reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zbyt duży przyrost wagi

Rozwiązania
0
Witajcie dziewczyny.
Moja córka skończyła miesiąc i od wypisu ze szpitala przytyła 1 kg , zdaniem pediatry to za dużo i kazano nam ograniczyć dokarmianie mm. Szczerze to nie wyobrażam sobie nie nakarmić jej kiedy krzyczy z głodu. Czy ktoraś z Was miała podobny problem? Czy to naprawdę za duży przyrost wagi?

reklama

Fado123

Fanka BB :)
Rozwiązania
3
A czy mieści się w tej skali ?? Bo moja tez duza, na 90 centylu, ale nikt nie kazał mi jej nie karmić, tylko przy rozszerzaniu diety, owoce na końcu, tez jestem na mm

Rozwiązania
0
W sumie nie powiedziała, który to centyl, waży teraz 4 kg, przy wypisie bylo 2970.

Natuś_ka

Rozwiązania
0
Karmisz piersią i dokarmiasz z jakiegoś konkretnego powodu? Może warto by się poradzić cdl czy koniecznie trzeba dokarmiać, skoro przybrała tak ładnie to teoretycznie jest to zbędne jednak jeśli macie problem przy karmieniu typu ciągły płacz, córka nie chce ssac, ssie krótko itd itd to szukaj pomocy w tym kierunku.

Porzeczka1234

Rozwiązania
1
W sumie nie powiedziała, który to centyl, waży teraz 4 kg, przy wypisie bylo 2970.
Nie martw się i olej zdanie pediatry takie moje zdanie. Moja córka urodzona 3140 przy wyjściu coś 3030 przez miesiąc przytyła 1 kg 200 gram na kp. Nikt mi nie powiedział ,że dużo . Dziecko je tyle ile mu potrzebne. Karm wtedy gdy dziecko jest głodne takie ma zapotrzebowanie najwidoczniej

k.karolina

Rozwiązania
0
Miałam podobną sytuację, córka w dniu wyjścia ze szpitala 3100, po 5tyg 4400... Była karmiona piersią, nie dokarmialam. Nie kazali mi nic ogarniczac.

Mixme92

Rozwiązania
0
Jeśli nie karmisz piersią, a tak rozumiem, to zwróć jeszcze uwagę czy dobrze robisz mm, tzn czy nie jest za mało wody albo zbyt czubate łyżeczki proszku, ewentualnie można spróbować przepajać dziecko wodą, ale ja nie popieram. A do tego co powiedział pediatra podejdź z lekkim dystansem, dziecko ciężko jest przekarmić...

Nie martw się i olej zdanie pediatry takie moje zdanie. Moja córka urodzona 3140 przy wyjściu coś 3030 przez miesiąc przytyła 1 kg 200 gram na kp. Nikt mi nie powiedział ,że dużo . Dziecko je tyle ile mu potrzebne. Karm wtedy gdy dziecko jest głodne takie ma zapotrzebowanie najwidoczniej
U dzieci karmionych piersią jest trochę inaczej jeśli chodzi o wagę i ewentualne korekty, ale co do zasady się zgadzam.

Porzeczka1234

Rozwiązania
1
Jeśli nie karmisz piersią, a tak rozumiem, to zwróć jeszcze uwagę czy dobrze robisz mm, tzn czy nie jest za mało wody albo zbyt czubate łyżeczki proszku, ewentualnie można spróbować przepajać dziecko wodą, ale ja nie popieram. A do tego co powiedział pediatra podejdź z lekkim dystansem, dziecko ciężko jest przekarmić...

U dzieci karmionych piersią jest trochę inaczej jeśli chodzi o wagę i ewentualne korekty, ale co do zasady się zgadzam.
Oczywiście zdaje sobie sprawę ,że trochę inaczej ale ja nie wyobrażam sobie nie karmić dziecka gdy jest głodne . Dla ciekawości powiem , że córka przytyła tylko tak w jednym miesiącu w 3 gdy miała skok tylko 500 gram . Reasumując jest raczej szczupła mimo , różnych przyrostów masy ciała .

Córki mam 2 urodzone zawsze drobne i w pierwszych miesiącu zawsze tyły powyżej 1 kg wydaje mi się że wynika to z "nadrobienia wagi"

reklama

ONAONAONA

Rozwiązania
2
jakis bezsens z tym niekarmieniem. jeszcze miesięcznego dziecka gdzie w tych pierwszych miesiącach właśnie tyle tyja . każde z moich dzieci tak tylo na piersi.
trzeci syn po spadku wagi z 3380 na 3200 po 4 tyg i 2dni ważył już 4950 i później zaczął przebierać wolniej ale ładnie. po kolejnych 2tyg miał 5540 . później po 3tyg 960g . później po 2tyg 500g . na 10 miesięcy miał 9.700 a teraz na 19miesięcy 13.400 i zaznaczę że pierwszy syn ważył więcej w tym czasie a dziś jest szczupakiem.

dziecko zwalnia w kolejnych miesiącach z przybieraniem

zmień lekarza. nie zaszkodzi druga opinia

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Arielda Czy istnieje sposób na zbyt grubą ściankę pęcherzyka graffa? Potrzebuję porady 13
Ewela1990 Zbyt szybki wyplyw pokarmu. Noworodek 14
W test negatywny przez zbyt rozwodniony mocz? Ciąża, poród, połóg 7
A Zbyt wysokie beta-hcg Potrzebuję porady 11
Mamalipcowa Obrzęk płodu,omphalocoele,zbyt wolny wzrost dziecka... Ciąża, poród, połóg 19
Wiktoria_W Czy Beta hcg zbyt wolno przyrasta? Potrzebuję porady 13
A Zbyt dobre samopoczucie i panika z tym związana... Potrzebuję porady 12
M Zbyt późno wykryta cukrzyca w ciąży. Jestem załamana Potrzebuję porady 8
C Zbyt mały brzuszek w 30 tc. Potrzebuję porady 5
M Zbyt wysoka bhcg? Potrzebuję porady 9
Wiktorka88 O Zbyt spokojny noworodek Niemowlaki 10
Junoa Zbyt szybki wzrost hcg? Ciąża, poród, połóg 6
A Zbyt wolna akcja serca dzidziusia 21 tc Potrzebuję porady 22
J Zbyt mały brzuch początek 8 miesiąca ciąży BB położna radzi mamom 13
adzwojcik Obie półkule mózgowe zajmują zbyt mało miejsca (są za małe?)/ Krótkie sploty naczyniowe mózgu Potrzebuję porady 5
D Określenie wieku ciąży Potrzebuję porady 13
Saniii120 Zbyt mocny ból pleców! Potrzebuję porady 3
PerseaNigra Moje dziecko śpi zbyt krótko BB psycholog dziecięcy radzi mamom 3
A Ciaza zbyt maly zarodek Potrzebuję porady 10
A Zbyt wczesny test? Potrzebuję porady 24
happymum20 Zbyt mały zarodek Staramy się 5
Serduszko1 Zbyt szybki wzrost u 4-latka i konsekwencje z tym związane :( Przedszkolaki 7
E Zbyt mocno opalony.... Przedszkolaki 0
M Czy moje dziecko nie rozwija się zbyt wolno? Niemowlaki 10
Katkax Zbyt częsta kupa u niemowlaka. Niemowlaki 7
I Beta HCG - czy przyrost bety HCG nie jest zbyt powolny? Porady położnej 2
K Zbyt wysokie żelazo, ale za niska feerytyna?!?! Porady - rozwój i zdrowie dzieci 0
A zbyt małe dziecko Ciąża, poród, połóg 7
Agunia1985 Macica zbyt duża do wieku ciąży. Porady położnej 1
M Zbyt szybki wzrost dziecka Ciąża, poród, połóg 9
M Zbyt częste oddawanie moczu. Zdrowa mama 11
iwon.m zbyt szybka ciaza Ciąża, poród, połóg 13
M Zbyt mało treściwe mleko? Zdrowe dziecko 7
A Za duży pęcherzyk żółtkowy Potrzebuję porady 3
KasiaTysiąc Duży wcześniak Wcześniaki 11
M Pomocy! Brak zarodka, duży pęcherzyk żółciowy Potrzebuję porady 63
S Czy to może być ciąża? Potrzebuję porady 21
L Duży przyrost Beta Hcg Ciąża po poronieniu 8
89karola80 Duży przyrost beta hcg? Potrzebuję porady 11
Milmo Biustonosz do karmienia - duży biust Potrzebuję porady 5
E Nie dostałam zastrzyku immunoglobuliny - duży problem? Potrzebuję porady 5
M duży problem z niejadkiem Potrzebuję porady 29
agula26 Za duży pęcherzyk, za mały zarodek i brak serduszka Potrzebuję porady 35
M za duży obwód brzuszka Ciąża, poród, połóg 3
Gagatka88 Małe, ale Biuściaste Mamuśki - znalazłyście dla siebie stanik? Przyszłe mamy 11
monia-- Hej dziewczyny mam na stopie całkiem duży odcisk Potrzebuję porady 0
spoonhead Za duży apetyt? Żywienie 13
B Ubrania na duży biust Modowe porady i inspiracje... 5
Nataliaa97 Przyrost beta HCG i stężenie progesteronu Ciąża, poród, połóg 10
EwelinaW Czy to początek najgorszego, niski przyrost beta Potrzebuję porady 6