reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zostawił mnie w ciąży

Dołączył(a)
20 Wrzesień 2021
Postów
1
Witam jestem w 16 tygodniu ciąży ojciec dziecka już po raz czwarty zostawił mnie samą w ciąży nie potrafię sobie z tym poradzić Wiem że nie mogę się denerwować i płakać bo noszą dziecko ale po prostu Ta bezsilność nie daje mi spokoju nie wiem sama już co mam robić po prostu boi się że sama sobie nie poradzę czy go kocham Nie wiem jestem na niego zła ale z drugiej strony bardzo za nim tęsknię Proszę pomóżcie mi co mam zrobić bo naprawdę już nie mam siły
 
reklama
Pomyśl czy chcesz narażać swoje dziecko za jakis czas na podobny stres? Skoro Zostawil Cie juz tyle razy to nie jest Ciebie wart. Sam pokazał w ten sposob ze nie znaczysz dla niego nic.Musisz znalezc w sobie siłę chociaz by myslac o dziecko ktore nosisz. Kazda kobieta bedac w ciąży ma obawy czy da sobie rade nawet mając partnera. Wez sie w garść i zrob wszystko by twoje dziecko ktore przyjdzie na swiat mialo szczęśliwą mame. Po prostu uwierz w siebie.
 
Psycholog, i to migiem. Patrząc na to, co napisałaś i jak napisałaś, nie poradzisz sobie sama z tym problemem, a problem jest spory, skoro "już po raz czwarty zostawił Cię samą w ciąży" a Ty nie wyciągnęłaś żadnych wniosków. Ktoś Ci musi pomóc w ułożeniu sobie wszystkiego w głowie.
 
Jeżeli dobrze zrozumiałam... To zostałaś sama z dziećmi, dodatkowo jesteś w ciąży, nie wiesz kiedy facet wróci. Jak wygląda twoja sytuacja finansowa? I patrząc na poprzednie razy to po ilu dniach tatuś wracał?
 
Hej :) Ja również jak poprzedniczka polecam wizytę u psychologa. Samemu w takiej sytuacji na prawdę ciężko jest wszystko sobie poukładać tym bardziej, że nieraz w ciąży hormony szaleją i są złym doradcą. Powinnaś skupić się na priorytetach w swoim życiu, na zabezpieczeniu finansowym i powoli pomyśleć o wychowaniu maluszka w pojedynkę. Twój partner ewidentnie nie jest osobą na którą można liczyć. Może ktoś z rodziny mógłby Ci pomóc? Albo jacyś przyjaciele? Nie wiem jak wygląda Twoja sytuacja materialna ale w najgorszym wypadku zostaje zawsze dom samotnej matki :)

Nie jesteś w sytuacji bez wyjścia, my kobiety zawsze dajemy sobie radę. Przemyśl sobie wszystko na spokojnie i najlepiej porozmawiaj z kimś kto mógłby Ci pomóc :)
 
Z tego nic nie będzie, jeśli facet tak się zachowuje spodziewając się dziecka. Jest nie stabilny emocjonalnie, albo się nad Tobą znęca. Odpuść sobie kogoś takiego bo będziesz tak miała całe życie. Przepracuj problem z psychologiem, poproś o wsparcie rodzinę i przyjaciół, ale gamonia nie witaj z otwartymi ramionami. Związek to nie hotel, że się meldujesz i wypisujesz, kiedy Ci pasuje, a on tak robi.
 
Witam jestem w 16 tygodniu ciąży ojciec dziecka już po raz czwarty zostawił mnie samą w ciąży nie potrafię sobie z tym poradzić Wiem że nie mogę się denerwować i płakać bo noszą dziecko ale po prostu Ta bezsilność nie daje mi spokoju nie wiem sama już co mam robić po prostu boi się że sama sobie nie poradzę czy go kocham Nie wiem jestem na niego zła ale z drugiej strony bardzo za nim tęsknię Proszę pomóżcie mi co mam zrobić bo naprawdę już nie mam siły
Ale jak to po raz czwarty?
 
reklama
@Monikaa82 możesz i masz prawo płakać i masz prawo do emocji. Tak jak piszą dziewczyny zapisz się jak najszybciej do psychologa, kobiety w ciąży mają max. czas oczekiwania do tygodnia. Możesz też zobaczyć, czy w pobliżu twojego miejsca zamieszkania jest Ośrodek Inerwencji Kryzysowej i tam poszukać pomocy. Specjalista pomoże ci poukładać sobie różne scenariusze. Mocno przytulam, zadbaj o siebie
 
reklama
Do góry