reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie Bliźniaków/Trojaków od cycusia, przez butelkę do "dorosłego" jedzenia

Zapraszam mamusie bliźniaków do dzielenia się swoimi przepisami na pyszne, zdrowe dania dla maluszków.

Wiem że w necie można znaleźć bardzo dużo przepisów dla dzieciaczków, ale proponuję wpisywać tutaj przepisy dostosowane do naszego podwójnego szczęścia (proporcje dla dwójki dzieci).

Ponadto fajnie by było gdyby mamy zaznaczały od którego m-ca lub roku życia można dawać takie jedzonko.

No i na koniec, wydaje mi się że będzie dobrze jeżeli przepisy wyróżnimy innym kolorem np fioletowym. Będzie łatwiej poruszać się po wątku w poszukiwaniu przepisów.

Zapraszam!:tak:
 
reklama
też czekam na wieści o parówkach pewnie Iws już jedzą hi hi

:) A jadłyśmy.. raz tylko co prawda i to połówkę na dwie córy. Balam się trochę, ale jak ja jadłam a one tymi ślipkami wiekimi patrzyły to im zrobiłam też. Smakowało, nic nie wyskoczyło. To było jakieś 1,5 miesiąca temu. Teraz zamierzam spróbować już z cała na dwie i zobaczyć efekt.

A przepisy sobie przygotuję i wpiszę w wolej chwili:)

Teraz banan i jabłka z ryżem (dawałam od ok. 7 miesiąca)


4-5 łyżeczek ryżu białego (sypkiego, nie w torebkach)
1 duży banan
2 średniej wielkości jabłka


Ryż lekko rozgotować w niedużej ilości wody, gdy będzie już prawie gotowy wrzucić banana w plasterkach lub kawałkach (zależy czy będziemy miksować czy tylko rozdrabniać widelcem), oraz jabłka starte lub w kawałkach. Czasem dodaję rodzynki.
Można nie dodawać banana gdy jabłka są bardz słodkie.

Porcja dla dwójki.
 
Ostatnia edycja:
Ja moim daje krupnik czyli rosól na ryżu, przepisu nie bede pisala bo chyba każda wie jak się robi krupnik :-D, ryż z przeróznymi owocami, zupki z kasza jaglaną i gryczaną, biszkopty z sokiem, kanapki.
 
Krem z brokułów z żółtkiem (mniej więcej od 6 miesięcy)

Różyczki brokułów (ok. połowy większego brokuła) na niedużej ilości wody ugotować do miękkości, dodać 1 pietruszkę (może być też natka), 1 marchewkę, ewentualnie kawałek selera jak dziecko nie jest uczulone. Gotować.
Zmiksować na jednolitą masę. Ugotowane żółtko (w przypadku bliźniąt całe, a nie połówkę, jak przy jednym dziecku) i osypać tym krem z brokułów.
 
oooo robię jutro taki krem!!

Ja na razie mogę dorzucić coś prostego, pewnie każda z Was zna i gotuje ale mnie dopiero niedawno olśniło że można coś takiego dawać :))

puree ziemniaczane na mleku modyfikowanym

2 średnie ziemniaki
łyżeczka masła
ok 60 ml mleka

Ziemniaczki wyszorować, obrać, ugotować do miękkości. Utrzeć razem z masełkiem, dolewając po troszku mleka (robię 60ml ale dodaję tyle żeby konsystencja była mazista).

Takie ziemniaczki podaję z daniem ze słoiczka, lub jakimś sosikiem. Dziewczyny uwielbiają!

kasza manna z owocami

kasza manna błyskawiczna ok 8 łyżeczek (zależy od kaszy, ja dosypuję więcej bo robię na "gęsto")
mały słoiczek owoców (dowolnych)
pół łyżeczki cukru do smaku
270ml wody + 9 miarek mleka (u mnie Bebiko)

W garnuszku zagotowałam wodę do tej wody dodałam mleko i rozmieszałam. Na gorące mleko wsypujemy kaszę mannę i mieszamy, trzeba to robić szybko i sprawnie żeby nie porobiły się grudy. Przez jakiś czas mieszamy do zgęstnienia. Wylewamy na talerz, odstawiamy na chwilkę do przestygnięcia a potem polewamy owocami ze słoiczka. Smacznego!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry