reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

Najlepiej wstaw fotke wynikow. Bo rozne laboratoria maja rozne zakresy norm.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom

Wrocilam od lekarza. Mam mieszane uczucia.
Generalnie w ogole sie nie przejal tymi moimi badaniami i pytał skad ten pomysl zeby je robic teraz.. Kiedy zapytalam o wysokj testosteron powiedział że jest w normie i narazie mam się nie przejmować tylko działać... Na usg wszystko ok. Jest pecherzyk dominujacy średnica 14, endometrium 5cm- 12dc. Okresy regularne 30dniowe.
Mam metlik w glowie. Udac sie do endokrynologa?
 
reklama
Czesc, od jakiegos juz czasu czytam Wasze wskazowki i w koncu po niekonczacych sie splotach wypadkow u mnie postanowilam zbadac hormony. Staramy sie od Nowa od stycznia -dlugo i nie dlugo. W listopadzie kiedy zobaczylam dwie kreski na tescie... samoistnie poronilam... jednakze badajac wtedy hcg poprosilam w zestawie progesteron i z tego co pamietam nie miescilam sie nawet w normach kobiet w ciazy dlatego mniemam ze to byl powod poronienia.
Teraz zaczelam od 21dc i chialam jeden cykl porobic hormony na ta chwile mam :

Progesteron 5,99 ng/ml
faza lutealna: 1,83 - 23,9 ng/ml

Prolaktyna 16,9 ng/ml 4,79 23,30 N
Testosteron 32,37 ng/dl 6,00 82,00 N

Myslicie ze ten progesteron jest powodem do zmartwien? Dodam ze cykle owu badam z testami i co kazdy cykl owu wystepuje, a piersze dwie kreski ktore sa juz tylko wspomnieniem zobaczylismy po 2 miesiacach staran...
 
Czesc, od jakiegos juz czasu czytam Wasze wskazowki i w koncu po niekonczacych sie splotach wypadkow u mnie postanowilam zbadac hormony. Staramy sie od Nowa od stycznia -dlugo i nie dlugo. W listopadzie kiedy zobaczylam dwie kreski na tescie... samoistnie poronilam... jednakze badajac wtedy hcg poprosilam w zestawie progesteron i z tego co pamietam nie miescilam sie nawet w normach kobiet w ciazy dlatego mniemam ze to byl powod poronienia.
Teraz zaczelam od 21dc i chialam jeden cykl porobic hormony na ta chwile mam :

Progesteron 5,99 ng/ml
faza lutealna: 1,83 - 23,9 ng/ml

Prolaktyna 16,9 ng/ml 4,79 23,30 N
Testosteron 32,37 ng/dl 6,00 82,00 N

Myslicie ze ten progesteron jest powodem do zmartwien? Dodam ze cykle owu badam z testami i co kazdy cykl owu wystepuje, a piersze dwie kreski ktore sa juz tylko wspomnieniem zobaczylismy po 2 miesiacach staran...
Ja zaczynalam od progesteronu 7 i gin stwierdzila ze za niski .. Musi byc dwucyfrowy..podleczylam sie i po 1-2 miesiacach mialam 10 pozniej 14 i wiecej :-) podleczylam tarczyce bo mam niedoczynnosc i... 3miesiac za chwilke bede miala..kiedy mala fasoleczka siedzi w moim brzuszku.. Tak ze nie lekcewaz hormonow w moim przypadku wiele lat staran..bo nie poszlam odrazu leczyc sie, jestem i bylam pod opieka ginekologa i endokrynologa. Glowa do gory,bedzie dobrze. Powodzenia
 
Ja zaczynalam od progesteronu 7 i gin stwierdzila ze za niski .. Musi byc dwucyfrowy..podleczylam sie i po 1-2 miesiacach mialam 10 pozniej 14 i wiecej :-) podleczylam tarczyce bo mam niedoczynnosc i... 3miesiac za chwilke bede miala..kiedy mala fasoleczka siedzi w moim brzuszku.. Tak ze nie lekcewaz hormonow w moim przypadku wiele lat staran..bo nie poszlam odrazu leczyc sie, jestem i bylam pod opieka ginekologa i endokrynologa. Glowa do gory,bedzie dobrze. Powodzenia


Bardzo dziekuje za te slowa:-) trzeba czasami od innych uslyszec ze bedzie dobrze. Tak myslalam ze to ten moj nieszczesny progesteron ale jestem na poczatku badan hormonalnych chociaz tarczyce dokladnie badalam wczesniej i tu jest ok.
Gratuluje fasolki :-)
 
Bardzo dziekuje za te slowa:-) trzeba czasami od innych uslyszec ze bedzie dobrze. Tak myslalam ze to ten moj nieszczesny progesteron ale jestem na poczatku badan hormonalnych chociaz tarczyce dokladnie badalam wczesniej i tu jest ok.
Gratuluje fasolki :-)
No i o to chodzi. Wbrew pozorom pozytywne myslenie bardzo duzo daje :-) teraz z doswiadczenia to wiem :-) a skad jestes? Moge polecic super endokrynolog z malopolskiego..za pierwszym razem dobrala leki,byla bardzo pomocna,ma mnostwo dobrych opinii.. Chyba ze progesterom ze swoim ginekologiem leczysz. Mi bardzo pomogl monotoring cyklu (robisz badanie w 3,14 i 21dniu cyklu) poszczegolnych hormonow i wszystko masz jak na tacy co trzeba leczyc :-) a to juz malenki krok do bycia szczesliwa mamusia :-) pozdrawiam!
 
No i o to chodzi. Wbrew pozorom pozytywne myslenie bardzo duzo daje :-) teraz z doswiadczenia to wiem :-) a skad jestes? Moge polecic super endokrynolog z malopolskiego..za pierwszym razem dobrala leki,byla bardzo pomocna,ma mnostwo dobrych opinii.. Chyba ze progesterom ze swoim ginekologiem leczysz. Mi bardzo pomogl monotoring cyklu (robisz badanie w 3,14 i 21dniu cyklu) poszczegolnych hormonow i wszystko masz jak na tacy co trzeba leczyc :-) a to juz malenki krok do bycia szczesliwa mamusia :-) pozdrawiam!

Ja z dolnośląskiego,okolice Wrocławia. Wizyte mam w następnym miesiącu i dlatego zaczęłam sama badać hormony. Pójdę już z gotowcem i mam nadzieje że już będzie jakaś jasność sprawy. Jeszcze nie znalazłam jakiegoś super lekarza, ale próbuję z polecenia po kolei. Mam nadzieje... na krok na przód, a nie kilka wstecz:-)
Pozdrawiam ciepło
 
reklama
No i o to chodzi. Wbrew pozorom pozytywne myslenie bardzo duzo daje :-) teraz z doswiadczenia to wiem :-) a skad jestes? Moge polecic super endokrynolog z malopolskiego..za pierwszym razem dobrala leki,byla bardzo pomocna,ma mnostwo dobrych opinii.. Chyba ze progesterom ze swoim ginekologiem leczysz. Mi bardzo pomogl monotoring cyklu (robisz badanie w 3,14 i 21dniu cyklu) poszczegolnych hormonow i wszystko masz jak na tacy co trzeba leczyc :-) a to juz malenki krok do bycia szczesliwa mamusia :-) pozdrawiam!
Ja poprosze o kontakt do tego endokrynologa :)

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry