reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

reklama
My mamy szczepienie w kwietniu tymi wszystkimi 5w1 itd.Mały się urodził 19.11.
Jestem tu nowa i Was nie znam więc trudno mi wejść w temat ale..postarma się.
Dziewczyny słuchajcie.Wczoraj mój mały był strasznie marudny. Na wieczór dostał nurofen w czopku i mu przeszło.Rano dostał panadal bo znowu marudził. Przed spaniem posmarowałammu dziąsełka dentinoxem i zasnął. Po wstaniu było ok.Zjadł obiad (rybę) i około dwie godziny później zrobił taką biegunkową kupkę ze śluzem i domieszką krwi. Od tamtej pory czyli dwie godziny nic. Czy może to być objaw ząbkowania? Jakiś lekarz na dziecko24 powiedział że ząbkowanie a biegunka to diwe różne rzeczy i się nie łączą.dziwne. Teraz śpi ale bolały go dziąsła i nie mógł zasnąć.Pomózcie.Miałyście podobne sytuacje?
Wiem że nurofen może powodować krwawienia uk.pokarmowego.

to nie wazne kiedy sie urodził bo szczepionka ma byc rok od pierwszej dawki. A dzieci dostawały ją różnie. W zaleznosci tez od daty urodzenia oraz od stanu zdrowia, np moj mial opoznione szczepienia bo bardzo wymyślali, odkładała lekarka szczepienie bo np mały mial skaze i zielone kupy a to zas bakteria w moczu, a to wymyslila chorobe metaboliczną a to zapalenie ukladu moczowego a to chore nerki.....co mysly sie najezdzili, narobili badan ile nerwów a wyszło ze dziecko zdrowe jak ryba. Wiec musze zerknac bo nie pamietam kiedy mi mowiły babki jeszcze w naszej starej przychodni......ale chyba kwiecień czy maj...

aha......i ten rok to od ostatniego szczepienia 6w1 tak? bo u nas one były w takich datach:
12.01.10 hexa+rotarix
25.03.10 hexa+rotarix
28.07.10 hexa
23.11.10 mmr ale to sie nie liczy :)

czyli ze co u nas szczepienie w lipcu ??!!
 
Ostatnia edycja:
Dziunka napewno 24 luty szczepienie?? My mamy dopiero w maju.

u nas tez mowila kwiecien /maj rok czasu od 1 dawki

Na DTPa idziemy też w maju.
Nie pomyliło ci się ?

No pamiętałam, że w 16-18 msc. Ale babka liczyła i wpisała 24.Luty, to co nie kłóciłam się ;-) ale zadzwonię jutro i zapytam czy się nie pomyliła:tak: Chociaż Asia będzie wtedy zaczynała 16 miesiąc. Więc chyba jest ok :tak:

Mała ma się całkiem dobrze póki co :-)
 
Gosiulek - a może ta kupka po czopku? Wrażliwiec może Twoje dziecko... a trzydniówkę łatwo pomylić z innymi chorobami... ja myślałam, że moja starsza ma, ale miała tylko pokrzywkę - wędrowało sobie zaczerwienienie i kropki ;-) i temperaturę lekką fakt miała -ale od podziębienia...
 
A może tak być że po czopku?
Lekarka kazała dać 3,4 razy panadol doustnie bez względu na gorączkę.Daliśmy wczoraj na noc i dzisiaj rano.Jak wraca to do 38.Większej nie ma. Pytała czy oprócz tych objawów ma jeszcze inne.Nie ma.No nic.Zobaczymy.Dziś trzeci dzień.
 
Gosiulek - ja właśnie po czopku miałam atrakcje żołądkowe... , a co dopiero maluch... może trochę czopek coś w środku rozwalił i stąd te atrakcje? Któż to wie z tymi naszymi dziećmi.
 
reklama
Do góry