reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

ja myślę że to są pleśniawki.zobacz czy ma taki osad też na języku.albo weź metalową łyżeczkę i postukaj w tą plamkę jak usłyszysz dźwięk to ząbek.a to ślinienie to normalne jest.wcale nie oznaka ząbków.jeżeli to pleśniawki to będziesz miała problem z karmieniem do czasu kiedy nie zejdą.moja zaczynała jeść, nagle płacz i odsuwała pierś ja nie wiedziałam o co chodzi ale rodzice kazali mi zajrzeć na języczek a tam masakra!
 
reklama
Bardzo mozliwe, ze to zabki, moja mala tez tak miala, zaczelo sie, jak miala ok 6 tygodni... Wszyscy mowili, ze to nie zeby, bo za mala itd... Ale lekarka powiedziala, ze to mozliwe, bo zeby wyzynaja sie po troche, potem przestaja, i znowu troche... U nas sie sprawdzilo... Na poczatku zauwazylam cos bialego, tak jak mowisz, i mozna bylo cos wyczuc palcami (czystymi ;-))... Zabki sie pokazaly jak skonczyla cztery miesiace...
 
Bardzo mozliwe, ze to zabki, moja mala tez tak miala, zaczelo sie, jak miala ok 6 tygodni... Wszyscy mowili, ze to nie zeby, bo za mala itd... Ale lekarka powiedziala, ze to mozliwe, bo zeby wyzynaja sie po troche, potem przestaja, i znowu troche... U nas sie sprawdzilo... Na poczatku zauwazylam cos bialego, tak jak mowisz, i mozna bylo cos wyczuc palcami (czystymi ;-))... Zabki sie pokazaly jak skonczyla cztery miesiace...



czyli jak jest ta biała kreseczka na dziąsle to jeszcze daleko żeby się wybił? długo to będzie trwać?:-(
pleśniawki to nie są bo jezyczek czysty , kolki tez nie bo przerabialam je ze starsza corka napewno zabek tylko szkoda ze tak wcześnie. ale dzieki wszystkim za podpowiedzi
 
Jezeli to zabek, to za pare tygodni powinien sie przebic... Ale caly od razu nie wyjdzie... Moja na moment terazniejszy na moze do polowy wyrzniete, ale w dalszym ciagu nie cale... Szkoda, tez tak mowilam, bo podobno im sie zabki pozniej wybija, tym sa mocniejsze, ale niestety na to wplywu nie mamy... Pamietaj tylko, ze jak wyjdzie pierwszy zabek, to trzeba od razu dbac o higiene, i myc zabki od razu... Pozdrawiam
 
Jak juz widac biala kreseczke to zabek z dnia na dzien bedzie sie powiekszal;-) A czy caly czas boli? hmmm... tego nie wiem, u nas pierwsze szesc zebow wyszlo niewiadomo kiedy bez zadnych objawow zabkowania, dopiero przy siodmym jak mu sie wyrzymal to maly troche poplakiwal
 
reklama
u nas górna prawa jedynaka jest czerwona z kreseczką już 3 tygodnie - i 3 tyg jest płacz:-(a w między czasie wyszedł bez problemu inny ząbek więc troche to dziwne
 
Do góry