reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowo i dietetycznie dla Fasolek!

Gdybym nie musiała gotować dla moich mężczyzn to nawet bym przy piecu nie stała:p no ale jak mus to mus. Dzisiaj zatesknilam za zeszłym rokiem, kiedy odprowadzalam małego do przedszkola i były te trzy godzinki luzu na zakupy, gotowanie, sprzatanie itd a teraz wszystko na szybko, może dlatego tych chęci brak

Zmobilizowałam się i gotuję ogórkową ;-), papryki faszerowane są w lodówce i jakoś to będzie ;-).
Ja przed ciążą uwielbiałam gotować wymyślałam te swoje dania wege, piekłam ciasta i pasztety a teraz ciężko zadek ruszyć ;-). Czekam na ten drugi trymestr i tą super moc, o której tyle piszą ;-)
 
reklama
Hehe oby ona nadeszła:D ja czekam do grudnia, kończy mi sie kontrakt wiec wtedy odpoczne:)
A na obiad ziemniaczki i klopsiki w sosie pomidorowym. Szybko i dobre, nawet zjadlam ze smakiem
Ale ogorkową tez bym opanowała, tylko ze muszę jechać do hurtowni po ogórki bo tutaj nie jedzą takich rzeczy
 
Dobra podaje przepis na szarlotkę której przygotowanie to parę chwil [emoji4]
W misce mieszamy suche składniki tj.
1 szkl mąki
1 szkl bułki tartej
1 szkl cukru.
Po wymieszaniu połowę wysypujemy na spód tortownicy a druga połowę wysypujemy na wierzch jabłek.
Na spód wrzucamy 1/3 z półtora kilo obranych jabłek i opruszamy cynamonem i cukrem wanilinowym, powtarzamy to jeszcze dwa razy tj. dajemy kolejna warstwę jabłek, cynamonu i cukru i znów jabłka cynamon i cukier. Zasypujemy to druga połowa suchych składników. Na wierzch dajemy cała jedna kostkę masła (która wstawiamy wcześniej do zamrażarki na godzine) startą na grubych oczkach. Pieczemy w 200 stopniach 1 godzinę. [emoji4]

Wiem wiem mało fit ale... Ja dałam mniej cukru waniliowego i daje też mnie cukru tak z pół szklanki do tych suchych składników. A gdybyś to cukier można zamienić na ksylitol [emoji4]

Smacznego
 
Dobra podaje przepis na szarlotkę której przygotowanie to parę chwil [emoji4]
W misce mieszamy suche składniki tj.
1 szkl mąki
1 szkl bułki tartej
1 szkl cukru.
Po wymieszaniu połowę wysypujemy na spód tortownicy a druga połowę wysypujemy na wierzch jabłek.
Na spód wrzucamy 1/3 z półtora kilo obranych jabłek i opruszamy cynamonem i cukrem wanilinowym, powtarzamy to jeszcze dwa razy tj. dajemy kolejna warstwę jabłek, cynamonu i cukru i znów jabłka cynamon i cukier. Zasypujemy to druga połowa suchych składników. Na wierzch dajemy cała jedna kostkę masła (która wstawiamy wcześniej do zamrażarki na godzine) startą na grubych oczkach. Pieczemy w 200 stopniach 1 godzinę. [emoji4]

Wiem wiem mało fit ale... Ja dałam mniej cukru waniliowego i daje też mnie cukru tak z pół szklanki do tych suchych składników. A gdybyś to cukier można zamienić na ksylitol [emoji4]

Smacznego
Wytłumacz to jak blondynce, bo się zaplątałam :p Najpierw jabłka, potem ta suche składniki i znowu jabłka i składniki?
 
Wytłumacz to jak blondynce, bo się zaplątałam [emoji14] Najpierw jabłka, potem ta suche składniki i znowu jabłka i składniki?
Najpierw na spód sypiesz połowę z wymieszanych suchych składników (maka, bułka, cukier) i na to jablka [emoji4] które opruszasz cynamonem i cukrem wanilinowym i z tych jabłek i cynamonu robisz trzy warstwy [emoji4] i wtedy na sama góra sypiesz tą drugą połowę suchych składników i scierasz kostkę masła [emoji4]
 
Dobra podaje przepis na szarlotkę której przygotowanie to parę chwil [emoji4]
W misce mieszamy suche składniki tj.
1 szkl mąki
1 szkl bułki tartej
1 szkl cukru.
Po wymieszaniu połowę wysypujemy na spód tortownicy a druga połowę wysypujemy na wierzch jabłek.
Na spód wrzucamy 1/3 z półtora kilo obranych jabłek i opruszamy cynamonem i cukrem wanilinowym, powtarzamy to jeszcze dwa razy tj. dajemy kolejna warstwę jabłek, cynamonu i cukru i znów jabłka cynamon i cukier. Zasypujemy to druga połowa suchych składników. Na wierzch dajemy cała jedna kostkę masła (która wstawiamy wcześniej do zamrażarki na godzine) startą na grubych oczkach. Pieczemy w 200 stopniach 1 godzinę. [emoji4]

Wiem wiem mało fit ale... Ja dałam mniej cukru waniliowego i daje też mnie cukru tak z pół szklanki do tych suchych składników. A gdybyś to cukier można zamienić na ksylitol [emoji4]

Smacznego
Daj spokój nie zawsze musi być fit :D przepis szybciutki na pewno spróbuję :)
 
Robię podobne ciasto tylko zamiast bułki tartej używam kaszy mannej i niekoniecznie jabłek ale dowolnych soczystych owoców. Śliwki są super. Albo wiśnie truskawki i jagody...
 
reklama
Do góry