reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tokofobia a skierowanie na cc

Marcowamama20

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2020
Postów
56
Lekarka po opisaniu przeze mnie mojego problemu kazała skonsultowac sie z psychiatra. Sama powiedziala, ze wyglada jej to na tokofibie. Od psychiayry Dostalam leki ktorych mam nie stosować codziennie tylko gdy czujne ze po prostu juz nie daje rady :/
Czy skoro mam zaswiadczenie od psychiatry i pokaze je lekarzowi prowadzącemu to on ma obowiazek mi wystawic skierowanie na cc czy nie musi?
 
reklama
Decyzję o wykonaniu cc podejmuje lekarz przyjmujący poród. Także nawet jak Ci takie skierowanie wystawi, to szpital nie ma obowiązku stosowania się do niego.
 
Zresztą nawet jak dostaniesz skierowanie na CC to w szpitalu nie muszą tego respektować.
Ja mam info, że jeżeli specjalista z innej dziedziny dał skierowanie, to gin nie może tego podważyć, bo nie ma do tego kompetencji.
Zastanów się nad CC, generalnie nie polecam :)
 
Ja mam info, że jeżeli specjalista z innej dziedziny dał skierowanie, to gin nie może tego podważyć, bo nie ma do tego kompetencji.
Zastanów się nad CC, generalnie nie polecam :)
Nie prawda. Przy przyjęciu w szpitalu mogą powiedzieć, że nie widzą wskazan do cesarki i po temacie
 
Też słyszałam, że teraz skierowanie na CC jest traktowane bardziej jako "zalecenie", a ostatecznie decyzję podejmuje i tak lekarz, który aktualnie ma dyżur w szpitalu. Także, jest taka opcja, że mimo skierowania na CC, i tak zadecydują inaczej.
 
Nie prawda. Przy przyjęciu w szpitalu mogą powiedzieć, że nie widzą wskazan do cesarki i po temacie

Mi to powiedzirli w szpitalu w którym rodziłam, bo skoro mam wskazania od kardiologa/ortopedy/okulisty, to gin nie mając tej specjalizacji nie może się wypowiedzieć.
 
Równie dobrze lekarz może wezwać szpitalnego psychiatrę, który może podważyć skierowanie.
A realia są jakie są.

Jak dla mnie to cc mogłoby być i na żądanie bez żadnych wskazań. Nie mój brzuch, nie mój problem.
 
reklama
Nie ma w tym temacie żadnych uregulowań. To wszystko zależy od szpitala, w którym chcesz rodzić. Najlepiej mieć lekarza prowadzącego z tego szpitala i wtedy da się to zaklepać. Są szpitale, które w dobie pandemii nie robią problemów (ba, nawet wolą CC) a są takie, gdzie lekarz dyżurujący odmawia. Najlepiej jest po wypisaniu przez lekarza prowadzącego skierowania, umówić się z orydynatorem oddziału na rozmowę. Jeśli wyznaczy termin, to widnieje się już w systemie szpitalnym i nie sądzę, żeby wtedy robiono problemy. Ale rzeczywistość jest bardzo różna.
 
Do góry