reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie l4

Dołączył(a)
7 Kwiecień 2021
Postów
9
Hej :) powiedzcie mi, jestem prawdopodobnie w 5-6 tyg ciązy...okaże się w poniedziałek :) Ale pracuje w firmie już 3 rok..i ślub brałam w czerwcu 2020r. umowę miałam miec przedłużona w grudniu i tak tez się stało..ale..moja firma wyszła z założenia że jak ślub to i dziecko zaraz i dali mi umowe na 10 msc...zamiast na stałe bądź chociaz na 2 lata....tłumaczyli się że mam jakieś błędy (sprawdzone inną droga po czasie-nie było nic..ściema) a później dowiedziałam się ze to bardziej o ich obawy chodziło..Od tygodnia bolą mnie plecy, czasem brzuch, że cięzko wysiedzieć w pracy 8h...męczę się szybko i jeszcze jazda komunikacja w masce tragedia....i moje pytanie, czy jest szansa że dostanę jakieś zwolnienie chociaż na tydz? pracując tu juz 3 rok...firma schodzi na psy...i 2 os już sa na kwarantannie bo mają wirusa...ale oczywiście firma najważniejsza po cichaczu wszystko...nigdy nie brałam l4 nawet na 1 dzień...a chce po prostu odpocząć też.....idę prywatnie...:) wiem, że będą zaraz pewnie negatywne komentarze, ale co chwile ktoś chodzi na zwolnienia z katarem a ja siedze i pracuje...i tyle z tego mam ze nawet umowy mi nie dali normlanej...:/ pozdrawiam :)
 
reklama
Jeśli pracujesz dłużej niż 33 m-ce n umowę o pracę na czas określony, to obecna umowa z mocy prawa przekształca się w umowę na czas nieokreślony (art. 251 § 1 k.p. )
No i nie liczyłabym że lekarz da zwolnienie bez podstawy... Od odpoczynku jest urlop. Jak sama nazwa wskazuje zwolnienie chorobowe wydaje się na okres choroby.
 
Jeżeli w dniu zakończenia umowy będziesz przynajmniej w 12tygodniu ciąży automatycznie masz przedłużona umowę do dnia porodu. Później przysługuje Ci normalnie urlop macierzyński z ZUS - wiem bo jestem w podobnej sytuacji.
 
Jeżeli w dniu zakończenia umowy będziesz przynajmniej w 12tygodniu ciąży automatycznie masz przedłużona umowę do dnia porodu. Później przysługuje Ci normalnie urlop macierzyński z ZUS - wiem bo jestem w podobnej sytuacji.
Urlop macierzyński nie przysługuje. Jedynie zasiłek.
 
Koleżanka przyszła do pracy w maju i też w maju poszła na l4 z racji ciąży. Umowę miała na 3msc. Po porodzie składała normalnie wniosek o urlop macierzyński do zusu i jest na tym urlopie przez 52tyg.
 
Koleżanka przyszła do pracy w maju i też w maju poszła na l4 z racji ciąży. Umowę miała na 3msc. Po porodzie składała normalnie wniosek o urlop macierzyński do zusu i jest na tym urlopie przez 52tyg.
Nie o urlop bo pracownikiem już nie będzie.
 
Takie dwa dokumenty skladala.
 

Załączniki

  • Screenshot_20210417_185737_com.microsoft.office.officehubrow.jpg
    Screenshot_20210417_185737_com.microsoft.office.officehubrow.jpg
    135 KB · Wyświetleń: 79
  • Screenshot_20210417_185723_com.microsoft.office.officehubrow.jpg
    Screenshot_20210417_185723_com.microsoft.office.officehubrow.jpg
    145,4 KB · Wyświetleń: 79
reklama
Takie dwa dokumenty skladala.
Kochana chodzi o to, że jeśli umowa zostaje rozwiązana z dniem porodu a macierzyńskie wypłaca ZUS to nie nazywa się to urlop macierzynski (ponieważ nie ma już zatrudnienia a wypłaca go pracodawca) natomiast nazywa się to zasiłek macierzyński (jest wypłacany z ZUS przez 52tygodnie)
 
Do góry