reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

reklama
Moja Córka ma 2 lata i nie wyobrażam sobie jej gdzieś oddać. Jest strasznie mamusiowa, przytulaska. Ja ogólnie wychowuję dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości i dużo się tulimy, całujemy, nosimy itd. Co do rozwoju to też się nie zgodzę. Nie to, że się chwalę, ale mój syn zawsze był przed rówieśnikami żłobkowymi. Nawet rok temu znajoma moich rodziców, psycholog w przedszkolu, powiedziała że nie spotkała tak rozwiniętego dwulatka.

Żeby się dziecko dobrze emocjonalnie rozwijało to podobno co najmniej te 2 lata z mamą. Nikt obcy nie da tej bliskości. A dzieci mamy mnóstwo. Codziennie sąsiadka przychodzi z dziećmi, do tego mam przyjaciółkę z Córką w wieku mojej Córki. Często do dziadków jeżdżą, więc to też nie tak, że tylko mama i mama. Niektórzy oddają dzieci do żłobka na cały dzień jak moja sąsiadka. Od 6:00 do 18:00 i się dziwią, że się zmieniła i zamknęła...


Ja wcale na mus nie musiałam dawać synka do żłobka. Ja chciałam on chciał, bardzo lubi chodzić i dużo się uczy . Zdecydowanie nie ma problemów emocjonalnych i problemów z wyjściem do ludzi. Jest bardzo dobrze rozwijającym się 2.5latkiem , który teraz zaczyna przygodę z przedszkolem. Fajnie że jest taka alternatywa. Nie potępiam jarek, które dają dzieci do żłobków no chyba że dziecko naprawdę źle to znosi. Wiadomo każde inne inaczej się rozwija itd.
 
Więc tak... Już po wizycie Krwiak się zmniejszył trochę Z 1,27x0,79(to było w niedzielę) na 0,96x0,32 mm. Przede wszystkim sprawdził że jest z innej strony Niz pepowina, więc nie powinno to zagrażać ciąży. Dziecko mocno rośnie.. Clay czas wychodzi wiksze niż niby czas od okresu...według Om 7+1,a Z rozmiaru dziś wyszedł 8 tydzień. Ma już 1,65cm (dla. Porównania w niedziela było 0,95cm). Mam dalej odpoczywać. Leki zero stresu.. Tak bynajmniej do kolejnej wizyty 20 września. Zapytałam o lot na wakacje.. Mówił że mógłby mi powiedzieć dzień przed wycieczka jakby zbadał.. Ale mówię wprost czy lepiej nie lecieć nie ryzykować. To mówi ze lepiej nie. Więc lecą moi rodzice. Jestem trochę spokojniejsza. Pokazał mi raczki nóżki. . Niemożliwe :) załączam zdjęcie
Super gratuluję. :)
 
Więc tak... Już po wizycie Krwiak się zmniejszył trochę Z 1,27x0,79(to było w niedzielę) na 0,96x0,32 mm. Przede wszystkim sprawdził że jest z innej strony Niz pepowina, więc nie powinno to zagrażać ciąży. Dziecko mocno rośnie.. Clay czas wychodzi wiksze niż niby czas od okresu...według Om 7+1,a Z rozmiaru dziś wyszedł 8 tydzień. Ma już 1,65cm (dla. Porównania w niedziela było 0,95cm). Mam dalej odpoczywać. Leki zero stresu.. Tak bynajmniej do kolejnej wizyty 20 września. Zapytałam o lot na wakacje.. Mówił że mógłby mi powiedzieć dzień przed wycieczka jakby zbadał.. Ale mówię wprost czy lepiej nie lecieć nie ryzykować. To mówi ze lepiej nie. Więc lecą moi rodzice. Jestem trochę spokojniejsza. Pokazał mi raczki nóżki. . Niemożliwe :) załączam zdjęcie
Super, bardzo się cieszę. Cały dzień myślałam, co Ci powie lekarz :*
 
Więc tak... Już po wizycie Krwiak się zmniejszył trochę Z 1,27x0,79(to było w niedzielę) na 0,96x0,32 mm. Przede wszystkim sprawdził że jest z innej strony Niz pepowina, więc nie powinno to zagrażać ciąży. Dziecko mocno rośnie.. Clay czas wychodzi wiksze niż niby czas od okresu...według Om 7+1,a Z rozmiaru dziś wyszedł 8 tydzień. Ma już 1,65cm (dla. Porównania w niedziela było 0,95cm). Mam dalej odpoczywać. Leki zero stresu.. Tak bynajmniej do kolejnej wizyty 20 września. Zapytałam o lot na wakacje.. Mówił że mógłby mi powiedzieć dzień przed wycieczka jakby zbadał.. Ale mówię wprost czy lepiej nie lecieć nie ryzykować. To mówi ze lepiej nie. Więc lecą moi rodzice. Jestem trochę spokojniejsza. Pokazał mi raczki nóżki. . Niemożliwe :) załączam zdjęcie
Super, bardzo się cieszę. Cały dzień myślałam, co Ci powie lekarz :*
 
Dziewczyny jak myslicie ?jest ok ? mimo mojej bety 5900 wg OM 7t 3d. a wedlug usg 6t.4d ? tak bardzo sie martwie:( beta jest strasznie niska.. jutro znowu ide sprawdzic
Przede wszystkim się uspokoi i przestań się tym zadreczac bo nerwy nie są zdrowe dla ciąży - niestety wiem to z autopsji.
Serce bije!!!
To najważniejsze. I nie waz się myśleć że jest źle. Jest dobrze. Proszę o pozytywne myśli.
Ciaza jest późniejsza wg usg? Owulacja mogła być później ot co.
Głowa do góry.
Dla maluszka [emoji6]
 
Oczywiście że tak. Przecież ty miałaś jakieś plamienia, mam rację? Myślałam, że już dawno masz l4.
Mialam bole przede wszystkim. Plamienia, nie raz tylko pojedyncza ciemniejsza kropke, ale mam od dzisiaj bardzo dziwna żółta wydzieline. I obawy czy serduszko dalej bije. Jutro sie okaze wszystko. W pracy juz powiedzialam ze w przyszłym tygodniu mnie nie ma i spoko to przyjeli, lepiej niz myslalam.
Nie nadążam z pisaniem ale staram się być na bieżąco.
My siedzimy w hotelu w środku lasu z zasięgiem tu średnio wifi też nie najlepsze. Za to baseny, płace zabaw i dużo przestrzeni dla dzieci więc jest nawet fajne. Tylko szczerze to jestem strasznie zmęczona...i nie wiem czy to nie zasługa ciąży...
Zazdroo
No i niestety żegnamy się [emoji17][emoji17] wynik z wtorku 5048 a dzisiaj 4633 [emoji17][emoji17] czyli teraz tylko czekać [emoji17][emoji17][emoji17] spokojnych ciąż dla wszystkich
Kochana trzymaj się, jest mi strasznie przykro. Może bez zabiegu sie uda, a jak nie to pamietaj, on trwa tylko chwile, nic nie boli po nim takze tez nie jest to nic strasznego.
@marcia331 strasznie mi przykro, niebwyobrazam sobie jak sie czujesz... Siły i zdrowia życzę przede wszystkim
Okropne jest to ze tak często zdazają sie poronienia, tylko na jeden miesiąc i tylko jedno forum a juz dwie dziewczyny straciły maleństwa...
To ja nie bede mowic ile nas z grudniowek odpadlo...
Ja jestem za zlobkiem, ale chyba dużo zależy od dziecka . Mój syn już półtora roku chodzi i mega się rozwinął w żłobku:) od poniedziałku też przedszkole :)
Moja poszla jak miala rok i 3 mce, jest teraz tak szczęśliwa, zywa i dobrze rozwiajajaca sie dziewczynka,i tez jest mamusiowa! Ze mysle ze jej krzywdy nie wyrzadzilam.
Bylam... jednym slowem mnie zbyla. zrobila usg. serduszko bije. dzieciatko ma 7 mm
Super wiesci. Nie idz juz na bete, nie ma co, serio. Serducho pika to znaczy ze jest dobrze.
Więc tak... Już po wizycie Krwiak się zmniejszył trochę Z 1,27x0,79(to było w niedzielę) na 0,96x0,32 mm. Przede wszystkim sprawdził że jest z innej strony Niz pepowina, więc nie powinno to zagrażać ciąży. Dziecko mocno rośnie.. Clay czas wychodzi wiksze niż niby czas od okresu...według Om 7+1,a Z rozmiaru dziś wyszedł 8 tydzień. Ma już 1,65cm (dla. Porównania w niedziela było 0,95cm). Mam dalej odpoczywać. Leki zero stresu.. Tak bynajmniej do kolejnej wizyty 20 września. Zapytałam o lot na wakacje.. Mówił że mógłby mi powiedzieć dzień przed wycieczka jakby zbadał.. Ale mówię wprost czy lepiej nie lecieć nie ryzykować. To mówi ze lepiej nie. Więc lecą moi rodzice. Jestem trochę spokojniejsza. Pokazał mi raczki nóżki. . Niemożliwe :) załączam zdjęcie
Czyli dobre wiesci! Super oby tak dalej.

Jejku dziewczyny ja dobrego przed chwila prace skoczylam, ide spac padam... napisze jutro przed 12 co tam na wizycie usłyszałam
 
reklama
Bylam... jednym slowem mnie zbyla. zrobila usg. serduszko bije. dzieciatko ma 7 mm
Gratulacje!!! Ja bym na Twoim miejscu nie powtarzała już bety najważniejsze jest bijące serduszko :)
Więc tak... Już po wizycie Krwiak się zmniejszył trochę Z 1,27x0,79(to było w niedzielę) na 0,96x0,32 mm. Przede wszystkim sprawdził że jest z innej strony Niz pepowina, więc nie powinno to zagrażać ciąży. Dziecko mocno rośnie.. Clay czas wychodzi wiksze niż niby czas od okresu...według Om 7+1,a Z rozmiaru dziś wyszedł 8 tydzień. Ma już 1,65cm (dla. Porównania w niedziela było 0,95cm). Mam dalej odpoczywać. Leki zero stresu.. Tak bynajmniej do kolejnej wizyty 20 września. Zapytałam o lot na wakacje.. Mówił że mógłby mi powiedzieć dzień przed wycieczka jakby zbadał.. Ale mówię wprost czy lepiej nie lecieć nie ryzykować. To mówi ze lepiej nie. Więc lecą moi rodzice. Jestem trochę spokojniejsza. Pokazał mi raczki nóżki. . Niemożliwe :) załączam zdjęcie
Super że krwiak mniejszy, mam nadzieję że mój się już wchlonal całkowicie, jutro wszystko się okaże bo mam wizytę u mojej gin prowadzącej. Dobrze zrobiłaś z tym wyjazdem będziesz spokojniejsza.
Ja wcale na mus nie musiałam dawać synka do żłobka. Ja chciałam on chciał, bardzo lubi chodzić i dużo się uczy . Zdecydowanie nie ma problemów emocjonalnych i problemów z wyjściem do ludzi. Jest bardzo dobrze rozwijającym się 2.5latkiem , który teraz zaczyna przygodę z przedszkolem. Fajnie że jest taka alternatywa. Nie potępiam jarek, które dają dzieci do żłobków no chyba że dziecko naprawdę źle to znosi. Wiadomo każde inne inaczej się rozwija itd.
Ja uważam że nie ma co demonizowac żłobka, wszystko tak na prawdę zależy od dziecka, niektóry 2latek super sobie radzi i świetnie się rozwija w towarzystwie rówieśników a inny 3latek nie jest gotowy na przedszkole i rozlake z rodzicem.
Mój synek 2 miesiące temu skończył dwa latka i też zaczyna przygodę ze żłobkiem od poniedziałku jak go zapisywalismy to raczej z musu bo pracowalam a teraz w ciąży jestem na l4 więc nie musiałam go wysyłać ale chce żeby spróbował i jeśli tylko mu się spodoba to bede go zawozic na kilka godzin dziennie, a jeśli będzie płakał i nie będzie chciał chodzić to go wpisze i tyle. Chociaż nie powiem stresa mam..
 
Do góry