reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Co do żeberek - kupiłam pierwszy raz boczkowe, było bardzo dużo mięsa:tak: na dwa dni nam starczył jeden pas (ok.1kg), gdzie normalnie dwa pasy normalnych żeberek muszę kupić na jeden obiad:tak:



A dla Marty:

Pulpeciki w sosie koperkowym:

- mięso 0,5 kg (ja miałam szynkę)
- czerstwa bułka
- mleko
- 1 jajo
- mąka, sól, kostka rosołowa (wg uznania),
- woda lub wywar
- 2-3 łyżki posiekanego koperku
- ok.150ml śmietany


Bułkę namaczasz w mleku, odciskasz, dodajesz do mięsa i mielisz dwukrotnie. Do zmielonego mięsa z bułką dodajesz jajo, sól. Mieszasz i formujesz ok.10 klopsików, obtaczasz w bułce tartej i trochę rumienisz z każdej strony na patelni.

Przekładasz do rondla, zalewasz wodą lub wywarem i dusisz pod przykryciem 20-30 minut. Ja zwykle 25:-p:-D

Po tym czasie wyciągnąć pulpety na talerz, a sos zaprawić mąką, zagotować, dodać pó ł kostki rosołowej jeśli jest potrzeba i posolić (ja tylko lekko solę), zagotować, dodać śmietanę z koperkiem, zagotować.
Można ew. jeszcze zaprawić mąką.
Dodać pulpeciki i smacznego!

PYCHA!


Tak samo sos pomidorowy - z tymże zamiast koperku koncentrat pomidorowy lub uduszone pomidory:-) Zresztą zajrzę w domu do ksiązki to napisze czy coś jeszcze.
 
reklama
Dziewczyny jadłam dziś pierogi z makiem i rodzynkami polane śmietaną...
Jako deser po pierogach ruskich i z soczewicą :)

REWELACJA !!
Nigdy bym nie wpadła na makowy farsz, a były przepyszne - polecam miłośniczkom makowca :)
 
Faszerowane jajka z łososiem
Jajka gotujemy na twardo. Ostrym nozem przekrajamy na pół i wyciagamy jajo ze skorupki. Siekamy je w kostke , dodajemy sół , pieprz , majonez , pociety szczypiorek i pokrojonego w mała kosteczke wedzonego łososia. Nakładamy farsz do skorupek - smacznego:tak:
 
Marta a ten łosos to taki wędzony jak makrela czy w plastrach taki pakowany w cienkich? wędzony na zimno czy na ciepło?

Ja chcę upiec sernik, tylko ktory ;p
Serniki pieczone
no do nocy mi sie wybierze zanim zrobię casting przepisowy ;p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Sałatka z tortellini!!!
Składniki:
paczka tortellini z mięsem lub grzybami
por
puszka ananasa
puszka kukurydzy
duży pęczek koperku
majonez

Gotujemy tortellini wg przepisu na opakowaniu, dorzucamy kukurydzę, ananasa w kawałkach , por w plasterkach (tylko tą białą część, jeśli jest mocny można dać mniej, żeby nie zdominował sałatki), siekamy koperek, ma go być na prawdę dużo, bo to on nadaje smak. Mieszamy wszystko z majonezem, ilość wg uznania.
Sałatka jest łatwa i szybka do zrobienia.
Smacznego! :)
 
reklama
Chłodnik z botwinki

botwinka
kefir lub jogurt lub maslanka lub mleko zsiadłe - ja np teraz dałam kefir plus jogurt naturalny
rzodkiewka
ogórek
duzo koperku
edit. szczypiorek

botwinkę plus malutkie buraczki od botwinki drobno kroimy, zalewamy wodą nieduzo bo ma wyjsc esencjonalny wywar, ja do niego dodalam sol, pieprz, cukier, cytrynę wcisnęlam jak botwinka puscila czerwony kolor.
do duzego naczynia włozyc odcedzoną zieleninę i buraczki, kefir (ja dalam duzą butlę) (jogurt, maslanka co kto woli), dodac troszkę wywaru zeby chłodnik nabrał ładnego koloru, startą na tarce o grubych oczkach rzodkiewkę,ogorka (ja nieobierałam), duzo koperku. wstawic do lodówki zeby jeszcze się schłodzil. Podawalam z ziemniaczkami ze skwareczkami, a do chłodnika dalam jajo na twardo pokrojone w ósemki :)

Sorki za styl ale się spieszę bo Olis wraca głodny

Ja dzis zrobilam taki, mozna dodac takze inne skladniki ale musze sie mamy podpytac bo robilam na pałę :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry