reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek rodzinny,a alimenty.

agunia31

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2010
Postów
529
Miasto
GDAŃSK
Witam.
Jestem matką samotnie wychowującą dziecko,czy aby uzyskać rodzinne muszą być orzeczone alimenty przez sąd,ponieważ ojciec dziecka dobrowolnie chce je płacić.
Dziękuję.
 
reklama
Jezeli ojciec dziecka jest wpisany w akt urodzenia to musza byc zasadzone alimenty.Tego wymaga MOPS,traktowane to jest jako twoj dochod.
 
Dziękuję.
A jak taka umowa notarialna powinna wygladać?

Umowa alimentacyjna jest standardowa (wzór przedstawi Pani notariusz). Ojciec dziecka zobowiażuje się do ponoszenia kosztów utrzymania dziecka (alimentów) w ustalonej kwocie (wysokość mieisęczna). Ważne, by w umowie znalazała się klauzula o poddaniu się egzekucji wprost z akt notarialnego.
 
Pani Ewelino u mnie w mopsie powiedzieli,że oni muszą mieć wyrok sądu o alimentach,umowa od notariusza dla nich nie jest ważna.Mam prośbę,jak napisać pozew o ugodę alimentacyjną,czy tak samo jak o alimenty?
Pani w mopsie powiedziała,że pozew o ugodę jest szybciej rozpatrywany w sądzie.
 
Ostatnia edycja:
Notarialna umowe niesiesz do sadu a tam daja stempelek(kosztuje to cos)ze jest uznana przez sad i MOPS bierze ja pod uwage.Wszystko wtedy odbywa sie bez rozpraw.
 
pozwolę sobie podpiąć się z pytaniem.
Jestem samotną mamą, mam zasądzone alimenty (których nie dostaję oczywiście, ale to już inna sprawa, tu mam nadzieję zadziała komornik). Otrzymałam podwójne becikowe, u siebie na uczelni zapomogę losową, zasądzono mi również zwrot połowy kosztów ciąży i połowę kosztów wyprawki. Otrzymuję też na uczelni stypendium dla osób niepełnosprawnych (lekki stopień niepełnosprawności).
Do tej pory dostawałam zasiłek rodzinny z MOPS-u. Chciałam zapytać które z tych świadczeń są uznawane przez MOPS za mój dochód a przez to wliczane do tej magicznej sumy 504zł /mies na osobę, jaką można mieć, aby otrzymać zasiłek rodzinny. Chciałabym wiedzieć czy jeszcze będę mieć na niego szansę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry