reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Drugie becikowe-1000 zl dostaja rodziny, ktore pobieraja rodzinne.. czyli maja ten najnizszy dochod, jeszcze mniej niz 800 zl na osobe. Nie pamietam dokladnie ile
No u mnie tego nie ma. Znajoma pracuje w gminie więc się orientuję. Kazała mi składać papiery na wszystko tj. becikowe, 500+ i rodzinne (na rodzinne się nie "łapię" ale jak mi wypełniła to zlozylam). U mnie nic wiecej w gminie nie ma - podobno to zalezy od gminy jak uchwali budżet.
 
reklama
Ja pisałam o tym podwójnym becikowym i to jest kwestia gminy - 1000 zł z opieki społecznej, a drugie świadczenie z urzędu gimny/miasta. Kiedyś Kraków dawał bez progów dochodowych.
 
Ale dużo piszecie, normalnie ciężko nadrobić ;) ja wczoraj byłam na spacerze z przyjaciółką i jej znajomą, z którą kiedyś pracowałam, rozmawiałyamy o ciąży i mnie pyta czy robiłam badania prenatalne, powiedziałam że USG i że wszystko ok, a ona że naszemu znajomemu urodziło się dziecko, które ma zespół Downa... Na badaniach wszystko było spoko i po porodzie lekarze im powiedzieli....
Masakra... Cały czas o tym myślę. Wiadomo każda z nas się martwi żeby wszystko było dobrze, najgorsze że takie sytuacje się zdarzają :(
Tez znam takie przypadki...czytalam gdzies ze sporo dzieci z ZD wyglada na usg jak zdrowe dziecko, ma kosci nosowe i czasem trudno to wylapac[emoji53] tez mnie nachodza takie obawy jak Ty masz, ale mysle pozytywnie! Nasze dzieciaczki beda zdrowe![emoji5]
 
Cześć, dziewczyny:) podczytuję Was od dłuższego czasu, ale chyba dopiero teraz na dobre zaczynam wierzyć w tę moją ciążę i w jej szczęśliwe zakończenie:) Więc postanowiłam dołączyć:) Mam 28 lat, tp na 10 października, aktualnie 16 tydzień w toku:) Będzie córeczka (wiemy na pewno, bo robiliśmy test harmony), a starania trwały dłuuuuuuuuuugie 3,5 roku... Pozdrawiam:)
 
Tez znam takie przypadki...czytalam gdzies ze sporo dzieci z ZD wyglada na usg jak zdrowe dziecko, ma kosci nosowe i czasem trudno to wylapac[emoji53] tez mnie nachodza takie obawy jak Ty masz, ale mysle pozytywnie! Nasze dzieciaczki beda zdrowe![emoji5]
Już gdzieś tu wspominałam że w poprzedniej ciazy nt synka wynosiło 2,9. Znalazłam prężnie działające forum na forumginekologiczne.pl. Byly tam przeróżne historie, większość dzieciaczkow rodzila się zdrowa lub z niewielką wadą serca. I właśnie często były takie przypadki ze nt małe (ponizej 2mm), dziecko zdrowo wyglądało, kość nosowa była (choć teraz się od tego odchodzi, to jest bardzo słaby marker). Najczesciej w takich przypadkach (mówię o zespole Downa przy dobrych parametrach z usg) wychodziły fatalne wyniki krwi (często prawdopodobienstwa <1:20).
 
Cześć, dziewczyny:) podczytuję Was od dłuższego czasu, ale chyba dopiero teraz na dobre zaczynam wierzyć w tę moją ciążę i w jej szczęśliwe zakończenie:) Więc postanowiłam dołączyć:) Mam 28 lat, tp na 10 października, aktualnie 16 tydzień w toku:) Będzie córeczka (wiemy na pewno, bo robiliśmy test harmony), a starania trwały dłuuuuuuuuuugie 3,5 roku... Pozdrawiam:)
Witamy :) rozumiem ze pierwsze dziecko? Widzicie dziewczyny "armia" dziewczynek zaczyna się powiększać :)
 
Już gdzieś tu wspominałam że w poprzedniej ciazy nt synka wynosiło 2,9. Znalazłam prężnie działające forum na forumginekologiczne.pl. Byly tam przeróżne historie, większość dzieciaczkow rodzila się zdrowa lub z niewielką wadą serca. I właśnie często były takie przypadki ze nt małe (ponizej 2mm), dziecko zdrowo wyglądało, kość nosowa była (choć teraz się od tego odchodzi, to jest bardzo słaby marker). Najczesciej w takich przypadkach (mówię o zespole Downa przy dobrych parametrach z usg) wychodziły fatalne wyniki krwi (często prawdopodobienstwa <1:20).
Tylko, ze lekarze czesto mowia,zeby nie robic krwi, bo wszystko wyglada ok. Ja nie robilam wlasnie pappa, niepotrzebnie posluchalam lekarzy i zostaje tylko ten wynik usg...jestem zla na lekarzy, bo wprowadzaja ludzi w blad i potem matka w stresie cala ciaze.
 
Cześć, dziewczyny:) podczytuję Was od dłuższego czasu, ale chyba dopiero teraz na dobre zaczynam wierzyć w tę moją ciążę i w jej szczęśliwe zakończenie:) Więc postanowiłam dołączyć:) Mam 28 lat, tp na 10 października, aktualnie 16 tydzień w toku:) Będzie córeczka (wiemy na pewno, bo robiliśmy test harmony), a starania trwały dłuuuuuuuuuugie 3,5 roku... Pozdrawiam:)
Wspaniale gratulacje [emoji6][emoji6][emoji6]
 
reklama
Cześć, dziewczyny:) podczytuję Was od dłuższego czasu, ale chyba dopiero teraz na dobre zaczynam wierzyć w tę moją ciążę i w jej szczęśliwe zakończenie:) Więc postanowiłam dołączyć:) Mam 28 lat, tp na 10 października, aktualnie 16 tydzień w toku:) Będzie córeczka (wiemy na pewno, bo robiliśmy test harmony), a starania trwały dłuuuuuuuuuugie 3,5 roku... Pozdrawiam:)
Witaj, fajnie że dołączasz do nas :)
 
Do góry