reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy lipcowek

ja mialam rozp szwy po cesarce ale jak piszecie tantum rosa po 2 naturalnych jak sie podmywalam to bylo cos wspanialego..i te siateczkowe majteczki :) super sprawa..

czy ktos wie jak w UK wyglada sprawa majtek itp zaraz po porodzie??? wiem ze sie tu kilka godz lezy i myk do domu ale co jak bedzie trzeba z 2 dni polezec , czy mam majteczki sobie sprawic te siateczkowe czy jak??:confused::eek:

Minisia, w szpitalu niestety Ci majtek nie dadzą, mogą wkładem poratować co najwyżej ;-) ja kupowałam do porodu, znalazłam bez problemu w Tesco na dziale dziecięcym, tak samo były tam też wkłady poporodowe i maty ochronne na łóżko jednorazowe, co by nie nabrudzić "wietrząc" ;-) Nie pamiętam już dokladnie, ale produkty chyba 3 czy 4 różnych marek, ja stwierdziłam po cenie że zaryzykuję te marki Tesco i nie mam im nic do zarzucenia, nie ma sensu wydawać więcej kasy na te droższe ;-) A majciochy poporodowe z siatki i nie spadały, bardzo wygodne, poza oczywiście wątpliwą aparycją :-p
 
reklama
ja używałam majtek z siatki z hartmana i super się sprawdziły. zresztą mam je w szafie, z tego co pamiętam można było prać w wysokiej temperaturze. miałam opakowanie 5 szt, wszystkich nie używałam bo prałam i na zmianę nosiłam. były super, nic nie ściskało a fajnie trzymały:
 
Ja przy pierwszym porodzie miałam podpaski/podkłady Belli i majtki Babyone i to była porażka.
Przy drugim miałam podpaski/podkłady Hartmana i były nie do porównania.

Podkłady Belli to taki zwykły prostokąt bez przylepca, a te Hartmana wyglądały jak zwykłe podpaski z paskiem klejącym od spodu.. tylko większe. Są dostępne w kilku rozmiarach. Ja miałam średnie i na sam początek były super. Teraz też je kupie.
Z resztą w szpitalu położna mówiła innej dziewczynie, że ma sobie odpuścić te podkłady Belli. Dała jej szpitalne, bo ponoć lepsze ;)
 
głupie pytanie a to nie mozna miec jakis maxi big podpasek trzeba specjalne podklady porodowe? rany szykowanie do porodu to bedzie dla mnie czarna magia
 
głupie pytanie a to nie mozna miec jakis maxi big podpasek trzeba specjalne podklady porodowe? rany szykowanie do porodu to bedzie dla mnie czarna magia

A wystarczą Ci takie? Ze mnie na początku - przepraszam te wrażliwsze - lało się jak z zarżniętej świnki, więc normalne wieksze podpaski mogłabym sobie włożyć wiesz gdzie:sorry2:
 
głupie pytanie a to nie mozna miec jakis maxi big podpasek trzeba specjalne podklady porodowe? rany szykowanie do porodu to bedzie dla mnie czarna magia

ANilewe, w pierwszych dniach te podkłady moga byc niestety konieczne a to ze względu na ich rozmiar. Sa po prostu bardzo długie. Ze mne lalo sie strasznie i podkłady musiałam zmieniać bardzo czesto.
 
aNilewe to są belli popatrz na rozmiar
Podkłady poporodowe Bella Mamma 10 szt. :: Pierwsza-Wyprawka PL
a tu masz te drugie
HARTMANN WKŁADY POPORODOWE ANATOMICZNE midi 14szt - Sklep internetowy ABC Malucha wszystko dla Niemowląt
Ja tych drugich nie znam. Nam jeszcze mówili o belli w szkole rodzenia.
Ja te wielkie podkłady nosiłam tylko na wstanie z łóżka. W szpitalu były na prześcieradło drugie podkłady i lignina- to dawało radę. Pierwsze 4h przez które nie kazano mi wstawać miałam tylko podkłady na łóżko założone a póżniej zmiana oddziału, łóżka i kąpiel.
 
Kurcze, drogie te hartmanny.
Po wpisie Smile zastanawiałam sie czy ich nie kupic ale za ta cenę to niekoniecznie... Ja w szpitalu dostałam jedna paczkę jakichś szpitalnych podkładów a pozniej używałam swoich (bella), za ktore zapłaciłam ok 4-5 zł jesli dobrze pamietam.
 
reklama
Do góry