reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko dla rocznego dziecka

malheureux

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Maj 2017
Postów
32
Witajcie. Moj synek ma 10 miesiecy i jak bedzie mial rok to planujemy odstawić go od piersi i jak się uda to chcemy podawać mu mleko od krowy. Tylko tu jest problem bo nie ma gdzie załatwić takiego mleka. Czy idzie gdzieś kupić mleko w sklepie, które można podawać dziecku rocznemu? takie najmniej przetworzone. Jeśli tak, to jak się nazywa? Nie chcemy podawać mu mleka modyfikowanego. Z resztą podejrzewam, że nie chciał by nawet takiego pić ;)
 
reklama
Ja bym nie podawala płynnego krowiego mleka :)
Poczytaj dlaczego.
Co prawda moj synek na piersi ale ma juz 1.5 roku i płynnego nie mial w ustach.
Jesli synek je nabial sery jogurty to nie trzeba po piersi dawac mleka.:)
 
Poczytalam i kojarze ze gdzies natknelam się na ubformacje, że po mleku matki dziecko nie potrzebuje innego mleka. Mój syn je twarożki, joguty i ser żółty. Pomyślałam jeszcze o przedłużeniu karmienia piersią, ale nie wiem. Synek budzi się w nocy z powodu chyba tęsknoty za cycusiem. Dostaje cycusia, troszkę possie i idzie spać dalej. Jak będzie dalej dostawał cycusia to raczej nie będzie przesypiał nocy..
 
Pojedź na najbliższą wieś i poszukaj gospodarza który ma krowy i bez problemu dostaniesz, koleżanka jest dogadana że odbiera mleko codziennie po udoju a płaci raz na koniec miesiąca.
W domu przegotowuje mleko przed podaniem synowi a jak był mniejszy to rozcieńczała z wodą 50:50 bo takie mleko jest bardzo tłuste
Inną sprawą jest czy dziecko będzie mogło pić takie mleko bo jest to produkt silnie alergizujący
 
Ja slyszalam, że mleko takie powinno być od 1 krowy, a nie od różnych. Jak mają gdzieś krowy to wszystko idzie do "jednego wora". W obecnych czasach nikt nie ma już pojedyńczych krów, tylko całe hodowle.
 
Sama widzisz. Ja, szczerze mowiac, nie widze sensu takich "kombinacji alpeskich" . Mleko krowie, samo w sobie, nie jest zadnym takim "cudem", by az tak kombinowac ;) .
Po to jest mleko modyfikowane, by jego sklad byl dostosowany do potrzeb dzieci - jak napisala Nessi - mleko krowie jest dla cielat .
Jesli juz tak koniecznie chcesz eksperymentowac na swoim dziecku, to juz lepiej poszukaj mleka koziego - lzej strawne i zdrowsze :) .
 
reklama
Podawania wody z proszkiem tez nie widze sensu, skoro moje dziecko otrzymuje od urodzenia tylko naturalny pokarm. Po drugie wiem na pewno, że po 1 roku modyfikowanego mleka dziecko nie ptrzebuje również. Hmm no a jak Wy robiłyście?
 
Do góry