reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Znieczulenie w cc

reklama
Rozwiązanie
Ja miałam niedawno cc i nikt nie mowil ze nie mogę mieć lakieru do paznokci, ale słyszałam ze w różnych szpitalach są różne praktyki. Zrób jak uważasz :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Lepiej żebyś miała umalowane bezbarwnym lakierem i najlepiej obcięte na krótko , żeby maluszka nie zadrapać. Ale mam koleżanki , które na porodówkę wjeżdżały jak z salonu kosmetycznego :)
 
Miałam robioną cesarkę ze względu na ratowanie życia dziecka i galopem położne zmywały mi paznokcie u rąk i stóp (zwłaszcza stóp). To jest ważne dla twojego bezpieczeństwa, dla lekarzy zmiana koloru płytki jest informacją o twoim stanie podczas operacji i o działaniu układu krążenia. Pomaluj po :)
 
Nessie Ale pulsoksymetr będzie działał nawet jak masz pomalowane paznokcie (co najwyżej nie mogą być za długie, bo mogą je połamać) ;-) Tu raczej chodzi o zmianę barwy płytki - a jak masz pomalowane paznokcie, to tego nie widać.
 
A 2palec mogę mieć nie pomalowany?

A czy nie lepiej dla dobra swojego i dziecka, oraz ogólnego komfortu lekarzy, czy też położnej zmyć te paznokcie przed planowaną operacją (jaką jest cc) i mieć pewność, że lakier- czy to zwykły, czy hybrydowy nie będzie nikomu w niczym przeszkadzał??
Rozumiem potrzebę dbania o siebie na co dzień i jestem jak najbardziej za tym, by się "upiększać", ale na porodówce Twój elegancki wygląd i pomalowane paznokcie będą miały najmniejsze znaczenie.
 
reklama
A czy nie lepiej dla dobra swojego i dziecka, oraz ogólnego komfortu lekarzy, czy też położnej zmyć te paznokcie przed planowaną operacją (jaką jest cc) i mieć pewność, że lakier- czy to zwykły, czy hybrydowy nie będzie nikomu w niczym przeszkadzał??
Rozumiem potrzebę dbania o siebie na co dzień i jestem jak najbardziej za tym, by się "upiększać", ale na porodówce Twój elegancki wygląd i pomalowane paznokcie będą miały najmniejsze znaczenie.
Popieram ...
Nessie Ale pulsoksymetr będzie działał nawet jak masz pomalowane paznokcie (co najwyżej nie mogą być za długie, bo mogą je połamać) ;-) Tu raczej chodzi o zmianę barwy płytki - a jak masz pomalowane paznokcie, to tego nie widać.
Mi nikt zmian koloru płytki nie obserwował ... obecnie współczesna medycyna ma inne techniki i sprzęty, więc nie ma sensu obserwować koloru płytki. Położne natomiast radzą dla dobra dziecka zmyć lakier i spiłować paznokcie. Mi do nagłego CC paznokieć obcięto i próbowano zmyć lakier (pulsoksymetr). Najlepiej będzie jak autorka się dowie w szpitalu w którym ma rodzić. Ale uważam również, że świat bez pięknych paznokci się nie zawali, bo serio - nikt nie zwraca na to uwagi.
A 2palec mogę mieć nie pomalowany?
Nie wiem czy to ma sens ...kombinujesz trochę jak koń pod górę :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
A czy nie lepiej dla dobra swojego i dziecka, oraz ogólnego komfortu lekarzy, czy też położnej zmyć te paznokcie przed planowaną operacją (jaką jest cc) i mieć pewność, że lakier- czy to zwykły, czy hybrydowy nie będzie nikomu w niczym przeszkadzał??
Rozumiem potrzebę dbania o siebie na co dzień i jestem jak najbardziej za tym, by się "upiększać", ale na porodówce Twój elegancki wygląd i pomalowane paznokcie będą miały najmniejsze znaczenie.
Amen:tak:
 
Do góry