reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żylaki

Dołączył(a)
2 Maj 2009
Postów
13
Witam! Jestem w 21 tyg. ciąży i zauważyłam 2 żylaki na łydkach. Nikt w mojej rodzinie ich nie miał więc nie wynikają one z dziedziczenia. Czy ktoś mógłby mi doradzić co z tym fantem zrobić i jak zapobiec następnym. Jakie preparaty mogę stosować w ciąży?
 
reklama
Nie obciążaj nóg i staraj sie odpoczywać z nogami w górze (np. poduszki pod nogi sobie włóż). A co do preparatów? To szczerze mówiąc nie pomogę, ponieważ nie miałam takich problemów. Zapytaj się swojego lekarza prowadzącego o to co mozna a czego nie. Życzę zdrówka ;)
 
Ja miałam żylaki już przed ciążą. Kup sobie koniecznie rajstopy dla ciężarnych albo po prostu pończochy uciskowe, na początek 140den wystarczy. To jest pierwszy stopień ucisku. Noś rajstopy codziennie, zwłaszcza kiedy musisz długo stać lub siedzieć. Ruszaj też nogami, ćwicz staw skokowy (machaj sobie stópką) bo to pompuje krew w górę. Co do preparatów to spytaj lekarza, w ciąży jednak może lepiej się niczym niepotrzenie nie faszerować. Rajstopy przeciwżylakowe to w sumie spory wydatek i są dostępne tylko w sklepach medycznych koszt od 60 do 100 zł. Ja znalazłam w necie taki sklep: Sklep RelaxSan - rajstopy, pończochy, podkolanówki, skarpety przeciwżylakowe, zamówiłam na razie jedne pończochy, jak dostanę i wszystko będzie ok to dam znać.
 
Koniecznie idź do lekarza i najlepiej poproś o skierowanie do chirurga naczyniowego. Ja po 10 latach narzekania na bolące nogi ubłagałam internistę o skierowanie do chirurga i okazało się, że mam stan zapalny po starej zakrzepicy. Niestety skutki tego sa nieodwracalne ale w czasie ciąży jestem pod szczególna opieką. Jezeli stwierdzą, że są wskazania będziesz miala zrobiony doppler żył czyli badanie przepustowaości.
A co do rajstop to mój chirurg zdecydowanie odradza te standardowe kupowane w sklepach - w sklepach specjalistycznych mozna kupić prawdziwe rajstopy, pończochy lub podkolanówki przeciwżylwakowe dobierane zgodnie z rodzajem schorzenia i wg wymiarów nogi. Nie zawsze sa droższe od tych standard a różnica jest kolosalna (nosiłam i jedne i drugie).
Podstawa to wizyta u lekarza - może okazać się, ze nic sie nie dzieje ale w ciąży nalezy na nogi i żyły zwrócić szczególną uwagę.
 
dziewczyny, dość długo się zbierałam,żeby utworzyć ten wątek.zaryzykuję-może znajdzie się jakaś kobietka po podobnych przejściach,choć szczerze nikomu tego nie życzę...
interesuje mnie dosłownie wszystko co dotyczy żylaków,bolących łydek,zbyt gęstej i nadkrzepliwej krwi...poniekąd tez mnie to dotyczy.robię sobie zastrzyki z heparyny,by tę krew rozrzedzić...wszystko ,co przeczytałam w internecie jest przerażające i mało przydatne.lekarze też nie udzielają wyczerpujących informacji... na bóle nie pomagają żadne maści z heparyną czy kasztanowcem ani zimne okłady...znacie jakieś inne sposoby?:-:)-:)-(
jak radzicie sobie z zakrzepicą po porodzie?
 
kurcze też mam problemy z żylakami,zawsze miałam popękane naczyńka na nogach a w tym roku masakra cała lewa łydka w żylakach i zasinieniach,boli okropnie swędzi i piecze jest grubsza od prawej ;( rozmawiałam z moją gin. ale powiedziala mi ze taka moja uroda tymczasem tego jest coraz więcej
 
reklama
ja mam niestety zylaki, moze to po pierwsze ciazy, chociaz wydaje mi sie ze juz w dziecinstwie je dostalam. Mialam bardzo wysokie cisnienie. Obecnie nie bola mnie ale brzydko wygladaja. Moze poradzicie mi co mam zrobic? Do lekarza jeszcze nie poszlam, wiem glupia ze mnie kobieta, ale coz chyba nie potrafie sie tam wybrac
teraz jestem w ciazy z drugim dzieckiem i nie przeszkadzaja mi, ale kosmetycznie tak
macie jakies lekarstwo cud?
operacja podobno tez nie pomaga :(
:tak:
 
Do góry