reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZZO przy nadciśnieniu

pouchines

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2023
Postów
53
Hej kochane. Do porodu mam jeszcze czas, ale już teraz zainteresowałam się znieczuleniem, ponieważ mam słabą tolerancję na ból. Tylko mam problem z ciśnieniem. To znaczy, w domu, jest prawie książkowe. Kiedy mierzy mi lekarz, to ze stresu i podekscytowania że zobaczę dzidziusia na USG, miewam zwykle około 140/85. Czy mimo wpisanego w kartę ciąży takiego ciśnienia, mam szanse na znieczulenie zewnatrzoponowe, jak było u was? Podali ZZO mimo nadciśnienia?
 
reklama
Hej kochane. Do porodu mam jeszcze czas, ale już teraz zainteresowałam się znieczuleniem, ponieważ mam słabą tolerancję na ból. Tylko mam problem z ciśnieniem. To znaczy, w domu, jest prawie książkowe. Kiedy mierzy mi lekarz, to ze stresu i podekscytowania że zobaczę dzidziusia na USG, miewam zwykle około 140/85. Czy mimo wpisanego w kartę ciąży takiego ciśnienia, mam szanse na znieczulenie zewnatrzoponowe, jak było u was? Podali ZZO mimo nadciśnienia?
Tak, nie wiedziałam nawet o tym przeciwwskazaniu. Masz stwierdzone nadciśnienie, leczysz się? Co lekarz mówi na to jednorazowe 140/85?
 
Tak, nie wiedziałam nawet o tym przeciwwskazaniu. Masz stwierdzone nadciśnienie, leczysz się? Co lekarz mówi na to jednorazowe 140/85?
Lekarz powiedział że wysokie, ale wytłumaczyłam że mam nerwicę, i to po prostu stres, emocje tak wpływają na mnie. Kazał mi w domu mierzyć ciśnienie rano i wieczorem, zapisywać na kartce i przyjść z tym do niego. Mierząc w domu wartości zawsze były niższe niż 125/75. Lekarz powiedział, że w takiej sytuacji nie ma podstaw do włączenia leków.
 
Lekarz powiedział że wysokie, ale wytłumaczyłam że mam nerwicę, i to po prostu stres, emocje tak wpływają na mnie. Kazał mi w domu mierzyć ciśnienie rano i wieczorem, zapisywać na kartce i przyjść z tym do niego. Mierząc w domu wartości zawsze były niższe niż 125/75. Lekarz powiedział, że w takiej sytuacji nie ma podstaw do włączenia leków.
OK. Ja jestem innym kalibrem - gdy jestem w stresie i podekscytowaniu podczas wizyty u lekarza, to miewam i ponad 160 ;-) Dlatego leczyłam się jeszcze przed ciążą. Tuż przed porodem miałam ok. 140-150 nawet na bardzo wysokiej dawce leków. To było wskazaniem do indukcji, ale nigdy nikt nic nie mówił o przeciwwskazaniach do ZZO.
 
Lekarz powiedział że wysokie, ale wytłumaczyłam że mam nerwicę, i to po prostu stres, emocje tak wpływają na mnie. Kazał mi w domu mierzyć ciśnienie rano i wieczorem, zapisywać na kartce i przyjść z tym do niego. Mierząc w domu wartości zawsze były niższe niż 125/75. Lekarz powiedział, że w takiej sytuacji nie ma podstaw do włączenia leków.
jeżeli lekarz nie stwierdza potrzeby leczenia lekami to nie powinni w szpitalu brać Cię za osobę z nadciśnieniem więc i z zzo nie powinno być problemu.
 
Do góry