reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiany po poronieniu (?)

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Hej dziewczyny. Jestem dwa miesiące po poronieniu zatrzymanym, który zakończył się łyżeczkowaniem. Serduszko przestało bić w dziewiątym tygodniu ciąży.
W tym cyklu zaczęliśmy ponowne starania i tu moje wielkie zdziwienie… Cykle mam krótkie, co 24 dni i Owulacja przypada zawsze na jedenasty lub dwunasty dzień. Teraz w sobotę był dwunasty dzień cyklu i porządny ból podbrzusza, oraz Śluz bardzo płodny wskazujące na owulację. To co mnie ogromnie zdziwiło, to fakt że temperatura nie skacze! Mam wrażenie że po poronieniu moja podstawowa temperatura ciała jest niższa niż wcześniej bo wynosi około 36,45°.
Jestem o tyle zdziwiona ze przed ta ciąża mierzyłem temp. Kilka miesięcy i nigdy tak nie było.

Możliwe ze coś się zadziało po porobieniu?
Myślałam o cyklu bezowulacyjnym( sugerując się tylko temperatura bo cała reszta super książkowej).
 
reklama
Ja nigdy nie mierzyłam temperatury ,ale tak pierwsze cykle po poronieniu mogą być inne , u mnie akurat się wydłużyły ,pierwsze 3 cykle około 35/36 dni ,potem wracały do normy 27/29 i ciąża
 
Organizm wraca do siebie ale na chwile obecna będzie zachowywał się inaczej. Cykle mogą być dłuższe, krótsze. Miesiączki obfitsze, mniej obfite, temperatura stała lub zmienna. Każda kobieta będzie miała inaczej.
 
Testy owu pomogą jeśli organizm się trochę uspokoi. Ja bym nie robiła przez pierwsze dwa-trzy cykle. Bo można nie załapać żadnych prawidłowości w działaniu ciała. Np w jednym cyklu owu wyjdzie ci w piątym dniu a w następnym może jej wcale nie być.
Jak już hormony wrócą w miarę do normy to wtedy zacząć robić.
 
@DarkAstetR - W testy owulacyjne się nie bawię, bo wychodziłem i on nawet wtedy kiedy pęcherzyk nie Pękał i do owulacji nie dochodziło.
Kurde… No zmartwiłam się trochę bo bolało mnie podbrzusze, Śluz taki idealny Książkowy a temperatura do dziś jest niska… Czyli już wiadomo że owulacji nie było. Przed poronieniem temperatura zawsze wzrastała po owulacji a teraz dupa.

Jakoś czarno to wszystko widzę…:((
 
Do góry