reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chora mama - nasze domowe sposoby

Ritta

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2012
Postów
6 666
Miasto
Warszawa
Zachęcam do dzielenia się domowymi sposobami na przeziębienia, problemy z pęcherzem czy inne infekcje z którymi nie łatwo uporać sie w oczekiwaniu na maluszka.
 
reklama
Olej kokosowy - dziala , grzybo-bakterio i wirusobojczo, dodatkowo imbir, nie dosc ze rozgrzewa, to pomaga uporac sie z mdlosiami.
Standardowo czosnek, cebula, cytryna. :)
 
Ja to tylko farmakologia ;-) ale moge napisac co jest bezpieczne..

UROSEPT przy infekcji pecherza
*spam* syrop, spray do nosa i tabletki do ssania przy przeziembieniu
CORYZALIA homeopatyczne tabletki na katar
CALCIUM
EUPHORBIUM spray na katar zatokowy

To mnie pomagalo.

a na mdlosci - migdaly, mieta, Gaviscon
 
Hej dziewczyny,
akurat wraz z radosną nowiną o ciąży złapało mnie mega przeziębienie, z którego wychodzę drugi tydzień i końca nie widać. Dodatkowo moim problemem jest chroniczne zapalenie migdałów - a z tym dziadostwem nie jest łatwo walczyć bez leków. (mam skierowanie do szpitala na wycięcie, zabieg miał się odbyć kwiecień - czerwiec, ale zaszłam w ciążę i nici..).
na bolące gardło - okłady z gotowanych ziemniaków w mundurkach, rozgniecionych w ściereczce i przywiązanych do szyi szalikiem - metoda sprawdzona w mojej rodzinie od pokoleń,
herbatka lipowa w dużych ilościach, płukanie gardła szałwią oraz łyżeczką wody utlenionej rozcieńczonej w szklance letniej wody.
na katar - inhalacje solą morską - jeśli macie inhalator, jeśli nie to ręcznik na głowę i pochylamy się nad garnkiem gorącej wody (można dorzucić garść majeranku).
To przetestowałam na sobie - nie działa ekspresowo ( no może z wyjątkiem okładów z ziemniaków, bo one są rewelacyjne), ale zawsze to lepsze niż nic.
Pozdrawiam
 
Pomocy! Ratunku!
Dziewczyny umieram z powodu mdłości i wymiotów w ciągu całego dnia.Przy pierwszej ciązy tego nie miałam, a teraz zmagam się z tym od 2 tygodni :(:(.
Macie jakies sprawdzone sposoby na tą uciążliwość???:-:)-(
 
Hej dziewczyny pomocy!
Od kilku dni męczy mnie kaszel, który jest wynikiem przeziebienia. Macie jakieś sposoby na jego pozbycie?
nie pomaga już syrop z cebuli, mleko z miodem i czosnkiem, ani herbata z maliną:-(
 
Zrób sobie inhalacje z soli albo płucz gardło solą, trochę podrapie, ale ogólnie pomaga.
 
reklama
Mnie mama zawsze smarowała czosnkiem...od najmłodszych lat. Wyciskamy czosnek przez wyciskarkę, przeciskamy przez jakąś szmateczkę - żeby powstał sam sok. Smarujemy klatkę piersiową olejem i tym czosnkiem :) tylko uwaga dużo oleju bo będzie szczypać :p mi zawsze pomagało...i koszulkę też weźcie jakąś na "zmarnowanie" ;-)
 
Do góry