reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

SylwiaZG - ja też kupiłąm spodnie, które jednak są większe, myślę że za miesiąc półtora byłyby ok, ale niestety są za krótkie na mnie - bo ja dość wysoka jestem. jak któraś byłaby zainteresowana to możemy się jakoś dogadać :-)
 
reklama
Bardzo polecam sklepik firmy UVA z polskimi ciuszkami dla dzieci
UVA - Sklep internetowy
Ja kupiłam:
kombi8%20150.jpg
bluza%20zapinana8%20150.jpg

paseczkowy%20150.jpg
paseczkowy%201%20150.jpg
paseczkowy%202%20150.jpg

ecru%20nieb%201%20150.jpg
ecru%20nieb%202%20150.jpg
ecru%20nieb%20150.jpg

sztuka 5 złociszy :tak:
 
Bardzo polecam sklepik firmy UVA z polskimi ciuszkami dla dzieci
UVA - Sklep internetowy
Ja kupiłam:
kombi8%20150.jpg
bluza%20zapinana8%20150.jpg

paseczkowy%20150.jpg
paseczkowy%201%20150.jpg
paseczkowy%202%20150.jpg

ecru%20nieb%201%20150.jpg
ecru%20nieb%202%20150.jpg
ecru%20nieb%20150.jpg

sztuka 5 złociszy :tak:
Ja od początku Emilce kupuję ubranka w UVA. Są zawsze z bardzo dobrej jakości materiałów. Ten komplecik w paseczki kupiłam męża chrześniaczce - jest taki jakby lekko ocieplany. Oni mają fajne te szeroki pasy w spodniach- nie uciskają pękatych od mleczka bruszków. Za to mam alergię i serdecznie nie znoszę ubranek jeansowych dla takich maluszków. Chyba za karę je matki w takie pancerze ubierają,ufff współczuję maluchom. Ubranka UVA naprawdę polecam.
 
To dla mniej doświadczonych mam przykładowa lista wyprawkowa:

Pierwsze ubranka (rozmiar: do szpitala 56, ale już po tygodniu albo dwóch mogą być potrzebne 62, więc wybierz różne rozmiary):
[FONT=&quot]-[/FONT]body z długim lub krótkim rękawem (np. na dzień z krótkim, na noc z długim, bo będziemy rodziły latem) – ok. 6 szt.;
[FONT=&quot]-[/FONT]czapeczki bawełniane cienkie – 2 szt.;
[FONT=&quot]-[/FONT]pajacyki – ok. 4 szt.; najłatwiej odpinane na całej, więc łatwo zmienić pieluszkę;
[FONT=&quot]-[/FONT]cieplejsze pajacyki (na gorszą pogodę) – ok. 2 szt., rozmiar 62 co najmniej;
[FONT=&quot]-[/FONT]skarpetki – ok. 3-5 par; gumki nie powinny być obcisłe;
[FONT=&quot]-[/FONT]sweterki lub bluzy zapinane z przodu – ok. 2 szt., rozmiar 62 co najmniej;
[FONT=&quot]-[/FONT]cienki bawełniany kombinezon (ja osobiście nie mam takiego i nie wiem czy się przyda; na wieczorne spacerki albo deszczowe zimne dni można założyć sweterek, a nóżki przykryć kocykiem); rozmiar co najmniej 62;
[FONT=&quot]-[/FONT]cienka czapeczka z daszkiem na słoneczne dni;
[FONT=&quot]-[/FONT]maleńkie rękawiczki – niedrapki (bierze się je ze sobą do szpitala i nakłada dzieciątku, żeby się nie podrapało, bo rodzi się z długimi paznokciami – według mnie zbyteczne).
Ubranka, które będą miały bezpośrednią styczność ze skórą powinny być wykonane z naturalnych materiałów (bawełna, batyst, frotte). Nie powinny mieć ostrych szwów ani guzików, które mogłyby uwierać. Przed pierwszym założeniem należy je wygotować (pralki mają takie opcje) i wyprasować na lewej stronie.
 
Rzeczy do spania, spacerów i werandowania:
[FONT=&quot]-[/FONT]2 kocyki (może być np. bawełniany i polarkowy);
[FONT=&quot]-[/FONT]prześcieradełka frotte z gumkami – 3 szt. (rozmiar prześcieradełka taki jak łóżeczka, materacyka, pościeli i wypełnienia – żeby wszystko do siebie pasowało);
[FONT=&quot]-[/FONT]komplet pościeli – 2 szt. (zależy jaką chcesz – możesz kupić tylko powłoczkę na poduszkę i kołderkę, albo do tego jeszcze ochraniacz na łóżeczko – przydaje się rozmiar uniwersalny);
[FONT=&quot]-[/FONT]wypełnienie do pościeli to mozna dokupic później początkowo pościeli się nie używa o wiele praktyczniejsze są śpiworki do spania;
[FONT=&quot]-[/FONT]materacyk (najlepiej grykowo – kokosowy, pamiętaj o rozmiarze; stronę kokosową stosuje się dla niemowlaczków, a część gryczaną dla dziecka, które zaczyna wstawać);
[FONT=&quot]-[/FONT]pieluszki tetrowe – 1 op. (max 10 szt.); używa się ich do kładzenia na przewijaku, do wycierania buzi;
[FONT=&quot]-[/FONT]pieluszki bawełniane albo flanelowe jakieś kolorowe – 3-4 szt.;
[FONT=&quot]-[/FONT]wózek – najlepsze są wielofunkcyjne, z przekładaną rączką, dużymi gumowymi kołami
[FONT=&quot]-[/FONT], odpinaną tapicerką (żeby można było łatwo przeprać), dużym koszem na zakupy, amortyzacja na sprężynach albo na paskach; nie zapomnij o osłonce deszczowej, torbie do wózka i parasolce;
[FONT=&quot]-[/FONT]łóżeczko – z wyjmowanymi szczebelkami koniecznie i z regulowaną wysokością, rozmiar standardowy 120 x 60 (i taka pościel itd. już pisałam), może być z szufladą albo bez, w zależności od tego co Ci się przyda i ile masz miejsca w pokoju;
[FONT=&quot]-[/FONT]karuzela na łóżeczko z pozytywką (jest ich mnóstwo, wybierz taką, która Ci się podoba);
[FONT=&quot]-[/FONT]przewijak – możesz mieć komodę z przewijakiem, ale są bardzo drogie; a możesz kupić przewijak na łóżeczko, taki usztywniany u nas sprawdził się większy rozmiar
 
Kosmetyki i przybory toaletowe:
[FONT=&quot]-[/FONT]waciki do przemywania oczu i pupci (np. Bella ma takie szerokie dosyć, nadają się);
[FONT=&quot]-[/FONT]gaziki jałowe);
[FONT=&quot]-[/FONT] spirytus, (przygotować roztwór: 3 miarki spirytusu i 1 miarka wody);
[FONT=&quot]-[/FONT]pałeczki do czyszczenia uszu i noska (są takie specjalne dla dzieci, np. Bella);
[FONT=&quot]-[/FONT]chusteczki do pupy (nawilżane, do wycierania dupki);
[FONT=&quot]-[/FONT]ręcznik z kapturkiem – 2 szt. (100% bawełna);
[FONT=&quot]-[/FONT]proszek do prania dla niemowląt (Lovela, Jelp, Dzidziuś); płynu do płukania nie stosujemy, a ponadto do prania dzieciowych ciuszków nastawiamy podwójne płukanie; jeśli chcesz prać ręcznie to polecam płatki mydlane;
[FONT=&quot]-[/FONT]Frida zamiast gruszki
[FONT=&quot]-[/FONT]termometr – najlepszy elektroniczny szybciej mierzy temperaturę
[FONT=&quot]-[/FONT]sól fizjologiczna do przemywania oczek
[FONT=&quot]-[/FONT]myjki – 2-3 szt.;
[FONT=&quot]-[/FONT]miękka szczoteczka do włosków, najlepiej z naturalnego włosia;
[FONT=&quot]-[/FONT]nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcówkami lub cały zestaw do małych paznokci polecam babyOno
[FONT=&quot]-[/FONT]krem do twarzy z filtrem słonecnym;
[FONT=&quot]-[/FONT]krem do pupy – np. Sudocrem, Penaten, Linomag, Bepanthen (ten ostatni możesz używać też na popękane brodawki dla siebie);
[FONT=&quot]-[/FONT]pieluchy jednorazowe (Pampers, Huggies) – najmniejszy rozmiar, jedna paczka, ale duża (60-80 szt.);
[FONT=&quot]-[/FONT]wanienka plastikowa
[FONT=&quot]-[/FONT]-Oilatum do kąpieli
[FONT=&quot]-[/FONT]nadmanganian potasu do kapieli
 
Pozostałe różności:
[FONT=&quot]-[/FONT]Paracetamol w czopkach – na gorączkę dla dziecka;
[FONT=&quot]-[/FONT]jeśli chcesz – chusta-kangurka na początek, początek na później nosidełko z usztywnieniem (kiedy dziecko będzie samo trzymało główkę);
[FONT=&quot]-[/FONT]fotelik samochodowy z atestem, jeśli masz auto;
[FONT=&quot]-[/FONT]leżaczek – bardzo przydatny, bo włożysz do niego dziecko i dzięki temu masz dziecko przy sobie bez względu na to gdzie jesteś i co robisz (w domu); dobrze, żeby leżaczek miał pałąk z grzechotkami, dziecko się nimi zajmie;
[FONT=&quot]-[/FONT]termos do butelek – przyda się na później, kiedy będziesz chciała z dzieckiem wyjechać na spacer, a pokarm będzie trzeba przechować (np. jesienią coś ciepłego); uważaj na wymiar: musi pasować do butelki, bo np. Avent ma bardzo szerokie butelki, które nie mieszczą się do termosu Canpola;
[FONT=&quot]-[/FONT]rożek – do noszenia dziecka, zabiera się go do szpitala; może być usztywniany albo nie, kwestia gustu; taki nieusztywniany możesz później rozłożyć i kłaść na nim dziecko np. latem kiedy będzie ciepło (rożek na łóżko, a na to dziecko);
[FONT=&quot]-[/FONT]laktator – najwygodniejsze są elektryczne, np. Medela, Nuk, ale są drogie; możesz kupić tanio używany na allegro; albo nowy ręczny, ale wtedy musisz sama „pompować”;
[FONT=&quot]-[/FONT]podklady higieniczne świetne do przewijania szczególnie w czasie wizyt.
[FONT=&quot]-[/FONT]butelki plastikowe – w zależności od tego czy będziesz musiała odciągać mleczko z okazji powrotu do pracy (wtedy małe butelki, ok. 4 szt., do nich mleczko i do lodówki, a potem odgrzewanko), czy będziesz w ogóle karmiła butelką (wtedy trzeba dokupić smoczki o najmniejszym przepływie, silikonowe – bo twardsze i dziecko się od piersi nie odzwyczai, o anatomicznym kształcie); Canpol, Nuk, Avent (tylko uwaga: butelki Avent pasują tylko do smoczków i laktatora Avent, a np. Canpol i Nuk można zamieniać i pasują do laktatora Medela, Nuk, Canpol;);
[FONT=&quot]-[/FONT]szczotka do mycia butelek;
[FONT=&quot]-[/FONT]szczypce do sterylizacji;
[FONT=&quot]-[/FONT]sterylizator (jeśli ktoś nie chce albo nie może gotować butelek) – do mikrofalówki jest tańszy
[FONT=&quot]-[/FONT]woreczki na brudne pieluchy – Paklanki (kosztują kilka złotych, jest 50 szt.) – pochłaniają zapaszki, więc można wrzucić pieluszkę w woreczek, a woreczek wrzucić do domowego śmietnika;
[FONT=&quot]-[/FONT]łyżeczka do lekarstw (taka z miarką) albo strzykawka – do podawania dziecku lekarstw, witaminek itp.;
[FONT=&quot]-[/FONT]śliniaczki – ok. 3 szt.; wykonane z frotki albo bawełny, ale pod spodem muszą mieć ceratkę, żeby jedzonko nie przesiąkło;
[FONT=&quot]-[/FONT]maleńkie silikonowe łyżeczki do karmienia (na wypadek, gdybyś miała problem z karmieniem i odciągała mleczko – wtedy dobrze dać dziecku odciągnięte mleczko łyżeczką, a potem znowu próbować przystawić dziecko do piersi);
[FONT=&quot]-[/FONT]przyćmiona lampka nocna przy łóżeczku w pokoju dziecka;
[FONT=&quot]-[/FONT]buciki z grzechotkami – na później, kiedy dziecko zacznie się interesować własnymi nóżkami;
[FONT=&quot]-[/FONT]mata edukacyjna – kiedy dziecko będzie miało kilka miesięcy.

Źródło: książeczka Fundacji Rodzić Po Ludzku, Internet, opinie mam z forum, własne kombinowanie i przemyśliwanie ;)
 
asioczek dzięki za idealną listę dla malucha - to ja chyba muszę mieszkanie zmienić na większe - gdzie ja to zmieszczę :szok:??? Do kąpania Oilatum jest faktycznie super - skóra po nim jak aksamit. Trochę kosztuje ale naprawdę warto.
 
MamoEmilki faktycznie Oilatum do tanich nie należy ale jak policzysz, ze zastępuje srodek do kapieli i balsam do ciala, cena juz nie taka straszna :)

Przy dwojce maluchow szczegolnie na poczatku faktycznie sporo miejsca w szafie na ciuszki potrzeba. I wydatek tez podwojny
 
reklama
Do góry