reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiany po połogu

Dołączył(a)
29 Grudzień 2019
Postów
3
Słuchajcie mam pewne obawy jak to będzie po połogu ze współżyciem. Bo moja kuzynka mnie dosyć mocno nastraszyła i o tym myślę ciągle. Kończy mi się niedługo połóg no i chciałabym po wizycie u ginekologa kochać się z mężem. No i chodzi o to, że ta moja kuzynka opowiedziała mi jak to było u niej, że lekarz zbadał ją po połogu, było okej, a ona i tak później podczas stosunku czuła niesamowity ból i okazało się potem, że musiała jakieś rozszerzacze pochwy stosować. Tak jest często?
 
reklama
Słuchajcie mam pewne obawy jak to będzie po połogu ze współżyciem. Bo moja kuzynka mnie dosyć mocno nastraszyła i o tym myślę ciągle. Kończy mi się niedługo połóg no i chciałabym po wizycie u ginekologa kochać się z mężem. No i chodzi o to, że ta moja kuzynka opowiedziała mi jak to było u niej, że lekarz zbadał ją po połogu, było okej, a ona i tak później podczas stosunku czuła niesamowity ból i okazało się potem, że musiała jakieś rozszerzacze pochwy stosować. Tak jest często?
Kochasz się ze swoim mężczyzna. Więc chyba możesz liczyć na delikatność. Po połogu pierwszy stosunek może być nieprzyjemny, ale nie musi. Dużo zależy od tego jaki był poród, ewentualne szycie itp. Mój m był bardzo delikatny. Słuchał jak mówiłam, że musi powoli wchodzić. Zatrzymywał się przy każdym odczuciu bólu. Zresztą mam tak na codzien, bo mam endometrioze. Dzięki temu nasze życie intymne jest przyjemne dla nas obojga.
 
Może boleć blizną po nacięciu ale może też być problem z hormonami przy karmieniu i wtedy może boleć i trzeba wstrzymać się z sexem ale tak czy inaczej u każdej z nas będzie inaczej i nie ma co się nastawiać negatywnie i słuchać innych
 
Cześć .Rodziłam dwa razy SN i raz przez cesarkę.Wspolzycie podejmowaliśmy po 6 tygodniowym okresie połogu po każdej z ciąż.Tez obawiałam się bólu.suchosci ale u mnie było tak samo przed porodem jak i po porodzie.Nie występowały żadne inne nieprzyjemne objawy.Najlepiej zrelaksować się i spróbować bo przecież każda z nas jest inna a może i u ciebie będzie tak samo jak było?
 
Nastaw się psychicznie, że będziesz miała drugi pierwszy raz.
Ja też się bałam, ale nie było źle, mimo, że byłam nacinana i szyta.
Niestety, 9 lat po pierwszym i 5 lat po drugim porodzie nadal odpadają niektóre pozycje, bo ciągnie blizna po nacięciu, ale możliwości jest na tyle dużo, że nie ma to dla mnie znaczenia ;)

Porozmawiaj z mężem o swoich obawach, na pewno będzie super delikatny i zrobi wszystko, żeby było Ci dobrze i przyjemnie :)
 
Mamabasiaqwerty - my kobiety coś takiego w sobie mamy, że czujemy nieodpartą chęć dzielenia się naszym doświadczeniem. I tak jak w ciąży można wysłuchać opowieści mrożących krew w żyłach na temat porodu, tak po porodzie pojawiają się kolejne przerażające historie. To jak będzie wyglądało twoje pożycie jest sprawą indywidualną. Czy będzie bolało? Może, ale naprawdę nie musi.

Możecie poszukać pozycji, która będzie najbardziej komfortowa. Pisaliśmy w BB o seksie po porodzie i najlepszych pozycjach - poczytaj.

Możesz odczuwać suchość pochwy, ale też niekoniecznie, ale jeśli się pojawi na szczęście są różne żele, które ci pomogą - najlepiej spytaj o nie ginekologa. Naprawdę masz dużą szansę, że będzie super, a jeśli masz siłę i chęć to już spora część sukcesu. I tak , jak pisała @Nulini porozmawiaj z mężem, czego się obawiasz.
 
Ja jestem po Cesarce i koleżanka też mi powiedziała żebym się nastawila na ból jakby to był pierwszy raz ;) I mimo że cesarka to mega bolało i to nie tylko za pierwszym razem ale może z 10 razy zanim przestało;) moja koleżankę np kilka miesięcy po Cesarce bolało w trakcie zbliżenia. Zależy jak u kogo. Niby tylko cesarka a jednak w środku też się wszystko kurczy ;)
 
reklama
reklama
Do góry