reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zycie w Niemczech...

ja tez chce zeby moje dzieci mialy dwa paszporty otwiera to tez wiele drzwi w polsce , a pozniej moga sami zdecydowac jak chca miec , na razie mi starczy niemiecki , ale po komuni robimy tez polskie paszporty

jestem zdanie , ze dwa obywatelstwa jest jednak zaleta

jeszcze jedno , jesli macie chlopca nie obawiajcie sie, ze bedzie w polsce wzywany do wojska , bo tak nie jest jesli jest tutaj i nigdy nie mieszkal w polsce nie maja prawa go wzywac
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja tak apropo nie chce miec za grosz nieckiego chyba ze bym z polskiego nie musiala rezygnowac , a tak jestem dumna , ze jestem polka i tak ma na razie zostac , a ze do stanow sie tak szybko nie wybieram , a tutaj mam takie same prawa jak niemcy to po co mi
nawet na wybory w niemczech moge chodzic , to po co niemiecki
 
A my do ameryki mamy zamiar leciec:-D No i ja polus posrany potrzebuje wize...:crazy:Raz staralismy sie o jakis papier i tyle biurokracji i zacofania ze rece opadaly...a juz wiem slub chcielismy brac:-D No i do dzis jestem panna.....:-DSpecjalnie do warszawy oczywiscie...pode droga polamalismy felge...no kosmos.....
Ja do poslki juz za zadne skarby nie chce wracac wiec mi tam dla mlodej zadne papiery nie sa potrzebne...;-)
 
Witam ..:-):-)
Chce wyjechac do niemiec mam obywatelstwo niemieckie,oraz posiadam w polsce
mieszkanie wlasnosciowe powiedzcie mi jak to jest czy bede mogl korzystac ze
socjalu w niemczech?Majac jakis tam majatek w polsce jak to jest?
Co robic poradzcie, nie chcialabym go sprzedawac bo moze jeszcze wroce z
powrotem do kraju a ze wzgledu na kredyt narazie tez nie moge go sprzedac :no::no:
chodzi mi o to ze maja mi oplacac czynsz za mieszkanie z tego co sie dowiedzialem od urzedu pracy i po przyjezdzie ide na kurs jezyka a pozniej do pracy wiec narazie poki nie bede pracowac maja tez dawac mi jakies pieniazki na zycie.
Ale nie wiem jak teraz napisze im w papierach ze mam majatek tzn mieszkanie swoje czy bedzie taka pomoc mi przyslugiwala??

jesli ktos wie prosze mi napisac bo nie wiem co mam zrobic....:no::no:
 
A dlaczego lepiej? i czy wogole mozna miec dwa?
Z tego co wiem od kolezanki to mozna. A ona robila na wszelki wypadek jak by chcieli wrocic do PL czy cos takiego...Wiadomo, roznie to na swiecie bywa - dzis jest OK a jutro moga wysiedlac takich auslendrow no i ona mowi, ze sie nie zrzeka polskiego wlasnie dlatego tez (Maz jest niemcem).
 
Witam mam pare pytań szukam na neci i nic na ten temat nie znalazłam jak to zrobic termin porodu mam w czerwcu czy rodzic w polsce czy w niemczech ubespieczyc dzieci w polsce np prywatnie w hestii ale jak w niemczech ze szczepieniami wizytami kontrolnymi u lekarza maleństwa i drugiego dziecka my bedziemy legalnie jak mąż ,ma legalną prace suchajcie mam tyle na głowie mam dość jeszcze sie dowiedziałam ze tu musze do lutego zostac :wściekła/y:pomózcie
 
nigdy tu nie zagladalam, a tu taka wazna dyskusja, no to sie pozwole dolaczyc

od 2008 roku Polacy sa na liscie (chyba 10-ciu krajow), ktore moga miec podwoje obywatelstwo: do spelnienia sa nastepujace warunki:
- malzenstwo z Niemcem / lub Niemka
- conajmniej 3 letni staly pobyt w Niemczech
- stale miejsce zamieszkania w Niemczech
sklada sie wniosek o obywatelstwo, rozne dokumenty, pisze test z niemieckiego (pisemny i ustny), podpisuje rozne listy, czy nie jesz sie czlonkiem np. organizacji terorystycznych itp i koztuje to oczywiscie tez, w momnecie kiedy ja skladalam(poczatek 2008) bylo to jakies 250 Euro

i tyle: ja mam dwa obywatelstwa, dwa dowody osobiste, na razie tylko polski paszport, bo niemiecki nie byl mi do niczego potrzebny
moge normalnie glosowac (nie tylko w wyborach do EU)

moje dzieci maja od urodzenia tylko obywatelstwo niemieckie
jak beda chcialy kiedys to moga zrobic sobie polskie
 
weronika - jest cos takiego jak europejska karta ubezpieczeniowa - zadzwon do dwojego NFZ-tu i przedstaw sytuacje, ze potrzebujesz taka karte dla siebie i dzieci, bo bedziesz legalnie mieszkac w Niemczech
z taka karta mozesz isc do lekarza w Niemczech i kasy rozliczaja sie wtedy miedzy soba
a rodzic bym Ci radzila w Niemczech:tak:
 
Hmm...rozumiem ,ze jesli maz ma legalna prace to jest ubezpieczony przez pracodawce...a jezeli on to i wy mozecie byc przez niego...No i po co placic tyle kasy prywatnie skoro tak mozna...Rodzic bym tez rodzina w niemczech:tak: Bez porownania z tego co slysze nawet w prywatnych klinikach...
 
reklama
Witam ..:-):-)
Chce wyjechac do niemiec mam obywatelstwo niemieckie,oraz posiadam w polsce
mieszkanie wlasnosciowe powiedzcie mi jak to jest czy bede mogl korzystac ze
socjalu w niemczech?Majac jakis tam majatek w polsce jak to jest?
Co robic poradzcie, nie chcialabym go sprzedawac bo moze jeszcze wroce z
powrotem do kraju a ze wzgledu na kredyt narazie tez nie moge go sprzedac :no::no:
chodzi mi o to ze maja mi oplacac czynsz za mieszkanie z tego co sie dowiedzialem od urzedu pracy i po przyjezdzie ide na kurs jezyka a pozniej do pracy wiec narazie poki nie bede pracowac maja tez dawac mi jakies pieniazki na zycie.
Ale nie wiem jak teraz napisze im w papierach ze mam majatek tzn mieszkanie swoje czy bedzie taka pomoc mi przyslugiwala??

jesli ktos wie prosze mi napisac bo nie wiem co mam zrobic....:no::no:
Musialbys przepisac te mieszkanie na kogos bo tu ze socjalu nic nie dostaniesz majac majatek w polsce:tak:
 
Do góry