reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i uroda w ciąży

nula1988

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Grudzień 2012
Postów
658
Dziewczyny tak jak podpowiedziała die_perle zakładam nowy wątek :) będziemy tutaj prowadzić rozmowy na temat tego co jemy w ciąży (może jakieś ciekawe przepisy się nam uda uzbierać) oraz różnego rodzaju kosmetyków, które stosujecie, balsamy, kremy itd.
 
reklama
dobry pomysł :)

to ja używam już mustelli przeciw rozstępom... niestety po pierwszej ciązy mam 2 na brzuchu więc wole od początku używać...
podobno oliwka też potrafi zdziałać cuda ale ja mam na nią uczulenie :)
 
Ja poki co jeszcze nie zaczęłam nic uzywac- ale na pierwszej wizycie dostalam krem do masowania brzuszka- przeciw suchej skorze, zeby go nawilzac i zapobiegac rozstepa- nie mam do nich tendencji- ale zdrowa odzywiona skóra to wazna sprawa:)

tutaj mam bardzo fajny art. na temat ćwiczen w pierwszym trymestrze ciazy:) Ćwiczenia w pierwszym trymestrze ciąży (video) - Ciąża - Rodzina - Polki.pl

w przyszlym tygodniu chce wykupic tez karte na basen- a Wy uprawaicie jakas forme aktywnosci fizycznej? macie jakis plan na cwiczenia w ciazy? oczywiscie jesli zdorwie i samopoczucie pozwoli:)
 
mój plan to spacery z dzieckiem .... basen na podwórku w lato :p
no i narazie brak czasu ;] jedyny ruch to dojazdy do pracy 2h w jedna strone ;]
 
Ja też używam Mustelii na rozstępy, ponieważ mam do nich ogromną skłonność i boję się, że mój brzuch cały popęka :( co do ćwiczeń narazie się nie zebrałam jeszcze w sobie ;)
 
Hej:)
A więc ja na razie kosmetyków nie używam do brzuszka ale moja siostra jest kosmetologiem i polecała olejek migdałowy na brzuszek. Delikatnie wmasować i mówi że bardzo dobrze nawilża.

Co do ruchu to ja mam odpoczywać dużo teraz, a w drugim trymestrze będę mogła delikatnie poćwiczyć na orbitreku. Na basen się nie wybieram bo z moim szczęsciem wróce z basenu z infekcją:/
 
ja póki co smaruje się emulsją specjalną Emolium bo od tych hormonów skórę mam jak jaszczurka i strasznie mnie swędzi jak się rano i wieczorem nie posmaruje, tylko ta emulsja daje radę bo oillany, oliwki czy inne vichy i garniery nie podołały.

dzisiaj zamówiłam na doz.pl oliwkę dla kobiet w ciąży Palmersa, podobno te kosmetyki są bardzo dobre - słyszałam kilka opinii od koleżanek, natomiast o Musteli nie wypowiadały się zbyt dobrze i sama nie wiem czy inwestować 90zł w taką małą tubkę kremu...

na wszystkich opakowaniach kremów na rostępy piszą że od 4 miesiąca stosować, ale dla mnie to jakieś dziwne bo przecież teraz już nam brzuszki sie powiększają i wydaje mi się, że im wcześniej będziemy nawilżać skórę tym lepiej.

co do ćwiczeń - planuje iść na siłownię na zajęcia Aktywna Mama, tylko musi mi ginekolog wystawić zaświadczenie że mogę w nich uczestniczyć, koszt 100zł za 4 zajęcia godzinne, ale wezmę z pracy multisporta i będę mieć taniej :)
 
ja mam taki darmowy krem z dm- przy wejsciu do dm sa takie komputerki gdzie sie rejetsrujesz przy wejsciu jako ciezarna i wtedy przy kasie dostajesz taki krem gratis http://www.natuerlich-schoener.com/wp-content/uploads/2012/04/120424-Babylove-Mama-Massagecreme.jpg ło takie:)


Ale zastanawiam sie nad zakupem kremu z firmy Bübchen http://img.dooyoo.de/DE_DE/orig/1/1/0/4/3/1104347.jpg ja bardzo lubie te kosmetyki jak Mloda byla malutka tez je uzywalam zreszta do dzis uzywa kremu z tej firmy i bardzo sobie chwale...druga z moich ulubionych firm to oczywiscie polska Ziaja- ale nie mam bladego pojecia czy ma kosmetyki dla ciezarnych i dzieci- musze popatrzyc bo jesli tak- przy okazji swiat wielkanocnych w Polsce zakupie w ilosciach "hurtowych"

Paulinek Welede tez bardzo lubie:) a te rpdukty z bio-oil tez chyba tutaj widzialam- musze popatrzec jeszcze raz
:)

Powiedzcie mi jeszcze dziewczynki czy czytacie jakies poradniki dla cięzarnych i co mozecie polecic?? ja slyszalm ze swietna ksiazka to "Ciężarówką przez 9 miesiecy" K.Cook znacie moze?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja już pisałam o tej książce. Moim zdaniem genialna. Przynajmniej dla kobiety będącej po raz pierwszy w ciąży. Nie wiem czy teraz jak już jestem "doświadczona" to odbierałabym ją równie entuzjastycznie.

Weleda jest świetna, na koniec ciąży polecam olejek to masażu intymnego - można super przygotować skórę na rozciąganie.

O kosmetykach jest bardzo fajny blog Zapiski Podwojonej dziewczyna analizuje składy popularnych kosmetyków dla dzieci i kobiet w ciąży. Przyznam, że po tej lekturze wymieniłam większość "ulubionych" kosmetyków...
 
Do góry