reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana imienia, dziecko 3 lata.

ZieloneOczy

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Styczeń 2021
Postów
51
Hej, chciałam się poradzić..
Zmiana imienia dziecku które ma 3 lata.. od września idzie do przedszkola.
Synek ma na imię Adrian, ale w rodzinie przyjęło się i mówimy do niego Adaś 🤯
Nie wiem co robić.. w przedszkolu będą mówić Adrian, bo tak ma w papierach i jestem w kropce..
Może ktoś zmieniał imię dziecku?
Wesprze odrobinę, bo jestem skołowana..
 
reklama
Hej, chciałam się poradzić..
Zmiana imienia dziecku które ma 3 lata.. od września idzie do przedszkola.
Synek ma na imię Adrian, ale w rodzinie przyjęło się i mówimy do niego Adaś 🤯
Nie wiem co robić.. w przedszkolu będą mówić Adrian, bo tak ma w papierach i jestem w kropce..
Może ktoś zmieniał imię dziecku?
Wesprze odrobinę, bo jestem skołowana..
A czemu zaczęliście na niego mówić Adaś ? I czy jeśli dobrze rozumiem żałujecie że nazwaliście go Adrian? Różni ludzie w różnych sytuacjach mogą go bardzo różnie nazywać, podobnie skracać imię czy je jakoś tam przeinaczać. Przecież nie będziecie za każdym razem zmieniać synkowi imienia w urzędzie 😀
 
My wolalismy na corke od malego Tysia. Na imie ma Martyna i ani w zlobku, ani w pkolu nie bylo problemu. Wiedziala, jak ma na imie.
 
A czemu zaczęliście na niego mówić Adaś ? I czy jeśli dobrze rozumiem żałujecie że nazwaliście go Adrian? Różni ludzie w różnych sytuacjach mogą go bardzo różnie nazywać, podobnie skracać imię czy je jakoś tam przeinaczać. Przecież nie będziecie za każdym razem zmieniać synkowi imienia w urzędzie 😀
Tak teraz żałuję, że dałam tak na imię..bądź nie zmieniłam wcześniej.. no ale czasu nie cofnę. Boję się jakoś nie wiem, wszystkiego się boję 🤷‍♀️
 
Tak teraz żałuję, że dałam tak na imię..bądź nie zmieniłam wcześniej.. no ale czasu nie cofnę. Boję się jakoś nie wiem, wszystkiego się boję 🤷‍♀️
Hmm no to dwa wyjścia. Albo jednak polubić tego Adriana jakoś tam spojrzeć na to imię życzliwie i po sprawie (Aduś czy Adaś w sumie podobnie nie;). Albo teraz zmienić i się już tego trzymać i już się nie spinać za każdym razem jak ktoś będzie mimo wszystko nazywał waszego synka po swojemu,czy inaczej czy cokolwiek (jak będzie nastolatkiem to może mieć w ogóle ksywę przecież ;) Ale szczerze mówiąc nigdy się z czymś takim nie spotkałam (ze zmiana imienia kilkulatkowi,czy w ogóle nazywaniem go nie jego imieniem!) To już trochę podjeliscie wcześniej decyzję mówiąc tak do niego i robiąc mu trochę zamieszczanie w głowie. Trochę chaos i dziwnie;)
 
@zielone oczy, przecież można wpisać dziecko jako Adrian a w przedszkolu powiedzieć, że wpłacie go Adaś. Mojaa ma inne imię niż to jak ja wołają, podobnie Ciocia. Nigdy nie było z tym problemu.
Warto też powiedzieć dziecku jak ma naprawdę na imię.
 
Syn koleżanki ma w papierach Olgierd, od dziecka nazywany jest Kacper. W przedszkolu panie mówiły Kacper. Żeby było ciekawiej, ma na nazwisko inaczej niż mama, ale długo przedstawiał się nazwiskiem mamy. Teraz ma 10 lat. Ja to się śmiałam, że ma dwóch synów. Jedne ten co w papierach, a drugi ten jak go nazywają. Jakoś nigdy nikomu nie przyszło do głowy zmieniać imię, reaguje na oba imiona.
Ja to w rodzinie i wśród znajomych mam kilka takich osób, że mówi się na nie inaczej niż jest w dokumentach.
 
Syn koleżanki ma w papierach Olgierd, od dziecka nazywany jest Kacper. W przedszkolu panie mówiły Kacper. Żeby było ciekawiej, ma na nazwisko inaczej niż mama, ale długo przedstawiał się nazwiskiem mamy. Teraz ma 10 lat. Ja to się śmiałam, że ma dwóch synów. Jedne ten co w papierach, a drugi ten jak go nazywają. Jakoś nigdy nikomu nie przyszło do głowy zmieniać imię, reaguje na oba imiona.
Ja to w rodzinie i wśród znajomych mam kilka takich osób, że mówi się na nie inaczej niż jest w dokumentach.
Sama mam takie dwie osoby w rodzinie, ale ja lubię mieć wszystko ' poukładane ' . Wolałabym, żeby w papierach było tak jak się do dziecka zwracamy, ale jakoś się stresuje.. dziwne uczucie.
 
reklama
@zielone oczy, przecież można wpisać dziecko jako Adrian a w przedszkolu powiedzieć, że wpłacie go Adaś. Mojaa ma inne imię niż to jak ja wołają, podobnie Ciocia. Nigdy nie było z tym problemu.
Warto też powiedzieć dziecku jak ma naprawdę na imię.
Twoja córka ma inne imię niż jak ją wołają czy miałaś na myśli mamę?
 
Do góry