reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy & wyprawka dla mam i fasolek

Jeszcze wracając do pieluszek wielo to tak wyglądaliśmy w lecie...

P1080351.jpg
 

Załączniki

  • P1080351.jpg
    P1080351.jpg
    26,2 KB · Wyświetleń: 47
reklama
Monia używam też jednorazówek. Głównie na noc, na spacery różnie - zależy na jak długo. Ale miałam kilka kryzysów - np. jak mi zaczęły wszystkie otulacze cieknąć, albo jak mój syn robił 5-6 kup biegunkowych dziennie. On cały czas robi takie luźne kupy, ale teraz 2 dziennie, więc do przeżycia. Dzisiaj np. musiałam wziąć jednorazówki, bo mi wkłady nie wyschły, więć nie jestem strikte wielo. Staram się jednorazówek jak najmniej używać.
 
Dziewczyny w ramach przeziębienia mojej gwiazdy przypomniałam sobie co może się przydać od samego początku w zasadzie :).

Katar
Cóż wynika najczęściej z przegrzania dziecka, optymalna temperatura to 21 stopni ale w lato gdy jest skwar a nie mamy klimy w domu lub nie trzymamy dziecka w piwnicy ;) (żartuje) może dojść do takiej sytuacji :) u nas doszło :/
Testowałam pierw fridę i to w zasadzię na początku najlepsze rozwiązanie. Lepsze niż ściganie kataru gruszką (nie podrażnia i nie męczy tak dziciaczka)
Frida aspirator Nosefrida do noska nosa + 4 Filtry (5009636441) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Długo nie mogłam się zdecydowac na katarek co dzisiaj uważam ża głupotę ;) Polecam ale trzeba się upewnić od jakiego wieku no i czy odkurzacz ma regulację mocy
Frida aspirator Nosefrida do noska nosa + 4 Filtry (5009636441) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Zbawienny sprzęt, raz dwa i nie szarpiesz się i płuca nie wypluwasz ;)

Moje ostatnie odkrycie chodź jeszcze nie testowane (zamówię u spacerowiczów po porodzie :D) to Haxe
ASPIRATOR DO NOSA HAXE BEZPIECZNY,SKUTECZNY, HIT! (5010948049) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Myślę że najlepsze i najwygodniejsze jeśli działa podobnie jak katarek i na pewno będzie wart swojej ceny :)

Ciekawostka!
Gdy niemowlę ma katar staramy się by jak najczęściej było na brzuchu , nosimy w pozycji na tygryska lub lekko podniesioną główką jak by w pozycji na wpół siedzącą. Trzeba pamiętać że niemowlę nie oddycha w pełni przez usta, bo jeszcze nie umie, nabywa tej umiejętności z wiekiem odciąganie psikanie, wodą morską i pilnowanie by flegma nie spływała do oskrzeli uchroni przed zapaleniem oskrzeli a dalej przed zapaleniem płuc.
Mam nadzieję że komuś się ta ciekawostka przyda :)))) wiem że jeszcze wcześnie takie pisanie no ale przypomniałam sobie więc już jest ;) najwyżej później się powtórzy :)
 

Załączniki

  • DSC05231.jpg
    DSC05231.jpg
    21,5 KB · Wyświetleń: 45
  • DSC05254.jpg
    DSC05254.jpg
    38,4 KB · Wyświetleń: 41
Kobietki, muszę podzielić się z wami ślicznościami które znalazłam na allegro. Puki co dodaje w kolorach różu, ale od razu mówię, że ten sprzedawca ma również chłopięce cuda :)

Kombinezon myszka 3-6 m-ca, komplet, dres Asanti (4952073510) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Kocyk ocieplany Minky bawełna mata kołderka ASANTI (4982957016) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Bluza wyprawka dresy 74 urodziny święta ASANTI (4989512746) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Pościel niemowlęca 3 cz bawełniana do łóżeczka (5011692734) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wiecie co, najgorsze jest to że jestem zielona pod względem kupna tych wszystkich małych pięknych ubranek. Urodziny w lato, to wszystko na krótki rękaw, i kilka bluz na chłodniejsze dni? :confused:
Może mamy tutaj doświadczone mamy które chciały by się podzielić informacja co jest potrzebne dla naszych maluszków ( konkretnie chodzi o ubranka )
 
Ja doswiadczenia nie mam, ale kombinezonu takiego cieplego na maluszka kupowac nie bede... Dresik i owszem, ale tak na pazdziernik/listopad, wczesniej nie chce zakladac niczego z gumka ani pasem na brzuszku...

Kocyk cudny, zaraz chyba sama go zamowie, ale w wersji dla chlopca ;)

Posciel fajna ale pytanie jaki sklad? Na aukcji jest napisane, ze z bawelny, ciekawe czy 100% czy laczonej z czyms a tego juz nie napisali :(
 
Monia powiem Ci, że jeszcze nie zagłebiałam się w skład, zrobie to dopiero wtedy jak wybiore kilka rzeczy i będę robić większe zamówienie. A co do kombinezonu to już rozmyślałam bardziej na listopad/grudzień :)
 
reklama
Do góry