reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Moja wyprawka:
- wózek
- kocyk do wozka
- dostawka
- prześcieradła na materac 2szt
- 2 komplety pościeli
- bujaczek
- mata edukacyjna
- wanienka
- przewijak
- niania elektroniczna

Z ubranek r. 56/62:
- pajacyki 6 szt
- body z dl. rękawem 8 szt.
- spodenki lub śpiochy 5 szt.
- skarpetki 5 par
- niedrapki 3 pary
- kombinezon jesienny 2 szt.
-czapeczki kąpielowe 3 szt.
- czapeczki na dwór 2 szt.
- ręcznik - 3 szt.
- rozek -2 szt.
- pieluchy tetrowe 10szt.
- smoczek
- sweterki 3 szt
Ja na rozmiar 50 kupuje jeszcze 3 komplety ubranek bo wiem że mi się przydadzą :)

Kosmetyki:
- pampersy
- maść witaminowa
-plyn do kąpieli
- chusteczki nawilżane
- płatki higieniczne
- patyczki do uszu (do przemywania pępka)
- sól fizjologiczna ( do przemywania oczek i do noska)
- podkłady do przewijania
- czopki glicerynowe przeciwgorączkowe
- termometr bezdotykowy
- termometr do wody
-plyn/proszek do prania lovella

Chyba tyle jak na razie :)
Maść witaminowa konkretną polecasz?
Kiedyś któraś z dziewczyn pisała o zielonym Linomagu,ale to chyba na odparzenia,a nie zapobiegawczo
 
reklama
Ja właśnie od szpitala używałam tej maści. U nas nigdy nie było problemu odparzen i tym podobnych
 

Załączniki

  • pol_pl_Masc-witaminowa-gojaca-30g-1362_2.jpg
    pol_pl_Masc-witaminowa-gojaca-30g-1362_2.jpg
    22,2 KB · Wyświetleń: 145
Z podkładów poporodowych (duże podpaski) polecam te z canpol babies są na prawdę fajne, oraz tej samej firmy wkładki laktacyjne do biustonosza
 
Z podkładów poporodowych (duże podpaski) polecam te z canpol babies są na prawdę fajne, oraz tej samej firmy wkładki laktacyjne do biustonosza
A ja odrqdzam i jedno, i drugie. Oba produkty mnie uwierały. Czyli widać, że nie ma sensu kupować hurtowych ilości, bo jednemu może pasować, drugiemu nie.
 
A ja odrqdzam i jedno, i drugie. Oba produkty mnie uwierały. Czyli widać, że nie ma sensu kupować hurtowych ilości, bo jednemu może pasować, drugiemu nie.
Ja użyłam tylko jedna paczkę podkładów czyli 10 szt, później normalne podpaski :) dla mnie były super mam nadzieję że nie zmienili nic z jakością ;)
 
Pieluszki tetrowe kolorowe(pierwsza z lewej)-2,50 zł/szt
Żadna nowość,szorstkawe i ładne. Dokupie może kilka.
Pieluszki flanelowe (trzecia od lewej)-3,50zl/szt
Gruby materiał,bardzo przyjemny. Coś czuję,że na nich będę kladla Pana Szymona do przewijania czy po prostu podlozyc. Na pewno dokupie kilka sztuk.Generalnie też zadna mecyja to nie jest bo to raczej kazdy zna.
Pieluszki bambusowe (pierwsza z prawej)-75x75,cena 22 zł/szt
Super ekstra przyjemne w dotyku. Przytulilam sobie jedna do twarzy i tak leżę Mięciutkie i mega miłe. Mam dwie 75x75 i to chyba wystarczy,ale zobaczę jeszcze jak się będą sprawdzaly z wchłanianiem.
Jakby się dało,to ja z tego kiecke poproszę
Pieluszki muslinowe (druga z lewej)-3szt.w opakowaniu,cena 22 zł
Największe zaskoczenie chyba bo wygladaly podobnie do tetry. Bardzo miłe w dotyku i miękkie(nie tak jak bambus). Dla mnie must have i dokupie na pewno jeszcze min jedno opakowanie.

Pieluszki uprane i wyprasowane :)
Testowałam je w taki sposób,że jedną „topiłam” w wodzie i sprawdzałam jak szybko nabiera wody i ja wchłania,a druga pieluszkę tego samego rodzaju wycierałam mokrą rękę. Potem do pralki na 40 st z Lovellą

Pieluszka tetrowa: bez szaleństw,normalnie wchłania – ,tak sobie wyciera.
Pieluszka flanelowa: kiepsko wchłania,słabo wyciera
Pieluszka muslinowa: troszkę się zawiodłam na jej wchłanialności,ale czytałam,że tak może być. Wyciera też średnio.Mozna prac w 60st.
Pieluszka bambusowa: rewelacyjnie chłonie i wyciera momentalnie do susza,przy czy jest delikatna. Dla mnie pewnie będzie czasem zastępowała ręcznik,albo będę ja na ręczniku kładła. Myslę nad dokupieniem… Można prać w 40 st

Wszystkie po prasowaniu. Generalnie nie odkształciły się(to tylko jedno pranie) zbytnio. Tetra nie zaskoczyła bo ja najłatwiej wyciagnąc,ale wiadomo-zmiękła po prasowaniu. Flanela jaka była taka jest,zasada zmiękczania żelazkiem ta sama,muślin pięknie się prasuje(łatwiej niż tetra czy flanela)-miękka bez prasowania,a po jeszcze bardziej. Bambus jest dla tych,którzy nie lubia prasować bo tego generalnie nie potrzebuje. Mięciutki i delikatny po praniu,zero odkształceń. Przeleciałam jednak żelazkiem i wydaje mi się,że jeszcze delikatniejsza jest(choć bez żelazka też jest spoko).
 

Załączniki

  • IMG_20180613_125839.jpg
    IMG_20180613_125839.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 167
Dziewczyny jak Wam idzie kupowanie wyprawki? :) ja na razie sobie kupuje kosmetyki, maści, wkładki wszystko co zajmuje mało miejsca i jest kosztowne (kosmetyki, jestem w szoku że maść 30ml może kosztować ponad 30zł :D ). Ubranek też trochę mam ale od koleżanki po córci do przejrzenia i wybrania co mi się spodoba :) W sierpniu chciałabym się rozejrzeć za meblami i łóżeczkiem a lipiec i wrzesień gadżety i ciuszki :) chcę być gotowa na początek października bo wtedy ściągną mi pessar :)
PS. Kiedy kupujecie wózek?
 
Ja jeszcze w sumie nic nie kupuje. Mam tylko sweterek i spodenki z lidla. Czekam na kolejne usg, żeby Niunia się na 100 % pokazała i na więcej czasu.
Wózek pewnie później, żeby nie zajmował miejsca. Większość rzeczy z apteki się szybko zamawia i odbiera kurierem, wiec to kwestia paru dni. Najpierw muszę mieć komode, żeby to pakować. [emoji16][emoji16]
 
reklama
Dziewczyny jak Wam idzie kupowanie wyprawki? :) ja na razie sobie kupuje kosmetyki, maści, wkładki wszystko co zajmuje mało miejsca i jest kosztowne (kosmetyki, jestem w szoku że maść 30ml może kosztować ponad 30zł :D ). Ubranek też trochę mam ale od koleżanki po córci do przejrzenia i wybrania co mi się spodoba :) W sierpniu chciałabym się rozejrzeć za meblami i łóżeczkiem a lipiec i wrzesień gadżety i ciuszki :) chcę być gotowa na początek października bo wtedy ściągną mi pessar :)
PS. Kiedy kupujecie wózek?
Ja kupiłam juz jakies glupoty zeby nie kupowac wszystkiego na raz :) teraz zostały mi tylko drozsze rzeczy [emoji3] wozek planuje w sierpniu
 
Do góry