reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół Edwardsa a wynik Pappa

Dołączył(a)
30 Czerwiec 2022
Postów
1
dzień dobry. u mojego dziecka w 17 tyg. ciąży wykryto aż 5 torbieli mózgu :( najczęsciej przyczyną jest Zespół Edwardsa czyli trisomia 18. Wynik z Pappy miałam bardzo dobry, ryzyko 1:7990 , czy to mozliwe ze mimo dobrego wyniku badania prenatalnego ten zespol moze sie pojawić?
 
reklama
dzień dobry. u mojego dziecka w 17 tyg. ciąży wykryto aż 5 torbieli mózgu :( najczęsciej przyczyną jest Zespół Edwardsa czyli trisomia 18. Wynik z Pappy miałam bardzo dobry, ryzyko 1:7990 , czy to mozliwe ze mimo dobrego wyniku badania prenatalnego ten zespol moze sie pojawić?

Tak
 
Tak, bo jeśli dobrze to zrozumiałam, to twój wynik oznacza że na 7990 kobiet jedna urodzi chore dziecko. Niestety to możesz być właśnie ty. Trzymam kciuki żeby torbiele się wchłonęly i nic poważnego się nie wydarzyło.
 
dzień dobry. u mojego dziecka w 17 tyg. ciąży wykryto aż 5 torbieli mózgu :( najczęsciej przyczyną jest Zespół Edwardsa czyli trisomia 18. Wynik z Pappy miałam bardzo dobry, ryzyko 1:7990 , czy to mozliwe ze mimo dobrego wyniku badania prenatalnego ten zespol moze sie pojawić?
Paapa jest badaniem przesiewowym. Oblicza ryzyko. Jest to możliwe.
 
A co mówi na ten temat lekarz prowadzący? Czy USG prenatalne wykazało jakieś nieprawidłowości charakterystyczne dla Zespołu Edwardsa?

Pytasz czy przy takim wyniku Pappa istnieje możliwość Trisomii 18. Odpowiedź brzmi tak - mniej więcej jedno na 8000 urodzeń.
Ale ani sam test pappa ani sam fakt istnienia torbieli nie jest podstawą do potwierdzenia czy wykluczenia tej jednostki chorobowej. Najważniejsze to omówić wszystko z lekarzem i absolutnie nie stawiać diagnozy na podstawie artykułów internetowych czy opinii osób z forum.
 
reklama
Dokładnie, jeśli są jakieś poważne podejrzenia to lekarz wtedy zaleci amniopunkcję. Możesz też zrobić test z krwi: SANCO albo NIFTY.
Znam historię dziewczyny, że wszystko się wchłonęło i w 32 tc śladu nie było po torbielach. Postaraj się nie martwić na zapas.
 
Ostatnia edycja:
Do góry