reklama

Chora mama - nasze domowe sposoby

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2014' rozpoczęty przez Ritta, 27 Styczeń 2014.

1. Ritta

Ritta Moderator

Zachęcam do dzielenia się domowymi sposobami na przeziębienia, problemy z pęcherzem czy inne infekcje z którymi nie łatwo uporać sie w oczekiwaniu na maluszka.

2. Ayni

Ayni Umm Adam

Olej kokosowy - dziala , grzybo-bakterio i wirusobojczo, dodatkowo imbir, nie dosc ze rozgrzewa, to pomaga uporac sie z mdlosiami.
    Standardowo czosnek, cebula, cytryna. :)

3. reklama
  4. nimfii

nimfii nadzieja umiera ostatnia

Ja to tylko farmakologia ;-) ale moge napisac co jest bezpieczne..

UROSEPT przy infekcji pecherza
    PRENALEN syrop, spray do nosa i tabletki do ssania przy przeziembieniu
    CORYZALIA homeopatyczne tabletki na katar
    CALCIUM
    EUPHORBIUM spray na katar zatokowy

To mnie pomagalo.

a na mdlosci - migdaly, mieta, Gaviscon

5. Alicjaaa85

Alicjaaa85 Fanka BB :)

Hej dziewczyny,
    akurat wraz z radosną nowiną o ciąży złapało mnie mega przeziębienie, z którego wychodzę drugi tydzień i końca nie widać. Dodatkowo moim problemem jest chroniczne zapalenie migdałów - a z tym dziadostwem nie jest łatwo walczyć bez leków. (mam skierowanie do szpitala na wycięcie, zabieg miał się odbyć kwiecień - czerwiec, ale zaszłam w ciążę i nici..).
    na bolące gardło - okłady z gotowanych ziemniaków w mundurkach, rozgniecionych w ściereczce i przywiązanych do szyi szalikiem - metoda sprawdzona w mojej rodzinie od pokoleń,
    herbatka lipowa w dużych ilościach, płukanie gardła szałwią oraz łyżeczką wody utlenionej rozcieńczonej w szklance letniej wody.
    na katar - inhalacje solą morską - jeśli macie inhalator, jeśli nie to ręcznik na głowę i pochylamy się nad garnkiem gorącej wody (można dorzucić garść majeranku).
    To przetestowałam na sobie - nie działa ekspresowo ( no może z wyjątkiem okładów z ziemniaków, bo one są rewelacyjne), ale zawsze to lepsze niż nic.
    Pozdrawiam

6. DOODA

DOODA wrześniowa mama :)

Pomocy! Ratunku!
    Dziewczyny umieram z powodu mdłości i wymiotów w ciągu całego dnia.Przy pierwszej ciązy tego nie miałam, a teraz zmagam się z tym od 2 tygodni :(:(.
    Macie jakies sprawdzone sposoby na tą uciążliwość???:-:)-(

7. kara_13

kara_13 Fanka BB :)

Mi pomagają migdały

8. oliwia2

oliwia2 Fanka BB :)

tak migdały są super, zwłaszcza z gruszkami. :) tutaj przepis na syopek migadlowo- gruszkowy i kilka innych sposobow. Mi naprawde uratowaly tyłek jesienią ;) Przeziębienie w ciąży - jak sobie z nim radzić?

9. DOODA

DOODA wrześniowa mama :)

Hej dziewczyny pomocy!
    Od kilku dni męczy mnie kaszel, który jest wynikiem przeziebienia. Macie jakieś sposoby na jego pozbycie?
    nie pomaga już syrop z cebuli, mleko z miodem i czosnkiem, ani herbata z maliną:-(

10. reklama
  11. joani

joani Fanka BB :)

Zrób sobie inhalacje z soli albo płucz gardło solą, trochę podrapie, ale ogólnie pomaga.

12. animka90

animka90 Fanka BB :)

Mnie mama zawsze smarowała czosnkiem...od najmłodszych lat. Wyciskamy czosnek przez wyciskarkę, przeciskamy przez jakąś szmateczkę - żeby powstał sam sok. Smarujemy klatkę piersiową olejem i tym czosnkiem :) tylko uwaga dużo oleju bo będzie szczypać :p mi zawsze pomagało...i koszulkę też weźcie jakąś na "zmarnowanie" ;-)

Poleć forum