reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Zwolnienie w ciąży

Ewelina271990

Fanka BB :)
Hej!Wczoraj dowiedziałam się,że jestem w ciąży jak to jest ze zwolnieniem kiedy przysluguje nie o to chodzi,że już chcem odrazu lecieć na zwolnienie tylko pracuje w sklepie mięsnym po. 12h w ktorym musimy nosić skrzynki nawet po 40 kg mięsa i trochę się boję ciągle na nogach nie ma kiedy usiąść odpocząć.Koleżanka mówiła że jak pracodawca się dowie,że jestem w ciąży to mozejest mnie zwolnić przed 12 tyg ciąży,bo od 12 tyg ciąży nie może już zwolnić ciężarnej...Może ktoś wie jak to jest z tym...

reklama

olcia1718

Ja bym poszla na l4 ja bylam od samego poczatku ze względu na moja prace a później od 24 tyg i tak musialam mieć l4.
Ja sobie nie wyobrazam latac z brzuchem do pracy .
Pozniej placz ze cos sie dzieje
Jeszcze sie napracujesz;).
Jeszcze w takiej pracy jak Ty masz:/
Ciesz sie i odpoczywaj i tak jak Angelika pisze idz prywatnie.
A z tym zwolnieniem przed 12 tyg to jest tak ze jak masz umowe na czas nieokreslony to idziesz od samego początku i nic Ci nie zrobia
Ja mialam na określony i tez bylam od początku.
Przed 12 tyg moze Cie pracodawca zwolnić jezeli Twoja umowa sie konczy a nie jesteś jeszcze w 12 tyg rozumiesz?
Bo jak umowa sie konczy a dasz zaświadczenie o ciąży to musi przedłużyć do dnia porodu i watpie zeby kazal ktory tydzien ;)
Bo sie tylko daje l4 z kodem B
Bynajmniej ja tak mialam.

Sylviia

Mi np ginekolog nie chciała wystawić zwolnienia lekarskiego, a pracowałam w służbie mundurowej gdzie miałam doczyszczania z pijakami, brudasami, bezdomnymi, agresywnymi ludźmi itp... Po 12 godz na ulicy... Zaświadczenia też nie chciała mi wystawić, twierdziła ze może to zrobić po 12 tyg... A chodziłam do niej prywatnie. Także nie każdy lekarz tak chętnie na początku zwolnienie wystawia.

reklama

Ewelina271990

Tylko to jest glupota,że to jest od 12 tyg zwolnienia..przecież do 12 tyg jest najwieksze ryzyko poronienie itp.W poniedziałek pójdę do lekarza..

Do góry