reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Bardzo DOBRE i proste ciacho:tak: robi wrażenie - myślałam że koleżanka kupiła w cukierni:tak:

edit poprawiam trochę jak zrobić masę budyniową

Układa się je warstwami:

Pierwsza - HERBATNIKI
Druga - MASA KRÓWKOWA
Trzecia - HERBATNIKI
Czwarta - MASA BUDYNIOWA
Piąta - HERBATNIKI
Szósta - MASA ŚMIETANOWA
Siódma - starta gorzka czekolada lub kakao


Masa krówkowa - kupna w puszce ;-)

Masa budyniowa:
2 budynie śmietankowe lub waniliowe rozpuścić w połowie litra mleka, ostudzić - budyń MUSI być zimny, utrzeć margarynę na puszystą masę i dodać powoli do budyniu, dokładnie ucierając aby nie powstały grudki, dodać cukier waniliowy.

Masa śmietanowa:
Śmietana 30 % 300ml + 2 śnieżki - ubić na sztywno.


PYCHA!

Właśnie się za nie zabieram:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziunka a co z Twoją dietą hm?? :D:D

aha chce je wrzucić na smaki. Pytanie do "właścicielki" przepisu jak je nazwać? Ciasto herbatnikowe? ciasto herbatnikowo-krówkowe czy jak?? :D
 
Ostatnia edycja:
YYYY nie wiem :-D wymyślcie coś!

Cleo no właśnie nie jest słodkie. Jest w sam raz:tak: a ja z tych co cukru nie używają więc możesz mi wierzyć na słowo:tak:

mama z diety nici bo zajadam problemy i stres więc nie da rydy;-)
 
co do diety to znam ten ból :D
co do ciasta to wrzucone do listy "ciasto herbatnikowe" nic ładniejszeg innego nie chcialo mi sie wymyslac :D jakby co to piszcie, zawsze mozna zmienic.
 
Wklejam przepis na ciasto drozdzowe z owocami ze strony http://o-pysznym-jedzeniu.bloog.pl/id,3221960,title,Ciasto-drozdzowe-z-owocami-i-z-kruszonka,index.html?ticaid=6c63b

Polecam!!! własnie zjadam kolejny kawałek

Składniki na ciasto:[FONT=book antiqua,palatino] [/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - 0,5 kg - 0,6 kg mąki[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - 0,5 kostki drożdży (50g)[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - 1 jajko[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - 6 łyżek cukru[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - szczypta soli[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - 1 szklanka mleka[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - 2-3 łyżki wody[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - 3 łyżki masła roztopionego[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Dodatkowo:[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - Dowolne owoce ( ja użyłam truskawek, dżemu morelowego, mrożonych porzeczek,rabarbar) [/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] [/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Wykonanie:[/FONT][FONT=book antiqua,palatino] [/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Drożdże rozetrzeć z 3 łyżkami cukru, dodać ciepłe ( niegorące mleko), 3 łyżki mąki, wszystko dokładnie wymieszać i pozostawić do wyrośnięcia.[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Do wyrośniętego rozczynu, dosypać mąke, lekko roztrzepane jajko, masło, szczyptę soli, wodę, cukier i zagnieść ciasto.[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Dokładnie zagniecione ciasto, pozostawić do wyrośnięcia, aż podwoi swoją objętość. [/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Po tym czasie ponownie zagnieść .[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Ciasto rozwałkowac i wyłożyć do wysmarowanej wcześniej formy.[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Na wierzch ułożyć dowolne owoce, następnie posypać kruszonką , tak przygotowane ciasto przed włożeniem do pieca , pozostawić na 15 min do wyrośnięcia.[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Wstawić do piekarnika na około 50-60 min. w 180 stopniach C.[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Po upieczeniu, na lekko ostudzony placek polewamy lukier.[/FONT][FONT=book antiqua,palatino] [/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] [/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Kruszonka: [/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - 4 łyżki mąki[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - 2 łyżki masła lub margaryny ( płynnej)[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - 2 łyżki cukru pudru może być cukier kryształ[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Składniki na kruszonkę wsypać do miseczki i wolno wymieszać , przesypując mąką.[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] [/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Składniki na lukier: [/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - 3/4 szklanki cukru pudru[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - odrobina przegotowanej gorącej wody[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] - kilka kropli aromatu do ciasta o smaku śmietankowym[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Do szklanki z cukrem wlać olejek śmietankowy i dodać odrobinę wody, następnie wymieszać ,jak będzie za geste to jeszcze dolać wody. Pamietajmy , aby wody dolewać w bardzo małych ilościach. Gotowy lukier powinien mieć gęstą ale równocześnie płynną konsystencję. Gorącym jeszcze lukrem polewamy placek.[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino] Używam blaszki o wymiarach: 25cmx35cm ( może być ciut mniejsza lub większa).[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Rabarbar:[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Rabarbar należy obrać, pokroić na mniejsze kawałki i chwilkę sparzyć w gorącej wodzie, następnie odcedzić z wody na cedzaku [/FONT][FONT=book antiqua,palatino]i dopiero w takiej postaci należy wkładać go na placek wraz z innymi owocmi.[/FONT]
[FONT=book antiqua,palatino]Smacznego![/FONT][FONT=book antiqua,palatino] [/FONT]

 
PYSZNE CIACHO z nutellą, galaretką i wiśniami:-D

I warstwa

Nutella 450 g - 2 małe słoiki po 230g
Suchary Mamut Suchary Delikatesowe 300g - ZIKO Delikatesy Internetowe

Suchary kruszymy np. młotkiem :-D na miazgę i mieszamy z nutellą. Powstaje masa, którą wykładamy spód tortownicy.

II warstwa

Ubijamy 500ml kremówki 38% z 2 łyżkami cykru pudru i dodajemy do ubitej tężejącą czerwoną galaretkę (rozpuścić w szklance wody). Mieszamy i przekładamy na masę z nutelli.



Na II warstwę układamy jedną przy drugiej wydrylowane, odsączone najlepiej na ręczniku papierowym, wiśnie i zalewamy je dwiema czerwonymi galaretkami rozpuszczonymi już w normalnej il.wody.

Na górę posypujemy startą czekoladą.

PYCHA!
 
Dziunka skończ z tymi przepisami bo mam ślinotok :)
ja ciast nie mogę robić bo M toleruje tylko brownie, a jak sama zjem całą blachę.. to raczej nie będzie dobrze :D
w weekend jedziemy do rodziców to może tam zrobię któreś z tych które opisałyście, mój tato jest łasuchem, wrąbiemy tę blachę we dwoje :)
 
reklama
Etna kiedys mnie się pytalas jak robię od A-Z ciasto Dziunkowe bo Tobie wychodzi zakalec. Moze to sprawa mąki? My w domu uzywamy tylko szymanowskiej (nie wiem czy u Was taka jest bo każdy region rządzi sie swoimi prawami) ale ja nigdy nie kupuję jak i moja mama mąki z marketów typu lider, biedronka itd. Dzis mąka mi sie skonczyla i polecialam do mamy na dol (ciotka jej kupila jakas mąkę) Polskie zboża mąka babuni i jak zawsze ciasto mi rosło ze hoho dzis tochę ponad blaszkę :( Moze to mąka?
 
Do góry