reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zrzeczenie się praw

reklama
Rozwiązanie
U
Brałam pod uwagę oddanie do okna życia i zrzeczenie się normalnie w sądzie tylko nie wiem czy tak można i czy w sądzie nie można się zrzec tylko i wyłącznie wtedy gdy zostawimy dziecko w szpitalu lub ośrodku adopcyjnym. Jeśli ktoś jest bardziej poinformowany albo wie gdzie znaleźć takie informacje to proszę o info będę wdzięczna.
Niestety w sądzie tylko i wyłącznie jak zostawiasz w szpitalu bądź przekażesz do ośrodka. Położną pewnie będzie musiała poinformować żeby nie przyjeżdżała a co do szkoły bardzo ciekawe pytanie zadałaś. Moim zdaniem nie jestem pewna w przyszłości napewno Cię odwiedzą o będą wypytywać o dziecko a nawet szybciej niż myślisz ponieważ same pielęgniarki z przychodni gdzie uczęszczasz do lekarza będą dzwoniły...
Jeśli zostawisz dziecko w oknie życia automatycznie zrzekasz się praw do niego. Masz 6 tyg na zmianę decyzji tak jak inne matki które zostawiają w szpitalu dzieci tylko w takiej sytuacji będzie trudniej ponieważ będą przeprowadzona badania DNA itp. Jak to jest z położną szczerze mówiąc nie mam pojęcia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie oddawaj w oknie, zostaw w szpitalu po porodzie lub zgłoś się do agencji adpcyjnej już teraz
Chciałam to samo odpisać ale autorka pyta o okno życia. Zastawiając w szpitalu jest o wiele prościej a zgłaszając się do ośrodka adopcyjnego jeszcze lepsze rozwiązanie ponieważ już w czasie trwania ciąży będą szukani rodzice
 
Czyli mam rozumieć że zostawienie w oknie życia spowoduje że i tak będą szukać matki czyli mnie czy ja się muszę zgłosić aby im to ułatwić? Również preferowałabym opcje ze szpitalem ale nie jest to do końca anonimowe i pielęgniarki mogą to łatwo rozpowiedziec..
Nie będą Cię szukać. Okno życia jest anonimowe. A druga część komentarza miało być ze masz 6 tyg na zmianę decyzji jakbyś chciała i wtedy procedury są dłuższe. Co do pielęgniarek, obowiązuje ich jak i lekarza tajemnica zawodowa i nie mają prawa rozpowiadać. Gorzej jak będziesz leżała na sali z jakąś znajomą czy osobą która CB zna
 
Nie wiem jakie są procedury z oknem życia ale napewno jak wpiszesz w necie "co się dzieje z dzieckiem pozostawionym w oknie życia to napewno znajdziesz mnóstwo informacji i dowiesz się jak to tam działa. Anonimowa będziesz na 100 %
 
Właśnie przeszukałam już cały internet i wiem jak wyglądają procedury z tym że zastanawia mnie fakt jak to wygląda kiedy matka która rodziła w szpitalu odda dziecko do okna życia i szpital wyśle do urzędu informacje o porodzie i zarejestruje dziecko i za jakiś czas mogą się do mnie odezwać pewne służby z racji tego że np nie posłałam dziecka do szkoły czy coś takiego bo nie będą wiedzieli że ja to dziecko oddałam. Zastanawia mnie ten fakt jednak nie znalazłam niestety nic na ten temat.
 
reklama
Brałam pod uwagę oddanie do okna życia i zrzeczenie się normalnie w sądzie tylko nie wiem czy tak można i czy w sądzie nie można się zrzec tylko i wyłącznie wtedy gdy zostawimy dziecko w szpitalu lub ośrodku adopcyjnym. Jeśli ktoś jest bardziej poinformowany albo wie gdzie znaleźć takie informacje to proszę o info będę wdzięczna.
 
reklama
Właśnie przeszukałam już cały internet i wiem jak wyglądają procedury z tym że zastanawia mnie fakt jak to wygląda kiedy matka która rodziła w szpitalu odda dziecko do okna życia i szpital wyśle do urzędu informacje o porodzie i zarejestruje dziecko i za jakiś czas mogą się do mnie odezwać pewne służby z racji tego że np nie posłałam dziecka do szkoły czy coś takiego bo nie będą wiedzieli że ja to dziecko oddałam. Zastanawia mnie ten fakt jednak nie znalazłam niestety nic na ten temat.
Kiedyś to napewno wyjdzie, prędzej czy później. Uważam że zostawienie dziecka w oknie życia jets mega nieodpowiedzialne i okrutne jeśli można je poprostu zostawić w szpitalu lub odrazu przekazać nowej rodzinie.
 
Do góry