reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie L4 ciąża

Każdy powinien żyć wg swoich przekonań i robić co wg niego jest stosowne, a reszcie nic do tego.. Spokojnej nocy drogie Panie! ❤️

To prawda. A ten kto najwiecej się wychwala musi czuć jakis kompleks udowadniania niewiadomo czego i po co. Ale nie wnikam, śmieszne to jest po prostu. Należałoby pamiętać tylko o wzajemnym szacunku. Dobranoc.
 
reklama
Swoją drogą niezmiernie ciekawi mnie źródło przekonania, że dźwiganie to gwarancja poronienia…

Po co strajk kobiet, po co ADT, wyjazdy zagranicę i podziemie aborcyjne skoro można po prostu dźwignąć sztangę.
Są opracowania wg których "Kobieta do 20. tygodnia ciąży może podnosić powyżej 23 kg, kilka razy dziennie. Pomiędzy 20. a 30. tygodniem może podnosić 11-23 kg, a po 30. tygodniu nie powinna podnosić więcej niż 11 kg."
Na YouTube jest taka trenerka Sydney Cummings nagrywająca filmiki treningowe, całą ciążę nagrywała i ćwiczyła łącznie z podnoszeniem ciężarów.
 
Powyższe dane raczej dotyczą niezagrożonych ciąż, chociaż nawet wtedy 23 kg to mi się wydaje dużo za dużo. Jeżeli jest zagrożenie to pozostaje się słuchać lekarza, żeby sobie potem nic nie wyrzucać.
 
Są opracowania wg których "Kobieta do 20. tygodnia ciąży może podnosić powyżej 23 kg, kilka razy dziennie. Pomiędzy 20. a 30. tygodniem może podnosić 11-23 kg, a po 30. tygodniu nie powinna podnosić więcej niż 11 kg."
Na YouTube jest taka trenerka Sydney Cummings nagrywająca filmiki treningowe, całą ciążę nagrywała i ćwiczyła łącznie z podnoszeniem ciężarów.
jak ma się małe dziecko I jest się w drugiej ciąży, to nie ma żadnych zasad 🤷‍♀️ możesz tyle dźwigać ile dziecko waży, bo przecież nikt nie wytłumaczy że nie można podnieść dziecka i nosić przez cały dzień 🤷‍♀️
 
Są opracowania wg których "Kobieta do 20. tygodnia ciąży może podnosić powyżej 23 kg, kilka razy dziennie. Pomiędzy 20. a 30. tygodniem może podnosić 11-23 kg, a po 30. tygodniu nie powinna podnosić więcej niż 11 kg."
Na YouTube jest taka trenerka Sydney Cummings nagrywająca filmiki treningowe, całą ciążę nagrywała i ćwiczyła łącznie z podnoszeniem ciężarów.
Ale to chyba dotyczy kobiet, które wcześniej ćwiczyły fizycznie?
Nie wyobrażam sobie, ze ktoś miałby 25-30 lat być naleśnikiem i nagle podnosić 30 kg, bo tak trenerka powiedziała. A jeżeli ktoś wcześniej trenował i wie jak bezpiecznie wykonywać ćwiczenia to ok.
Na tej samej zasadzie znam osoby, które trenują/ trenowały pole dance w 8 miesiącu ciąży i nic im nie było, ale to nie znaczy, ze każda kobieta w ciąży może i powinna tak ćwiczyć.
 
Witam wszystkie Panie☺️
Chciałabym się troszkę was doradzić .. Mianowicie 23.02 dowiedziałam się ze jestem w ciąży (dwie kreski na testach), wiec dnia następnego zadzwoniłam prywatnie do ginekologa żaby potwierdzić ciąże natomiast Pani powiedziała ze najlepiej przyjść na wizytę ok 6tyg od ostatniej miesiączki i umówiłyśmy się na 09.03. Pracuje ciezko fizycznie,musze dźwigać ciężkie rzeczy i nie ukryje ze troszke się boje,boje się również tego ze dojdzie do tego złe samopoczucie i nie dam rady w pracy funkcjonować. Moje pytanie brzmi,co robić w takiej sytuacji? Czy na tej 1 wizycie po potwierdzeniu ciąży dostanę zwolenienie L4 z pracy? Jak to u was wyglądało?
Dużo zależy od lekarza. Mój na przykład na pierwszej wizycie już pytał się czy chce iść na L4. A inny może wgl ci nie dać.
 
Ale to chyba dotyczy kobiet, które wcześniej ćwiczyły fizycznie?
Nie wyobrażam sobie, ze ktoś miałby 25-30 lat być naleśnikiem i nagle podnosić 30 kg, bo tak trenerka powiedziała. A jeżeli ktoś wcześniej trenował i wie jak bezpiecznie wykonywać ćwiczenia to ok.
Na tej samej zasadzie znam osoby, które trenują/ trenowały pole dance w 8 miesiącu ciąży i nic im nie było, ale to nie znaczy, ze każda kobieta w ciąży może i powinna tak ćwiczyć.
Tak pewnie, lekarze często mówią, że jak ktoś przed ciążą trenował to i w trakcie może, jak nic się nie dzieje. Jednocześnie znam dziewczynę co trenowała przed ciążą, w trakcie zaczęła ale wyszło krwawienie, okazało się, że krwiak i zakaz ćwiczeń.
 
Do którego tygodnia ciąży pracowałyście? Jestem w trzydziestym i wszyscy już mi mówią, żebym szła na L4.
 
reklama
Do którego tygodnia ciąży pracowałyście? Jestem w trzydziestym i wszyscy już mi mówią, żebym szła na L4.

Niektórzy Ci zaraz napiszą, że jesli dobrze się czujesz to po co ci l4. A ja ci napisze że pierwsza ciąża aktywny tryb życia do porodu, druga leżąca praktycznie od początku. Jeśli czujesz, że to ten czas to od Ciebie to zależy.
 
Do góry