reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

dziewczyny ratujcie potrzebuje przepis na jakieś ciacho do kawy. Ostatnio robiłam tego 3 bita i znikł w zastraszającym tempie a za 2 tygodnie mam imieninki i pasuje mi upiec coś innego. Nie chce żadnych serników, szarlotek tylko coś z masami. Macie pomysł może?? wiem że jest jeszcze czas ale wole zaplanować zakupy wcześniej :))
Ja zrobilam kiedys takiego placka dla brata męża i zjadł całą blache.
Pieczesz biszkopt, kroisz na pół.
Robisz 2 -3budynie waniliowe ze zmniejszona iloscią mleka, jak ostygnie wrzucasz maragryne, miksujesz przekladasz.Polewasz polewą czekoladową.Pychaaaaa.Budyn oczywiscie juz cukrem.Na drugi dzien najlepiej smakuje.mozesz posypac wiorkami jak lubisz
 
reklama
dziewczyny ratujcie potrzebuje przepis na jakieś ciacho do kawy. Ostatnio robiłam tego 3 bita i znikł w zastraszającym tempie a za 2 tygodnie mam imieninki i pasuje mi upiec coś innego. Nie chce żadnych serników, szarlotek tylko coś z masami. Macie pomysł może?? wiem że jest jeszcze czas ale wole zaplanować zakupy wcześniej :))

to wprawdzie nie z masami ale polecam:cool2:

Ciasto czekoladowa chmura Nigelli Lawson - rondelek.pl
 
Ja zrobilam kiedys takiego placka dla brata męża i zjadł całą blache.
Pieczesz biszkopt, kroisz na pół.
Robisz 2 -3budynie waniliowe ze zmniejszona iloscią mleka, jak ostygnie wrzucasz maragryne, miksujesz przekladasz.Polewasz polewą czekoladową.Pychaaaaa.Budyn oczywiscie juz cukrem.Na drugi dzien najlepiej smakuje.mozesz posypac wiorkami jak lubisz
dzięki za przepis ale ten placek taki raczej zwyczajny, a moja rodzinka ma większe wymagania bo moja babcia piekła po weselach a mama robi wszystkie torty na komunie, wesela, chrzciny i ciągle coś piecze więc szukam czegoś niespotykanego, innego niż zwykły biszkopt :)
Ten Twój na pewno pycha i szybko się robi :))
 
Cleo-zastanawiamsie czy wszystko zrobilam dobrze bo te skladniki nie do konca mi sie skleily a potem po dodaniu jejek to ciato bylo bardzo geste...wlasnie wlozylam do piekarnika zobaczymy co z tego wyjdzie.....:eek:
 
Cleo-zastanawiamsie czy wszystko zrobilam dobrze bo te skladniki nie do konca mi sie skleily a potem po dodaniu jejek to ciato bylo bardzo geste...wlasnie wlozylam do piekarnika zobaczymy co z tego wyjdzie.....:eek:

Bo to trzeba wyrobic porządnie i na początku szlag trafia bo sie nie klei ja tez tak mam zawsze.A geste no takie miało być.To nie wyjdzie Ci krucha szarlotka czy cos w tym stylu tylko zykle najzwyklejsze ciacho na swiecie.To przepis prosty jak i ciasto.
 
dzięki za przepis ale ten placek taki raczej zwyczajny, a moja rodzinka ma większe wymagania bo moja babcia piekła po weselach a mama robi wszystkie torty na komunie, wesela, chrzciny i ciągle coś piecze więc szukam czegoś niespotykanego, innego niż zwykły biszkopt :)
Ten Twój na pewno pycha i szybko się robi :))

Niestety nie umiem robić takich ciast jakbym chciała..może się kiedys naucze ..ale jestem niecierpliwiec wiec robię takie proste:-)
Jak mam ochote na coś wyjatkowego to odwiedzam cukiernię:-)
 
dziewczyny, potrzebuje pomyslu na wykorzystanie 1 kg mielonego. mielone mialam wczoraj,a na spaghetti nie mam ochoty. pommocy! :confused2:
 
reklama
Do góry