reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

dzieki za podowiedz to bede masowac palcem bo nie wiedzialam czy moge... straszne jest to ze moje dziecko ma 2 miesiace i jeden mu sie wybil a teraz widze druga kreske obok a jest na piesi to teraz mnie bedzie bolec :baffled: pozdrawiam was i dzieki za szybkie odpowiedzi
 
reklama
moja 8miesięczna córeczka od jakiegoś czasu jest bardzo marudna ma już5 ząbków i chyba idą następne ,ciągle biegunka i płaczliwość chce być ciągle na rączkach. Co robić gryzaki i żele nie pomagają
 
Taki już nasz los musimy to przeczekać, mojemu synkowi właśnie wyszły 4 ząbki, był strasznie marudny, w nocy płakał, a w dzień nie chciał mnie odstąpić, u nas pomagało coś do gryzienia, to chrupka, to zimne jabłko, i bardzo lubił wtedy wafle ryżowe okrągłe, gryzł je i przynosiło mu to ulgę.
 
Moja Juleczka na całe szczęście przeszła dolne jedynki bezproblemowo:tak: W szóstym miesiącu wyszedł jej jeden po drugim bez żadnych wcześniejszych objawów bólowych, no towarzyszyło temu oczywiście ciągłe wkładanie wszystkiego do buzi i ślinienie się, ale żadnych gorączek anie nie przespanych nocy. Po przeczytaniu waszych postów myślę że jesteśmy niezłe szczęściary z naszym szkrabem HeHe Julcia skończyła już osiem miesięcy i sadze że w każdej chwili może jej pójść górna jedynka, więc chce być na to przygotowana. Czy możecie mi polecić sprawdzony żel uśmierzający ból przy zabkowaniu?:baffled:
 
Witam ;-) czy waszym maluszkom przy ząbkowaniu towarzyszyły wymioty ?? Ponieważ mój synek odkąd wyszedł mu kawałek 1 ząbka wymiotuje po lub przy prawie każdym posiłku nawet gdy jest gładka konsystencja albo przy odbiciu ,ale gdy karmię piersią to się nie zdarza lub żadko. Na początku myślałam ,że przejadam go ale to nie to zapalenie ucha, zatok lub zapalenie płuc też jest WYKLUCZONE. Były podejrzenia zapalenia dróg moczowych lub moczu ,ale przy oddawaniu nie ma żadnych problemów itp więc to też odpadło - po badaniach. Bardzo martwię się o niego i jestem też wykończona tym wszystkim troszku. Jakie były wasze doświadczenia ??
Za odpowiedzi i porady z góry dziękuje;-)
I pozdrawiam cieplutko:blink:
 
Mój synek własnie w dniu gdy wyszedł mu ząbek wymiotował cały dzień, również karmiony piersia miał 8mscy. Na drugi dzien jak ręka odjął nic mu nie było. Pozdrawiam
 
Hej dziewczęta!

Mam pytanko odnośnie ślinienia. Mój mały ma obecnie 3 miesiące, ale od jakiś 2-3 tygodni ślini się w dużych ilościach, puszcza bąbelki zaraz przy ustach z tej śliny i ogólnie cały czas mógłby trzymać paluszki w buzi (czy to po jedzeniu, czy przed, czy w trakcie obserwowania karuzeli, na macie edukacyjnej etc...). Czy mogą to być początki ząbkowania? Co ma w ogóle wspólnego ząbkowanie ze ślinieniem się?
 
Hej dziewczęta!

Mam pytanko odnośnie ślinienia. Mój mały ma obecnie 3 miesiące, ale od jakiś 2-3 tygodni ślini się w dużych ilościach, puszcza bąbelki zaraz przy ustach z tej śliny i ogólnie cały czas mógłby trzymać paluszki w buzi (czy to po jedzeniu, czy przed, czy w trakcie obserwowania karuzeli, na macie edukacyjnej etc...). Czy mogą to być początki ząbkowania? Co ma w ogóle wspólnego ząbkowanie ze ślinieniem się?
mogą ale nie muszą.u mnie akurat były.4m.i od razy dwie jedyneczki dolne,ale to nie zawsze tak jest.pozdrawiam obserwuj maluszka.no i jak juz wyjdzie to bedziesz wiedziala:-)
 
My mamy podobny problem, tylko, chyba trochę bardziej bolesny dla naszej Niuni...Wyżyna jej się bowiem aż 6 ząbków naraz :( (na górze) - 4 już widać, dwa są w natarciu :D od wczorajszej nocy Mała ma gorączkę (38 stopni) i lekki katarek, dodatkowo jest niespokojna. Prawie całą wczorajszą noc nosiłam ja na rękach ... pomógł dopiero czopek ... dzisiaj powtórka z rozrywki ...ponownie czopek pomógł ... Gorączka spadła i ból już chyba nie był tak uciązliwy. Po podaniu czopka Mała się bawi i w ogóle jest ok, ale kiedy przestaje działać ... ma wszystkiego dość (pomaga tylko wpuszczenie jej do szafek z ubraniami :D) Jutro wybieramy się do lekarza, mam nadzieję, że pediatra jakoś pomoże :)
 
reklama
moja córka ząbkowała niema lbezobjawowo, a bratanica znosi bardzo cieżko, wymioty, biegunka, gorączka, tyle tylko ze jej ząbki zaczęły wychodzić bardzo późno bo około roku. Problem w tym ze nigdy nie wiadomo czy to wymioty/biegunka z infekcji czy z ząbkowania.
 
Do góry