reklama

Zasiłek rodzinny,a alimenty.

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez agunia31, 18 Marzec 2011.

1. agunia31

agunia31 Fanka BB :)

Witam.
    Jestem matką samotnie wychowującą dziecko,czy aby uzyskać rodzinne muszą być orzeczone alimenty przez sąd,ponieważ ojciec dziecka dobrowolnie chce je płacić.
    Dziękuję.

2. Rosi79

Rosi79 Fanka BB :)

Jezeli ojciec dziecka jest wpisany w akt urodzenia to musza byc zasadzone alimenty.Tego wymaga MOPS,traktowane to jest jako twoj dochod.

3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Jesli dziecko ma ojca, ojciec musi łożyć na dziecko. Musi Pani mieć wyrok sądu lub umowę notarialną.

5. agunia31

Dziękuję.
    A jak taka umowa notarialna powinna wygladać?

6. E. Słotwińska-Rosłanowska

Umowa alimentacyjna jest standardowa (wzór przedstawi Pani notariusz). Ojciec dziecka zobowiażuje się do ponoszenia kosztów utrzymania dziecka (alimentów) w ustalonej kwocie (wysokość mieisęczna). Ważne, by w umowie znalazała się klauzula o poddaniu się egzekucji wprost z akt notarialnego.

7. agunia31

Pani Ewelino u mnie w mopsie powiedzieli,że oni muszą mieć wyrok sądu o alimentach,umowa od notariusza dla nich nie jest ważna.Mam prośbę,jak napisać pozew o ugodę alimentacyjną,czy tak samo jak o alimenty?
    Pani w mopsie powiedziała,że pozew o ugodę jest szybciej rozpatrywany w sądzie.

Ostatnia edycja: 25 Marzec 2011
  8. Rosi79

Rosi79 Fanka BB :)

Notarialna umowe niesiesz do sadu a tam daja stempelek(kosztuje to cos)ze jest uznana przez sad i MOPS bierze ja pod uwage.Wszystko wtedy odbywa sie bez rozpraw.

9. E. Słotwińska-Rosłanowska

Tak jak pisze Rosi79 będzie najprościej.

10. reklama
  11. rykiavik

rykiavik Fanka BB :)

pozwolę sobie podpiąć się z pytaniem.
    Jestem samotną mamą, mam zasądzone alimenty (których nie dostaję oczywiście, ale to już inna sprawa, tu mam nadzieję zadziała komornik). Otrzymałam podwójne becikowe, u siebie na uczelni zapomogę losową, zasądzono mi również zwrot połowy kosztów ciąży i połowę kosztów wyprawki. Otrzymuję też na uczelni stypendium dla osób niepełnosprawnych (lekki stopień niepełnosprawności).
    Do tej pory dostawałam zasiłek rodzinny z MOPS-u. Chciałam zapytać które z tych świadczeń są uznawane przez MOPS za mój dochód a przez to wliczane do tej magicznej sumy 504zł /mies na osobę, jaką można mieć, aby otrzymać zasiłek rodzinny. Chciałabym wiedzieć czy jeszcze będę mieć na niego szansę.

Ostatnia edycja: 5 Kwiecień 2011
  12. E. Słotwińska-Rosłanowska

Do MOPS składa Pani PIT, więc dość jasne jest jakie dochody są uwzględniane. Oczywiście uwzględnia się też aliment jakie otrzymuje Pani na dziecko.

Poleć forum