reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienia L4, sprawy urzędowe..itp.

reklama
hej:) mam małe pytanko:) zatrudniona jestem na rok czasu, umowa kończy mi się w marcu, wiec jesli urodze w grudniu, to do końca urlopu macierzyńskiego bede dostawała "macierzynskie" czy tylko do marca tj. mam umowe? nie bardzo sie w tym orentuje:p
 
zgadzam sie, będziesz dostawała macierzyńskie do końca, czyli 20 tygodni, ale pamietaj, że na 7 dni przed zakończeniem tych 20 tygodni, mozesz złozyć do ZUSu wniosek o dodatkowy urlop macierzyński tj. 4 tygodnie...maxwell pisal o tym na poprzedniej stronie:-)


a jeszcze jedna sprawa, gdyby ci pracodawca przedłuzył umowę, to jeśli wasz dochód by pozwolił, to mogłabyś iśc jeszcze na urlop wychowawczy, to sa kolejne 2 lata płatnego urlopu. Jest to niewiele bo coś koło 500 zł, ale zawsze to lepsze niz być bez jakicholwiek pieniędzy. Warto się zastanowić, no chyba, ze po macierzyńskim chcesz zaraz iśc do jakiejś nowej pracy :)
 
no w zasadzie to, że jesteś na urlopie macierzyńskim, po prostu należy Ci się te dodatkowe 4 tygodnie( 4 tygodnie od 2012 roku, a w 2011 sa to jeszcze 2 tyg.) ...jezeli jesteś zatrudniona to wniosek o ten dodatkowy urlop składasz u pracodawcy (musi Ci go udzielić), a jeżeli umowa Ci się skończyła w trakcie trwania macierzyńskiego, to wniosek składasz bezposrednio w Zusie...w zasadzie tyle :)
 
Dziewczyny no własnie się zastanawiałam jak to jest
przeciez urlop maciezyński zaczyna sie zaraz po porodzie więc jeszcze w 2011 roku u wiekszości z grudniówek, wiec czy nam sie będzie należało 2 tygodnie czy 4 tyg dodatkowego urlopu ?
 
no niby tak,ze wiekszości z nas macierzyński sie zacznie w 2011, ale wniosek o dodatkowy urlop bedzie skladany pod koniec podstawowego macierzyńskiego, więc juz w 2012...praktycznie powinno nas obowiązywac te 4 tygodnie, ale to trzeba będzie dopytać w zusie...jak tylko sie dowiem to dam cynk :-)
 
reklama
no niby tak,ze wiekszości z nas macierzyński sie zacznie w 2011, ale wniosek o dodatkowy urlop bedzie skladany pod koniec podstawowego macierzyńskiego, więc juz w 2012...praktycznie powinno nas obowiązywac te 4 tygodnie, ale to trzeba będzie dopytać w zusie...jak tylko sie dowiem to dam cynk :-)
Należeć się nam będzie 4 tygodnie..
Miałam podobna sytuację przy Marysi..ona urodziła się w listopadzie 2009 roku..wtedy wg nowych zasad od 2010 roku macierzyński zwiększał się o dodatkowe dwa tygodnie. No i mogłam z tego skorzystać.Po prostu pod koniec "zwykłego" macierzyńskiego złożyłam wniosek o te dodatkowe 2 tygodnie..
 
Do góry