reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

Cześć :) jak na początku budziłam się o 5 tak teraz zasypiam o 20 i nie mogę wstać he :)) idę dziś na morfologie, a swoją drogą to bola mnie dziąsła i miednicy chyba... Miłego dnia
 
reklama
Cześć:-D ahh to wstawanie na siku...pewnie teraz już tak będzie.
Ja też jestem mega śpiąca zwłaszcza popoludniu to mi się same oczy zamykają. Wczoraj zasnelam o 18.30 wstałam o 20 i o 21 już spałam;-)
 
To ja mam. Podobnie śpię od 20 do 21.30 a potem idę myć żeby i śpię dalej do rana... Brzuch mnie boli drugi dzień i się martwię czy wszystko ok.. W sumie ból jak na okres
 
Ja PAPPA nie zamierzam robić, znam kilka dziewczyn którym wyszły te badania źle, a urodziły zdrowe dzieci. Nie chcę się później stresować przez resztę ciąży i myśleć jak to będzie.

Susel chyba masz rację. Z początku myślałam że mnie wyśmieją na IP, ale same położne kazały mi zostać bo to nie są jednak żarty...

Ja stracę w przyszłym tygodniu majątek :-/ wszystkie badania będę robić prywatnie bo moja rodzinna raczej mi ich nie przepisze :-/ ale spróbuję, może choć toxo? To są minusy prywatnych wizyt.

Dziewczyny, jak to jest z wizytami prywatnymi? Chodzę prywatnie do gina, przepisał mi kpl badań, których wyniki mam mieć przed wizytą 23go. Zależnie od tego gdzie pójdę robić mogą kosztować między 200 a 300zł. Myślicie, że internista na NFZ mógłby mi wypisać te same badania? Tyle lat zus zabiera część pensji, więc chociaż tego wydatku można uniknąć, ale nie wiem czy w ogóle mi je wypiszą, a z tego co pisze Lisica, bywa różnie. Czy któraś z Was próbowała wziąć skierowanie od internisty? Teoretycznie mogłabym iść do innego gina na NFZ, ale jak mam mu wytłumaczyć, że chodzę do innego, a od niego chce tylko skierowanie?:confused: No i druga rzecz. Skoro chodzę prywatnie, to czy taki gin wystawi mi później L4? Jest jeszcze jedno wyjście - chodzić do tego samego gina, ale do poradni przyszpitalnej, gdzie przyjmuje na NFZ.
 
Lekarz rodzinny nie przepisze wszystkich badań bo nie każde jest refundowane. Ja chodzę prywatnie do giną i płace za wszystkie badania.teraz robiłam vdrl HIV morfologia mocz przeciwciala i zapłaciłam 120zl.
Cześć dziewczyn chodzi do dwóch ginow jeden na NFZ.ja w pierwszej ciąży miałam gina który przyjmował na NFZ tez ja chodziłam prywatnie i przepisywal mi badania na NFZ ale strasznie ubogo o wielu mi nie powiedział głównie morfologia i mocz tylko
 
Dziewczyny, jak to jest z wizytami prywatnymi? Chodzę prywatnie do gina, przepisał mi kpl badań, których wyniki mam mieć przed wizytą 23go. Zależnie od tego gdzie pójdę robić mogą kosztować między 200 a 300zł. Myślicie, że internista na NFZ mógłby mi wypisać te same badania? Tyle lat zus zabiera część pensji, więc chociaż tego wydatku można uniknąć, ale nie wiem czy w ogóle mi je wypiszą, a z tego co pisze Lisica, bywa różnie. Czy któraś z Was próbowała wziąć skierowanie od internisty? Teoretycznie mogłabym iść do innego gina na NFZ, ale jak mam mu wytłumaczyć, że chodzę do innego, a od niego chce tylko skierowanie?:confused: No i druga rzecz. Skoro chodzę prywatnie, to czy taki gin wystawi mi później L4? Jest jeszcze jedno wyjście - chodzić do tego samego gina, ale do poradni przyszpitalnej, gdzie przyjmuje na NFZ.


Jeśli masz ubezpieczenie to te badania, które są refundowane dla kobiet w ciąży Ci się należą. Nie wiem czy internista może wypisać skierowanie na wszystkie. Ja poszłam do przychodni państwowej do ginekologa. Wybrałam pierwszą lepszą przychodnię, zarejestrowałam się do gina i poszłam mówiąc wprost, że chcę skierowanie na badania. Oczywiście nie obyło się bez marudzenia, że jak to u nas badania a ciążę prowadzę gdzieś indziej (u mnie jeszcze było tak, że badania robiłam w Kielcach a ciążę prowadzę w Warszawie). I w ogóle jak to, że z Warszawy to robić w Warszawie itd. Pomarudziła pomarudziła aż w końcu wypisała: morfologie, tokso, glukoze, mocz, hcv, hiv, tsh, grupe krwi i jakieś tam jeszcze, które były w standardzie.

Gdybyś jednak miała problemy z uzyskaniem skierowania, na badania, które Ci się należą, to zawsze proś o odmowę wypisania skierowania na piśmie. Słyszałam, że taka prośba zazwyczaj skutkuje natychmiastowym wypisaniem skierowania:)
 
A ja właśnie zaliczyłam pierwsze w tej ciąży zyganko. Imbirowe. A niby imbir jest na mdłości. Zawsze na uczuciu mdłości się kończyło a tu takie coś. W każdym razie mam nadzieję że to jednorazowy epizod bo na 10.30 Martynka ma pasowanie na przedszkolaka.
 
Jeśli masz ubezpieczenie to te badania, które są refundowane dla kobiet w ciąży Ci się należą. Nie wiem czy internista może wypisać skierowanie na wszystkie. Ja poszłam do przychodni państwowej do ginekologa. Wybrałam pierwszą lepszą przychodnię, zarejestrowałam się do gina i poszłam mówiąc wprost, że chcę skierowanie na badania. Oczywiście nie obyło się bez marudzenia, że jak to u nas badania a ciążę prowadzę gdzieś indziej (u mnie jeszcze było tak, że badania robiłam w Kielcach a ciążę prowadzę w Warszawie). I w ogóle jak to, że z Warszawy to robić w Warszawie itd. Pomarudziła pomarudziła aż w końcu wypisała: morfologie, tokso, glukoze, mocz, hcv, hiv, tsh, grupe krwi i jakieś tam jeszcze, które były w standardzie.

Gdybyś jednak miała problemy z uzyskaniem skierowania, na badania, które Ci się należą, to zawsze proś o odmowę wypisania skierowania na piśmie. Słyszałam, że taka prośba zazwyczaj skutkuje natychmiastowym wypisaniem skierowania:)

Ooo Mieloneczka :) ja jestem z Kielc :) Właśnie umówiłam się do poradni przyszpitalnej gdzie mój gin przyjmuje na nfz. Miałam u niego wizytę na 23go, a tu się zapisałam na 24go, więc chyba prywatną odwołam, a na tę jedną przyjdę do tej przychodni na nfz i babeczka powiedziała, żebym wzięła od razu mocz, bo badania od razu na miejscu zrobią :) a potem chyba będę robić tak jak część z dziewczyn - wizyty prywatnie, a większe badania na nfz :D w końcu za to płacę ;)
 
reklama
A ja właśnie zaliczyłam pierwsze w tej ciąży zyganko. Imbirowe. A niby imbir jest na mdłości. Zawsze na uczuciu mdłości się kończyło a tu takie coś. W każdym razie mam nadzieję że to jednorazowy epizod bo na 10.30 Martynka ma pasowanie na przedszkolaka.

Mitaginka, przypomniałaś mi moje niegdysiejsze rzyganko :D Umyśliłam sobie kiedyś zjeść paczkę prażynek, loda świderka tego mlecznego z owocową polewą i paczkę kukułek...:D To było moje najlepsze rzyganko, bo pachniało i smakowało kukułkami :D

Przepraszam z góry te, które to zgorszyło :D
 
Do góry