reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zycie w Niemczech...

reklama
Hey dziewczyny mam do was pytanie, moze bedziecie mogly mi pomoc.
Otoz we wrzesniu w Niemczech urodzil sie moj synek czy wiecie jak to jest z obywatelstwem jesli mama jest Polka a tata Niemcem?
Czy dziecko moze miec dwa obywatelstwa? I jak to jest z paszportem dla takiego maluszka?
Z gory dzieki za jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam :)
 
U nas podobnie
Ja mam polski paszport ,mąż niemiecki a córka automatycznie dostała po ojcu również niemiecki.Jak jest z polskim nie wiem bo jeszcze się nie starałam ale również interesuje mnie ten temat.A mianowicie co ,gdzie załatwić czy mogę to zrobić tu w Niemczech czy muszę w Polsce???
 
Ja mam dla mojej mlodej paszport niemiecki ,ktory trwalo zalatwienie az godzine:-D Nie to co w polsce -po miesiacu i pol dnia w kolejce jeszcze czekac...Ja obecnie nie mam paszportu ,a moj Adam ma niemiecki...
Skoro dziecko urodzilo sie w niemczech to ma pochodzenie niemieckie...A gdzie Wy miszeskacie? do czego ci pochodzenie polskie dla dziecka? Nie wiem czy wiesz,ze jesli zarajstrujesz dzicko w polsce tez to beda cie wzywac na szczepienia,do szkoly itd...wiec takie dwa pochodzenia to tylko problem ,a nie zaleta...Zreszta mieszkamy w unii i teraz przepisy sie pozmienialy...Ale jesli dowiesz sie czegos i moje wiadosmosci sa zle to daj znac bo chetnie dowiem sie czegos na ten temat....Pozdrawiam :)
 
Paszport polski zalatwia sie w PL. I nie trzeba sie meldowac na szczepienia:tak:
Tyle wiem od kolezanki, ktora ma dwie coreczki i obie maja paszporty PL.
Ona stwierdzila, ze lepiej miec PL rowniez. :-)
 
A tak w ogole, to dziekuje za odpowiedzi na moje pytanko. Jutro jade do ARGE, poniewaz mam Bäscheftigungsverbot od ginki i Arbeitsamt przestal mi wyplacac kaske:-(Normalnie szok:no:Powiedzieli, ze jak nie jestem zdolna do pracy to podlegam wlasnie pod ARGE i tyle...
A po za tym denerwuje mnie niemiecka biurokracja - tak na marginesie;-)
 
A dlaczego lepiej? i czy wogole mozna miec dwa? Z rezsta ja tam wolalabym miec niemeicki dla mojego dziecka bo z polskim paszportem daleko sie nie zajedzie...Np.do ameryki juz trzeba wize a z niemieckim pazportem nie...
 
No i paszport zawsze mozna prezz ambasade poslka zalatwic...co prawda drozej i dluzej sie oczekuje ,ale przynajmniej nie trzeba w tych cholernych kolejkach w polsce stac caly dzien i po jakies posrane znaczki latac...
 
reklama
dokladnie jak patrycja pisze , paszport polski mozna bez problemu zalatwic w konsulacie np w koloni.jest troszke drozsza ta impreza , ale bez problemow dodatkowych.ja mialam ogromne problemy w polsce u nas w ratuszu jak chcielismy zalatwiac dla maurice zarejstrowac go i mimo , ze mialam internacjonalny akt urodzenia , a rok pozniej tak jak stara baba chciala przetlumaczony to i tak stara krowa nie chciala tego zrobic , bez zarejestrowania go w ratuszu nie chciali nam dac paszportu , bo dziecko niby potrzebuje pesel czy cos takiego
ale jak zadzwonilam do ambasady w koloni to powiedzieli mi , ze bez problemu bedzie paszport
tylko czekam teraz i zrobimy po komuni oba dla emilki i mauricea

patrycja nie trzeba sie zglaszac na szczepienia , ani wezwania do szkoly , bo jesli dziecko jest zameldowane tutaj jest ok

musze tez cos sprostowac
jesli dziecko sie tutaj urodzi nie od razu ma obywatelstwo niemiecki , mamy znajomych oboje z polskimi papierami i dziecko mimo , ze jest tutaj urodzone ma tez polskie obywatelstwo
jesli jest niemiecki rodzic , albo z niemieckim obywatelstwem to cos innego
 
Do góry