reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie w ciazy a wyplata w pracy

MonikaG

Styczniowe mamy'06
Dołączył(a)
21 Październik 2005
Postów
2 081
Witam wszystkie przyszle mamusie!
Jestem w 26 tygodniu ciazy i pstanowilam odpoczac sobie od pracy kilka dni, wzielam wiec zwolnienei od mojego lekarza prowadzacego.Sadzilam ze jest platne w 100%, o dziwo okazalo sie ze nie.Moj pracodawca zaplacil mi 100% ale podstawy natomias obciata milam premie unzaiowa (proporcjonalnie do dni na zwolnieniu).Dodam rowniez ze moje kolezanki ktore sa w ciazy i sa na zwolnieniu od pierwszych tygodni ciazy dostawaly 100 % a sytuacja zmienila sie od wrzesnia kiedy to jako wytlumaczenie sytuacji uzsklam informacje ze nie mozna placic premii uznaniowej kobiecie w ciazy skoro nie ma jej w pracy.
Wiec moje pytanie, jak to jest z tymi placami, jezeli mialyscie podobna sytuacje to prosze o odpowiedz, bede widzieczna !
 
reklama
Dziekuje PYCHA!Tez tak podejrzewalam ale zastanawiala mnie ta nagla zmiana naliczania w moim zakladzie pracy.
Pozdrawiam goraco! ;)
 
Cześć!

Ja też się nieźle zdzwiłam kiedy dostałam dużo mniej niż zawsze. :-[

Co najdzwiniejsze wszyscy mi mówili (nawet w kadrach) że dostanę taką samą pensję jak zawsze.

Prawdę mówiąc jest to całkiem logiczne - dlaczego mam dostawać premię jesli nie nie ma tak naprawdę w pracy.

Ale nie powiem że te pieniądze by się nie przydały - ale i tak najważniejsze jest maleństwo :)

Gocha
 
A co rozumiecie przez slowo- premia ?
I moze wiecie jak bedzie z 13-tkami i kaska na swieta? Bo sie zaczelam martwic :(
 
Izabelka pisze:
acha ale 13-tka to bedzie na macierzynskim :) myslicie ze dostane??

Niestety nie mam pojęcia jak jest z 13 (ja tego u siebie w pracy nie mam) czy bonusami / kasą na święta.

Mam jednak bardzo fajną dziewczynę która się takimi sprawami zajmuje i obiecała mi że postara się do końca dnia dać mi odpowiedź.

Gocha
 
Dziewczyny,
ja wiem, ze za zwolnienie lekarskie w ciazy dostaje sie 100% pensji liczonej jako sredniej z 12tu miesiecy. Premia tez sie liczy, chyba ze byla wyplacana na lewo i nie ma jej w ewidencji wyplat. Czyli jesli premie sie dostawalo tylko przez zalozmy 3 ost. miesiace to wyplata chorobowego bedzie wiele nizsza niz te ostatnie. Albo jesli jestescie po podwyzce w ciagu tych 12. m-cy.
Pozdrawiam, Agnieszka
 
reklama
Agnesa zalezy jaka premie zaklad pracy ustala jezeli jest podstawa i prrmia uznaniowa to premia nie wchodzi w wyliczenie zelezy jak jest napisane w regulaminie zakladu .
a co do reszty bonusow to wszystko zalezy od tego jak jest ta sprawa rozwiazana przez zaklad w tzw.wewnatrzzakladowym regulaminie pracy .
pozdrawiam,ale w/g mnie na zwolnieniu ,macierzynskim powinnyscie miec takie same uprawnienia jak pracownik pozdrawiam
 
Do góry