reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy na l4 podczas epidemii?

reklama
Jestem w 7 miesiącu i pracuję do 1 sierpnia.
Nie „musiałam” pracować - umowa na czas nieokreślony od dawna i mogłabym spokojnie iść na zwolnienie, ale nie mam w ciąży żadnych dolegliwości które by mnie do tego skłaniały, więc dla mnie L4 od początku byłoby wyłudzeniem.
Wiem, że ciąża jest szczególnym stanem i zwolnienie może być używane częściej niż w innych grupach, ale nie zmienia to faktu, że lekarze nie powinni wystawiać zwolnień „na ciążę” - jeśli ciężarna ma wskazania medyczne to ok, ale chęć odpoczynku czy nielubiana praca - to dla mnie nie powinno być przez lekarzy traktowane jako powód do zwolnienia.
 
Ja pracuję w biurze konstrukcyjnym i do tej pory pracuję normalnie (20tc), ale zamierzam załatwić z dyrekcją pracę zdalną, tak będzie bezpieczniej:)
 
Ja pracuje na budowach. Jedna, która jest w połowie zaawansowania jest przeze mnie jakby zdana innemu kierownikowi a druga prawie skończona ma same odbiory to tam już sobie przyjeżdżam i coś ogarniam. A tak to siedzę na zdalnym lub w biurze (Bogu dzięki, że mamy takie małe, ale jest) i ogarniam papierowo-formalne rzeczy. Jestem w 14 tygodniu i już po mału coś zaczyna być widać.
 
reklama
Do góry