reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Olo32 Ty już jesteś bez szyjki, a ja tydzień temu miałam jeszcze ponoć 3 cm !!! zamkniętą i tylko tyle, że miekką. Ciekawe czy coś się już zmieniło skoro tak boli brzuch.
Ja na ostatniej wizycie miałam 2,5 cm. Co prawda to było 28 kwietnia ;) Ale szyjki są znane z tego, że lubią się szybko skracać. Kilka dziewczyn tutaj coś o tym wie ;)
 
reklama
Dziewczyny nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz, proszę o uświadomienie :) Chyba gdzieś wyczytałam, albo usłyszałam (nieważne), że takie Maluszki na samym początku w domu powinny spać w przyciemnionym pokoju, bo nie nie są przyzwyczajone do światła. I teraz zastanawiam się, czy zamawiać na szybko zasłony, albo rolety, czy to tylko taki ''wymysł''? Na porodówce chyba takimi ''luksusami'' się nie przejmują? :)
 
A ja moje panie musiałam się wystroić oficjalnie i przyjechać do męża wspomóc go w spotkaniu.
Kuuuurcze!!! 15 minut rajstopy zakładałam! Założyłam jedne to okazało się że zbyt przeswitujace jak do TEJ sukienki, a wymordowalam się strasznie bo mi synuś w mostek tyłek pchał. Więc zakładam drugie ... wyginam się kombinuję ( młody jak okoń pionowo stoi), założyłam to się okazało że na lewą stronę... wrrrr!!! Co się naklęłam to moje... i znowu zdejmowanie , młody na baczność w brzuchu stoi i jednym bokiem, drugim .... poszło.... stanęłam przed lustrem i ... zachciało mi się siku [emoji29] [emoji30] [emoji31] [emoji37] [emoji36]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz, proszę o uświadomienie :) Chyba gdzieś wyczytałam, albo usłyszałam (nieważne), że takie Maluszki na samym początku w domu powinny spać w przyciemnionym pokoju, bo nie nie są przyzwyczajone do światła. I teraz zastanawiam się, czy zamawiać na szybko zasłony, albo rolety, czy to tylko taki ''wymysł''? Na porodówce chyba takimi ''luksusami'' się nie przejmują? :)
Ja chyba nie przejmowała bym się aż tak . W końcu nie po to dziecię w ciemnicy przez 9 miesięcy żyło żeby tkwić w niej nadal [emoji12] . Myślę że czy w gondolce z daszkiem czy innymi sposobami domowymi da się ochronić dziecko przed zbyt intensywnym światłem. W szklarniach przecież nie mieszkamy [emoji7]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja moje panie musiałam się wystroić oficjalnie i przyjechać do męża wspomóc go w spotkaniu.
Kuuuurcze!!! 15 minut rajstopy zakładałam! Założyłam jedne to okazało się że zbyt przeswitujace jak do TEJ sukienki, a wymordowalam się strasznie bo mi synuś w mostek tyłek pchał. Więc zakładam drugie ... wyginam się kombinuję ( młody jak okoń pionowo stoi), założyłam to się okazało że na lewą stronę... wrrrr!!! Co się naklęłam to moje... i znowu zdejmowanie , młody na baczność w brzuchu stoi i jednym bokiem, drugim .... poszło.... stanęłam przed lustrem i ... zachciało mi się siku [emoji29] [emoji30] [emoji31] [emoji37] [emoji36]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
a ja właśnie czytam, że czop nie koniecznie musi być zabarwiony krwią - mnie codziennie rano od 3 dni wylatuje spory glucior więc to może być to :-)
Wróżenie z fusów ale czy pobiję rekord swoich ciąż?... 38+3 urodziłam najpóźniej :-)

to co dziewczyny rodzimy wszystkie w najbliższy weekend? Byki i Bliźniaki w jednym ;-)

Ula- dziecko po urodzeniu nie ma kompletnie poczucia kiedy jest dzień a kiedy noc. To Ty zdecydujesz i go nauczysz - rytuały i inne sprawy także gaszenie światła czy półmrok. Generalnie teraz jest długo jasno więc ja bym około 20tej po kąpieli zasłaniała okno żeby nie świeciło mu słońce w oczy :-) Ale rób tak jak Ty śpisz. Jak sobie zasłaniasz na noc to zasłaniaj, a jak lubisz sie kłaść i nei przeszkadza Ci zasypianie jak jest jasno ( np. powrót z imprezy o 5 rano - hehe he) to nie zasłaniaj :-)
 
Dziękuję za miłe słowa.
Tak w wielkim skrócie to we wtorek ordynator zdecydował że idę od rana na wywołanie. Mąż przyjechał i.tak sobie w.sali narodzin siedzieliśmy-tzn.ja ciągle lezalam pod.ktg.od.9ej rano...
Najpierw witaminy w kroplowce, potem oxy, zero rozwarcia, a małej zwolnilo tętno. Wystraszyli się szybko zawolali mojego gina, ten pytał mnie o plan czy zakładamy cewnik Foleya czy nie. Powiedziałam ze spróbuje. Cewnik wyjeli mi o 19tej, 2 cm rozwarcia, znowu oxy, znowu zwolnilo tętno. Dostałam całą kroplowke ale skurczy nadal brak. Decyzja cesarka ale były dwie przede mną i musiałam czekać. O 23.35 byłam na operacyjnej i udałoby się urodzić myszkę 16tego jak wszystkie nasze dziewczyny ale anestezjolog uparła się żeby 15 minut mnie katować różnymi grubosciami igieł bo się wkluc nie mogła. Płakałam i czekałam aż powie że ogólne, co się zdarzyło...........potem już tylko pamiętam jak się krztusze rurką i mnie przenoszą na pooperacyjna. Pp godzinie przyszedł mąż z córka do cyca i teraz lezymy sobie obie na sali. Mała mało płacze, ładnie ciągnie cyca.
Wybaczcie że tak chaotycznie. Niedługo zajrzę.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
A ja moje panie musiałam się wystroić oficjalnie i przyjechać do męża wspomóc go w spotkaniu.
Kuuuurcze!!! 15 minut rajstopy zakładałam! Założyłam jedne to okazało się że zbyt przeswitujace jak do TEJ sukienki, a wymordowalam się strasznie bo mi synuś w mostek tyłek pchał. Więc zakładam drugie ... wyginam się kombinuję ( młody jak okoń pionowo stoi), założyłam to się okazało że na lewą stronę... wrrrr!!! Co się naklęłam to moje... i znowu zdejmowanie , młody na baczność w brzuchu stoi i jednym bokiem, drugim .... poszło.... stanęłam przed lustrem i ... zachciało mi się siku [emoji29] [emoji30] [emoji31] [emoji37] [emoji36]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
Współczuję! Ale na pocieszenie powiem Ci, że ja przez całą ciążę, codziennie muszę się stroić w wyroby uciskowe z względu na problemy z żyłami z przeszłości nie tak zamierzchłej. Najpierw rajstopy a jak już nie mieściły się na brzuchu to pończochy. A dziadostwo ciasne dosyć. Już bym je zrzuciła i po tym ciepełku z gołą nogą chodziła ech!!!
 
*Ula* - to widzę, że nie jestem sama z takimi pobudkami. Mi mąż mówi, że dziwi się, że ja tak dobrze funkcjonuję po takich nocach... Chyba też zaczynam się przyzwyczajać, tylko do porodu chciałabym być wyspana... bo skąd sił nabrać?
Olo32 - Mam nadzieję, że się coś skróciła i że coś tam niedługo się ruszy. Z jednej strony boję się jak cholera z drugiej wiem, że mnie to nie ominie i muszę przez to przejść. Czy tylko ja jestem taka przerażona?
 
reklama
*Ula* - to widzę, że nie jestem sama z takimi pobudkami. Mi mąż mówi, że dziwi się, że ja tak dobrze funkcjonuję po takich nocach... Chyba też zaczynam się przyzwyczajać, tylko do porodu chciałabym być wyspana... bo skąd sił nabrać?
Olo32 - Mam nadzieję, że się coś skróciła i że coś tam niedługo się ruszy. Z jednej strony boję się jak cholera z drugiej wiem, że mnie to nie ominie i muszę przez to przejść. Czy tylko ja jestem taka przerażona?
Ja się pozytywnie nastrajam, nie myślę o strachu tylko z ciekawością podchodzę do tego, co mnie czeka. Ale jakie emocje się włączą jak już się zacznie? Tego nie jestem w stanie przewidzieć ;)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry