reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana wody a biegunka

Olil

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Sierpień 2018
Postów
156
Nan rajie pytanie. Czy dziecko moze miec biegunkę od zmiany wody do mleka. Już któryś raz z kolei po wizycie u dziecka u dziadków w unnym mieście dziecko ma biegunkę. Zazwyczaj jedziemy tak w piątek i wracamy w niedziele. I już w niedzielę u dziecka jest biegunka trwająca 2 dni bez gorączki i innych objawów. Zdarzyło sie juz tak 4 raz i się zastanawiam czy to moze byc od wody lub wogole moze ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny
 
reklama
Rozwiązanie
Ja nigdy nie dawałam dziecku wody z kranu. Butelkowa źródlana.
Myślę, że dokarmianie słodyczami daje podobny efekt jeśli w domu tego nie jada. Zwróć na to również uwagę.
A ja uważam, że woda może mieć znaczenie. Ja będąc już wiekowa czasami mam problemy gastryczne po zmianie właśnie miejsca i wody. Także może rzeczywiście w tym tkwi problem. Bardziej bym to obstawiała niż słodycze.
No ja to sama juz nie wiem teraz spróbujemy gotować wodę u dziadków taka z butelki. Pierwsza moja myśl to też właśnie była woda
 
reklama
Moim zdaniem to może być woda. Przegotowanie wody nie pozbywa się wszystkiego (weźmy np. bakterie e coli, po których woda nie nadaje się do picia nawet po gotowaniu). Raz byliśmy na urlopie i po 2 dniach dziecko zaczęło robić bardzo wodniste kupki. Od tej pory do wszystkiego używaliśmy wody mineralnej i problem nie nawrócił.
Oczywiście to może być inny problem. Może inne nawyki dotyczące higieny? Jakieś kosmetyki lub chemia, których używają?
 
Ja nigdy nie dawałam dziecku wody z kranu. Butelkowa źródlana.
Myślę, że dokarmianie słodyczami daje podobny efekt jeśli w domu tego nie jada. Zwróć na to również uwagę.
 
Rozwiązanie
Do góry