reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

reklama
My też kochamy Da Grasso:tak: ostatnio z innej pizzerii zamówiłam krewetkową i po drugim kawałku ukochane krewetki obrzydły mi chyba do końca życia :baffled:
 
zapomniałam dodac że do sosu dodaje tez czosnek ,D nawet tym sosem smaruje potem goracą pizze zamiast keczupu:-)
 
Ja ostatnio pokochałam "Biesiadowo". W Da Grasso faktycznie najlepszy mają ten sos czosnkowy.
Mój mąz tez woli moja pizzę niz kupnna ale niestety odkąd jestem w ciązy ani razu mi ciasto nie wyroslo :-( nawet to z "pizzerinek"
 
paczki czy faworki, paczki czy faworki - oto jest pytanie :-D nie moge sie zdecydowac

a może oponki ;-)

Amerykańskie doughnuts - pączki z dziurką

dziewczyny czy wy macie termometr do mierzenia temp oleju?? bo mi pączki nie wychodzą:-( z góry spieczone środek surowy...


kupiłam dziś te babeczki z czekoladą do zrobienia.Igi mi pomagał tzn.wrzucał czekoladę do babeczek :-) ale się cieszył,teraz każdemu wybrał którą kto ma zjesć :-)fajnie i szybko sie robi.

mam w domu takie metalowe foremki i sie zastanwiam czy one sie nadają do tego czy da sie potem wyjąc czy lepiej te papierowe.

cleo masz takie malutkie blaszane babeczki?? jak tak to nadają się

znalazłam mistrzowski przepis na ciasto...na duza blache wychodzi cienkie

przypraw do ciasta samego nie daję żadnych jedynie sol i troche cukru.na ciasto kładę sos ( koncentrat,troche oleju,oregano),i reszta to co kto lubi ,najbardziej lubie z miesem drobiowym pieczarkami,papryka i ser czasem kukurydza

no to podaj przepis ja skorzystam chętnie
ostatnio znalazłam taki i z niego korzystam super jest bo jak się ma robota to błyskawicznie się robi:

Pizzaolo Pizza


  • 400gr mąki chlebowej
  • 30gr drożdży świeżych lub ok. 11gr drożdży instant
  • 4 łyżki oliwy z oliwek – polecam dodać naprawdę dobrą oliwę. (My mamy przepyszną oliwę od Gosi z Sycylii. Wielkie dzięki!)
  • 2/3 szklanki ciepłego mleka wymieszanego z wodą Temperatura między 30 a 40 stopni. Jeżeli nie macie mleka – może być sama woda
  • 1/2 łyżeczki soli morskiej
Mieszamy mąkę z drożdżami i solą. Dodajemy oliwę i po chwili mleko z wodą. Wyrabiamy ciasto aż będzie naprawdę elastyczne. Jeżeli robicie to bez pomocy miksera, trzeba wyrabiać ponad 10minut.
Wyrobione ciasto wkładamy do natłuszczonej oliwą miski i przykrywamy szczelnie ścierką lub folią spożywczą i odkładamy w naprawdę ciepłe miejsce. Niech ciasto podwoi swoją objętość, a jeżeli dacie mu jeszcze szansę, to niech wyrasta jeszcze bardziej. Zwykle zajmuje to ok. 2 godziny.
Odpowiednio wyrośnięte ciasto rozwałkowujemy na 4 małe krążki o grubości ok. 1cm i układamy na obsypanej mąką brytfance z piekarnika.
Idąc za słowami pizzaolo z Neapolu: „Im mniej składników tym lepiej” – moja wersja powstała z 15 różnych ziół z własnego ogródka, plasterka ekologicznego sera żółtego i po 5 oliwek Kalamata na pizzę. Wszystko skropiłem oliwą i przyprawiłem szczyptą soli morskiej. Piekarnik nagrzałem na maksa tj. 250st. z termoobiegiem. Wystarczy 5 minut w piekarniku i gotowe!


mąkę chlebową zastępuję pszenną typ 650


a jeszcze Wam podam moją ulubioną kolację:

bruschetta

ciabata lub bułka lub chleb jak kto woli

olej lub oliwa lub masło

pomidory

mozarella

czosnek

bułkę (opcjonalnie) przekrawamy oliwę(opcjonalnie) mieszamy z czosnkiem smarujemy bułkę na to pomidory pokrojone na to mozarella pokrojona i do piekarnika pycha
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
PTASIE MLECZKO lekkie jak chmurka :-)

upiec niski biszkopt na okolo 24cm, delikatnie nasaczyc, mozna posmarowac dzemem

na gore wylozyc mase, sa dwie do wyboru albo zrobic przekladane ( masa I plus masa II), gore oblac polewa czekoladowa albo stopiona czekolada

masa I

4 jajka sparzyc (zoltek nie potrzebujemy)
w 1/4 szkl wody rozpuscic galaretke i wlozyc szklanke do naczynia z bardzo zimna woda
w tym czasie ubic bialka na sztywno, sprawdzic czy galaretka jest ciepla ale nie goraca, wlewac powoli i caly czas ubijac

wylac na biszkopt i do lodowki

masa II

mleko skondensowane nieslodzone okolo 100ml ubic jak smietane, jak bedzie geste powoli wlac galaretke przygotowana jak powyzej i ubijac jeszcze chwile. wylac na biszkopt lub poprzednia warstwe i do lodowki.

jest przepyszne. jesli robione z galaratka bez cukru to jest chyba najbardziej dietetyczny deser, zwlaszcza jesli zrobi sie go bez biszkoptu.

obie masy mozna rowniez po prostu podac w pucharkach jako mus.


taki zrobilam na walentynki na jutro, poniewaz oboje jestesmy na diecie to robilam bez biszkoptu, masa bialkowa o smaku pomaranczowym, mlecza o smaku malinowym,a na to truskawki zalane truskawkowa galaretka. (galaretki bez cukru i caly deser ma jakies 250 kcal, a jest z 7-8 porcji, wiec mega dietetyczny, a slodki i pyszny)

smacznego :-)
 
reklama
Zaraz oszaleję! Przeszukałam wszystkie moje karteluszki i nie ma mojego przepisu na faworki:-( a robię takie na smalcu, pycha... ale koleżanka z pracy powinna mieć, zaraz do mnie oddzwoni ufff...
 
Do góry