reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

reklama
I ja już po wizycie.
Dowiedziałam się, że na razie na nic się nie zanosi, ale różnie może być.
Córcia ma już 3 kg i jak dotrwam do terminu to będzie mieć jakieś 3,5 kg.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie, ale liczę na to, że wykluje się szybciej ;-)
 
Edysiek, ja uważam, że pewnie jakoś się szykuje, tylko znaków nie widzimy ;-) Fajnie, ze juz taka duża córunia :-)
 
Ja dziś tylko ktg i krótkie badanie. Doktorek stwierdził że nic się nie dzieje i że jeszcze sobie w ciąży pochodzę. Ale mi akurat to pasuje :-)
Zastanawiam sie tylko nad ktg, wydaje mi się, że zawsze miałam dwa te czujniki przypięte na brzuchu, a dziś tylko jeden. Czy to mi się coś pokręciło czy to oni jakoś inaczej badanie robią?
Aha - ile czekałyście na wynik tego wymazu (gbs?)? Bo mialam pobierany tydz temu, wyniku nie ma, położna twierdzi, że chyba powinien być, ale nie wiadomo gdzie... ech.. nie wiem czy spokojnie czekać, czy się uprzeć żeby jeszcze raz robili.
Pelotki zawsze sa 2, jedna sprawdza napiecia macicy a druga tetno dziecka.
Gbs mialam po 4 dniach ale moze byc chyba do 10. Moze lepiej sie uprzec na powtorke?
Akana, bierzesz kolejne L4 np. na tydzień albo najlepiej od razu na dwa (czego Ci oczywiście nie życzę) a jak w tym czasie urodzisz to składasz podanie o macierzyński i ZUS to już sobie rozliczy jak trzeba. Sama ostatnio pytałam taty, ja co prawda na działalności ale podejrzewam, że to tak samo :tak:
Przy zatrudnieniu tak samo, bierz zwolnienie i sie nie zastanawiaj jak bedzie 1-2 dni przerwy to macierzynski beda liczyć od wczesniejszej daty a szkoda.
No i jak mnie ostatnio kadrowa prostowala to od lat nie L4 tylko ZUS ZLA
 
Akana dodam tylko, że to też zależy od lekarza chyba... Ja mam ostateczny termin porodu wyliczony na 12.04. i do tego dnia moja gin wystawiła mi L4 mówiąc, że na dłużej już nie może :dry:... I teraz jest tak: jak urodzę wcześniej to L4 kończy się w dniu porodu i zaczynam macierzyński, a jak przenoszę to od 13.04 wypisuję macierzyński i tracę dni nie wiadomo czemu...:baffled:
 
Akana dodam tylko, że to też zależy od lekarza chyba... Ja mam ostateczny termin porodu wyliczony na 12.04. i do tego dnia moja gin wystawiła mi L4 mówiąc, że na dłużej już nie może :dry:... I teraz jest tak: jak urodzę wcześniej to L4 kończy się w dniu porodu i zaczynam macierzyński, a jak przenoszę to od 13.04 wypisuję macierzyński i tracę dni nie wiadomo czemu...:baffled:
mi lekarz da na 30dni od 2 kwietnia... Tak mówił w każdym razie...
 
reklama
Wizyta szybka. Małemu się nie spieszy i póki co oby tak dalej.
Łożysko poszło w górę. Narządy Małego pracują prawidłowo. Jeżeli chodzi o szyjkę to nic nie wiem bo tutaj nie badają ginekologiczne. Wody płodowe w normie. Facet z niego na 100% :D widać było dzisiaj wyraźnie i dokładnie. Maluszek na tą chwilę waży 2700 :)
Oczywiscie każda ingerencja w jego prywatną przestrzeń (ktg,USG ) baaardzo mu się nie podoba, rozpycha się strasznie, że aż boli.
 
Do góry