reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaległy urlop wypoczynkowy

Jazka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Maj 2017
Postów
358
Odnośnie urlopu na nowych zasadach, rodzicielski mam do sierpnia i kiedy urlop za 2016 i 2017 powinnam wykorzystać? Od razu czy do marca 2019 razem z 2018?
 
Ostatnia edycja:
reklama
u mnie jest tak że przed urlopem wychowawczym należy wykorzystać wszystkie urlopy jakie aktualnie przysługują plus dni dla matki z dzieckiem jeżeli Twój mąż/partner z nich nie korzysta. Ogólnie z tego co pamiętam to urlop przedawnia się po 5 latach, ale najlepiej abyś udała się do swoich kadr.
 
Ja po urlopie macierzyńskim/rodzicielskim wracam do pracy, jednakże wolałabym zostawić urlop na później, ponieważ różnie bywa a mam jeszcze starszaka w szkole. Tylko u mnie mówią, że muszę zaległy wykorzystać
 
Według mnie powinno być tak że musisz wykorzystać urlop z 2016 r od razu, a z 2017 do końca września. Ponieważ wracasz w sierpniu to kadry mają rację. Jest to też kwestia dogadania się, jednak jeżeli pracodawca się uprze to może Cię wysłać na zaległy urlop. Należy zauważyć że tak naprawdę wiele osób w październiku ma nadal zaległe urlopy więc ja spróbowałabym się dogadać, przedstaw swoją sytuację.
 
Do góry