reklama

Zdrowie naszych dzieci/opieka nad maluszkami

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2008' rozpoczęty przez ..aenye, 15 Maj 2008.

1. ..aenye

..aenye Mama grudniowa'06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    hej majenki :-)

zakladam nowy watek, na ktorym bedziemy mogly dzielic sie watpliwosciami co do zdrowka i opieki nad nad malenstwami.

panna migotka
    poruszyla na glownym temat sab simplex - sama duzo dobrego slyszalam o tym specyfiku, ale ja u siebie przetestowalam esputikon (czy cos w ten desen - o podobnym skladzie do sab simplex) i srednio pomagal, za to polecam GRIPE WATER - rewelacja!

ja mam inny klopot, mianowicie mlodemu okropnie luszczy sie skora :-( 'caly' schodzi normalnie. straszne. pierwsze dwa dni, jak byl w szpitalu, to normalnie sucha skorupka, az mial ranki w zgieciach. teraz co chwile natluszczam i jest lepiej, ale okropnie to wyglada :-( dzis mu schodzi juz nawet z buziuni :-(
    uzywam oilatum do kapieli, parafiny, iwostinu - emulsji nawilzajacej i jakos idzie, coz, ta skorka musi sie ponoc wytrzec :-( ponoc charakterystyczne to dla dzieci 'przenoszonych', ale moj nieprzenoszony wszakze, wiec nie wiem.. :-(
    bidulek :-(

2. panna_migotka

panna_migotka Mama Igusi/Majowe Mamy'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jak była u mnie położna, poradziła na wszelkie problemy skórne wykąpać kilka razy dzidziusia w wodzie z krochmalem (1 łyżka mąki ziemniaczanej na 0,5 l wody - robi się jak kisiel i wlewa do wanienki). Mojej małej też łuszczyła się skóra i miała jakieś krostki, a po trzech takich kąpielach zeszło :tak:

3. reklama
  4. ..aenye

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    tez slyszalam o tym krochmalu, ze super dziala - ponoc na odparzenia elegancko :-) ja co prawda nie probowalam, na razie jest coraz lepiej u nas, co zmiana pieluszki to natluszczam i nawilzam na zmiane.
    iwostin super dziala :-) i kosztuje tylko ok 21zl za 250ml bodajze, wiec fajnie :-)

5. ..aenye

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    laski.. jak odzwyczajalyscie mlode od zasypiania z cyckiem..?
    moj tylko tak zasypia, smoka troche possie, ale wypluwa ogolnie, nie przepada (na razie, bedzie musial polubic, hehe). zasypia cudnie, ale z cycem w gebie.
    Filip tez tak mial dlugo, tylko ze wtedy mialam na to czas! a potem zasypial bujany w foteliku samochodowym lub wibrujacym lezaczku.

i jak przeniesc glona do lozeczka? moj ani razu jeszcze tam nie spal :zawstydzona/y: glownie dlatego, ze caly czas, poki moge teraz, chce miec go tuz przy sobie, w ramionach.
    ale chce go jakos przeniesc, tylko on nalezy do 'poszukiwaczy cycka' i caly czas szuka buzia i sie denerwuje, jak nie ma pod nosem.

hehe ;-) slodko pisac o takich problemach ;-)

6. Kathy_24

Kathy_24 Mamusia Neli i Oliwierka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No moja mała dokładnie tak samo tylko by cyckała najlepiej na okrągło -czsem w...ać sie nie można i trzymam nogi zacisniete:szok::-D:-D
    Pozatym spi w swoim łóżeczku no chyba ,że ją biore na karmienie do łóżka(tak robie w nocy)ja sie budzi i chyba ,że sama z nia zasnę bo jak nie to spowrotem małą ląduje w swoim łóżeczku:tak::-)Chce aby tez sie przyzwyczajała bo mały tez spał zee mna i z łóżeczkiem nie było kłópotów .W dzień i ile sie dało w nocy spał w łóżeczku .
    Poczatki sa trudne zanim nauczymy sie i przyzwyczaimy do naszych maluchów a one do nas:-p

7. mm81

mm81 Majowe mamy'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja pierwsza radosc - Ania przespala przedwczoraj w nocy az 6 godzin miedzy karmieniami.
    Za to dzis nadrabia i ma 1.5 godzinne przerwy od konca jednego do poczatku nastepnego karmienia.

A klopocik mamy taki,ze dzis zauwazylam ,ze ma mocno zaczerwieniona pupe mimo teog ,ze po kazdej zmianie pieluszki jest smarowana sudocremem.

8. głuszek

głuszek www.ratujmaluchy.pl

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Aenye jeśli nadal macie problem ze skórą na taką skórę suchą dobry jest nasz polski Linomag albo maść cholesterolowa.

9. ..aenye

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    na szczescie skorka juz nam prawie cala zlazla - ta pierwsza warstewka. teraz ma sliczniutka, gladziutka i wcale nie sucha :-)

10. reklama
  11. juana

juana Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas tez schodzi skóra calymi płatami i Zuza też nie była przenoszona... Ale jest coraz lepiej. Pod spodem ładna różowa skórka...

Dziewczyny, dajecie wit K maluchom? Bardzo mnie to zdziwilo, jak w szpitalu kazali dawac, bo jeszcze dwa lata temu nie było takich zaleceń. No ale jak każą, to trzeba dawać chyba.

12. aniusia80

aniusia80 Majowe mamy'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No własnie mi w ksiazeczke wpisali ze mam dawac wit K, ale jak byłam u lekarza to nic mi takiego nie kazał dawac... a tak wogole to wit K podaje sie dzieciom karmionym piersią bo w sztucznym mleku ta witaminka juz jest! Chyba zadzwonie do szpitala i zapytam...

Poleć forum