reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

reklama
Ja tez na razie oglądam, gdyby sie okazało, że mąż musiałby kupować sam to wole, żebyśmy mieli jakieś typy. Oglądamy więc wózki, leżaczki, łóżeczka a nawet smoczki, butelki i laktatory :)
 
Widze ze pierwsze miejsce zajal moj typ :))) X-lander choc mnie sie bardziej XQ podoba:)

Ja tez juz niesmialo kukam to tu to tam:) Wozek juz prawie upatrzony niania z monitorem oddechu rowniez zaczynam rozgladac sie za reszta ale bardzo bardzo niesmialo:)
 
Ja z jednej strony boję sie jeszcze jakies wieksze zakupy robić i naprawdę tym cieszyć, z drugiej korci mnie niezmiernie + tak sobie myslę, że gdyby tak w każdym miesiącu kupić coś, to przez ten czas do końca ciąży wyprawka by była gotowa a kupując nie wszystko naraz a po trochu portfel by tego może tak bardzo nie odczuł.
Ciuszki jak już wcześnie pisałam co jakiś czas kupuje - jak cos naprawdę fajnego zobacze, poza tym tu mi pomogą mama i siostra, też "lumpexiary", które chyba zrobią sobie konkurs, która fajniejsze rzeczy upoluje :)
Myslałam żeby sobie to jakoś wstepnie rozplanować i na chwile obecna wykombinowałam tak:
- październik: apteczka dla maluszka: p/bólowe i p/gorączkowe, coś na kolki i kłopoty z kupką, termometr, witaminy, pielęgnacja pepka, oczu, noska, pieluszki + chusteczki do pupy, herbatki laktacyjne dla mnie
- wrzesień: wózek + fotelik samochodowy (to zostawiliśmy na koniec bo decyzja będzie trudna + prawdopodobnie różnica zdań...)
- sierpień: pielegnacja maluszka, więc przewijak (będzie z Ikei pompowany nakładany na pralke bo miejsca malutko, taki jak tu IKEA | Małe dziecko | Stoliki do przewijania i pielęgnacja dzieci | GULLUNGE | Podkładka do pielęgnacji), ręcznik, gruszka, szczoteczka do włosów, nożyczki do paznokietków itd. + kosmetyki, prawdopodobnie Mustela (szampon+żel do ciała 2w1 ok 40 zł, krem przeciw odparzeniom ok 20 zł, krem ochronny do twarzy przed mrozem i wiatrem ok 25 zł) + oliwka Bambino ok 8 zł. Mimo, że Mustela jest dość droga, to koleżanki, które używają u swoich maluchów mówią że jest bardzo wydajna i u takiego bobasa naprawdę na bardzo długo wystarcza.
- lipiec: wtedy będziemy przygotowywać naszą sypialnię na maluszka, więc tu planujemy zakup łóżeczka + wszystko co ze spaniem związane. Podoba nam się łózeczko Ikea IKEA | Małe dziecko | Łóżeczka | HENSVIK | Łóżko dziecięce kołderka i pościel również Ikea nam sie podoba IKEA | Tekstylia dla dzieci | Poduszki i koce | FABLER RUTA | Kołdra/ koc, śpiworek mam, "niani" nie potrzebuje bo mieszkanko malutkie, zastanawiam się nad monitorem oddechu
- czerwiec: smoczki, butelki - zamierzam karmić zamiennie piersią i butelką - odciągac mężowi pokarm na czas mojej nieobecności, dlatego zrobiłam już przegląd butelek i najbardziej zblizona do kobiecej piersi i z miękkimi smoczkami wydaje mi się seria closer to nature tommee tippee Tommee Tippee - Karmienie butelką, wkładki laktacyjne, krem do pielegnacji brodawek, laktator jak się uda pożyczę od przyjaciółki

Uff...tak mi własnie mija tydzień wolnego - na oglądaniu, szukaniu i wymyslaniu :) Oczywiście to wersja bardzo wstepna, ale będę musiała mężowi listę przygotować, bo lek już mnie uprzedzał, że w najlepszym wariancie od 36 tc kładziemy się na oddział, a to i tak wariant najlepszy i już zaznacza, żebym się przygotowała psychicznie, że może być jeszcze wcześniej, więc musimy się wcześniej przygotować choćby taką listą, żeby potem jakby co mój M się w tym odnalazł :)
 
lolisza, jestem pod wrazeniem:)
Swietnie to zaplanowalas, byc moze pozwole sobie nawet cosik sciagnac z Twojego schematu zakupow:)
Ja przyznam sie szczerze,jeszcze w ogole nie jestem zorientowana w tym wszystkim i szeroko otwieram oczy ze zdziwienia, jak was czytam:) ja nawet nie wiem, co do obslugi takiego malenstwa jest potrzebne. Dobrze, ze jest to forum, czlowiek sie doksztalci:)
Ja ciuszki za to postanowilam kupowac na sezonowych wyprzedazach:) Przed pazdziernikiem czekaja nas jeszcze dwie . Wtedy malenkie ciuszki przecenione sa nawet 50-70% :)
 
lolisza - lista profesjonalna;)

kosmetyki Musteli rzeczywiście rewelacja, na pierwsze miesiące polecam natomiast do kąpieli Oilatum - wtedy nie musisz już dodatkowo natłuszczać dziecka, też jest bardzo wydajne i fajne. Ja kąpałam Olę w Oilatum przez 6 miesięcy, potem co 2 dzień - Oilatum, płyn dziecięcy do kąpieli. Krem przeciw odparzeniom najlepszy Sudokrem, chociaż u nas stał bezczynnie długo, dopiero po wprowadzeniu innych pokarmów niż mleko czasem się pupa zaczerwieniła.
Butelki i smoczki TT rewelacja - przetestowałam kilka/kilkanaście i Olka załapała dopiero TT, jak miała 5 miesięcy, a ja szykowałam się do powrotu do pracy.
Laktator miałam elektryczny NUK i się super sprawdził. Nożyczek nie używałam do tej pory, tylko cążki.
Nie rób dużego zapasu wkładek, bo może będziesz musiała wypróbować kilka firm, aż znajdziesz takie, które Ci podpasują i będą odpowiednie do ilości mleka. Niektórym wystarczają supercienkie Gerbera, a inni potrzebują grubych i chłonnych Aventu lub J&J.


Pomyśl jeszcze o wanience:)

Aaa i jeszcze kilka moich uwag - najcenniejsze moim zdaniem rzeczy, które sprawdziły się przy maluchu to: rogal do karmienia, leżaczek-bujaczek i chusta:)

W razie czego pytajcie;)
 
reklama
Własnie jeszcze rogal do karmienia i leżaczek! Chuste rozważamy, kwestia wanienki już rozwiązana podobnie jak kocyki :) Ja jestem bardzo kocolubna, chodze z kocami, kapami, pledami po całym mieszkaniu i kocyki to była pierwsza rzecz, w której strone powędrowal mój wzrok...mam już 3 i wciąż sie rozglądam...
 
Do góry