reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skierowanie na cc od ginekologa

Dołączył(a)
27 Październik 2023
Postów
6
Witam,
Nie znalazłam takiego wątku, a mam dość pilne pytanie.
Do dziewczyn, które miały planowe CC: jak wyglądało wasze skierowanie od lekarza do cc? Na moim napisane jest po prostu "Zaświadczenie lekarskie" i w opisie info nt wskazań do cc, natomiast nie widzę, aby było to typowe skierowanie zatytułowane jako "skierowanie". Jest to skierowanie od mojego ginekologa prowadzącego, który nie pracuje w szpitalu w którym mam zamiar rodzić.
Czy niepotrzebnie się martwię i na kwalifikacji (będę mieć w przyszłym tygodniu na Madalińskiego) będzie ok, czy jednak powinnam poprosić mojego ginekologa o inny dokument? ehhh....
Z góry dziękuję za odpowiedzi ❤️
 
reklama
Witam,
Nie znalazłam takiego wątku, a mam dość pilne pytanie.
Do dziewczyn, które miały planowe CC: jak wyglądało wasze skierowanie od lekarza do cc? Na moim napisane jest po prostu "Zaświadczenie lekarskie" i w opisie info nt wskazań do cc, natomiast nie widzę, aby było to typowe skierowanie zatytułowane jako "skierowanie". Jest to skierowanie od mojego ginekologa prowadzącego, który nie pracuje w szpitalu w którym mam zamiar rodzić.
Czy niepotrzebnie się martwię i na kwalifikacji (będę mieć w przyszłym tygodniu na Madalińskiego) będzie ok, czy jednak powinnam poprosić mojego ginekologa o inny dokument? ehhh....
Z góry dziękuję za odpowiedzi ❤️
Moja ginekolog też nie wystawiła mi bezpośrednio skierowanie na CC do szpitala chodź wiadomo było że rodzić naturalnie raczej po pierwszej CC nie będę. Dala skierowanie do szpitala na USG i tam zakwalifikowano mnie do cięcia.
 
Witam,
Nie znalazłam takiego wątku, a mam dość pilne pytanie.
Do dziewczyn, które miały planowe CC: jak wyglądało wasze skierowanie od lekarza do cc? Na moim napisane jest po prostu "Zaświadczenie lekarskie" i w opisie info nt wskazań do cc, natomiast nie widzę, aby było to typowe skierowanie zatytułowane jako "skierowanie". Jest to skierowanie od mojego ginekologa prowadzącego, który nie pracuje w szpitalu w którym mam zamiar rodzić.
Czy niepotrzebnie się martwię i na kwalifikacji (będę mieć w przyszłym tygodniu na Madalińskiego) będzie ok, czy jednak powinnam poprosić mojego ginekologa o inny dokument? ehhh....
Z góry dziękuję za odpowiedzi ❤️
Tak właśnie wygląda "skierowanie" na CC. Szpital może je zrobić ale wcale nie musi jeśli nie masz odpowiednich wskazań medycznych.
 
Moja ginekolog też nie wystawiła mi bezpośrednio skierowanie na CC do szpitala chodź wiadomo było że rodzić naturalnie raczej po pierwszej CC nie będę. Dala skierowanie do szpitala na USG i tam zakwalifikowano mnie do cięcia.

Pierwsze cesarskie cięcie jeżeli minęło 18 miesięcy po między porodami nie jest samo w sobie wskazaniem do cięcia.

Sama jestem po cięciu i kolejne porody były już naturalne.

Także zależy co powiesz temu lekarzowi I kwalifikacji i na kogo trafisz. Na takim skierowaniu tylko od ginekologa bez innych specjalistycznych wskazań masz duża szansę, że Cie nie zakwalifikują.
 
U mnie wygląda to tak ze mam mięśniaki nad szyjką macicy które ponoć mogą uniemożliwić poród sn, wiec wskazanie typowo ginekologiczne. Dam znac w przyszłym tyg co się okaże po kwalifikacji w szpitalu.
 
Od neurologa też miałam "zaświadczenie", nic innego nie dostaniesz. Jeśli masz prawdziwe podstawy do cc, a z tego co piszesz to masz, to nie musisz się stresować
 
Ja od kilku lat mam monitorowane te mięśniaki, na szczęście nie utrudnily rozwoju dziecka jedynie ich polozenie jest takie sobie :/ w jazdym razie dzieki za odpowiedzi👍
 
reklama

Pierwsze cesarskie cięcie jeżeli minęło 18 miesięcy po między porodami nie jest samo w sobie wskazaniem do cięcia.

Sama jestem po cięciu i kolejne porody były już naturalne.

Także zależy co powiesz temu lekarzowi I kwalifikacji i na kogo trafisz. Na takim skierowaniu tylko od ginekologa bez innych specjalistycznych wskazań masz duża szansę, że Cie nie zakwalifikują.
Miałam drugie też CC więc wiem co piszę lecz nie u każdej może tak być. W większości przypadków lekarze nie chce brać odpowiedzialności i nie naciskają na porodu naturalne po pierwszej cc
 
Do góry