reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowy zawrót głowy - Zakupy dla maluszków

Wózek 3w1 to wielka kaburyna, do tego spacerowka, z ktorej nigdy jie skorzystalismy, sprzedalam jak corka przestala w gondoli jezdzic.
Dla mbie przescieradla na przewijak byly super, te frotte wlasnie. Nie zkezdzaly, ani nie wisialy. Podklady jednorszowe uzywalam tylko w szpitalu dla Maluszka.
Tetre kupilam w textilmarket, ale tę pieluszke szaro-żółta widzialam ostatnio w pepco.
Gruszka do nosa - relikt przeszlosci. Myslalam, ze dzisiaj juz nikt tego nie uzywa. Za to kupowalismy fride i katarek. Odradzam elektryczny aspirator do noska. Nic nie daje.
Hubiworld - tam kupowalam wiekszosc rzeczy dla Córki :)
Elektryczny to.znaczy do.odkurzacza? U nas to bylo wybawienie
 
reklama
Jestem w szoku waszych zakupow :p wczoraj po prenatalnych jak poszliśmy na zakupy, znalazłam fajna bluzeczke za 13 zl w New Yorkerze dłuższa i luźna więc zaraz brzuch wypełni przestrzeń, mam 2 pary leginsow ciazowych z h&m (wszystkie spodnie które nosiłam Cisna mnie w podbrzusze) zakupiłam fajne ponczochy grube czarne - przydadza sie zamiast rajstop na zime no i nowe biustonosze... mam sporo dzianinowych sukienek wiec mam zamiar glownie chodzic w nich... i chyba jeszcze boję się kupić coś dla bobaska. Poki co na spokojnie z mezem omowilismy plan ze przeniesiemy gabinet (jest obok sypialni) do pokoju gościnnego piętro niżej, A obok nas zamieszka dzidzia. Wykonanie na nowy rok... A jakieś ciuszki, bajery to chyba po 20tc... jakoś tak chyba boimi się kupować... za pierwszym razem jak byłam w ciazy kupiliśmy rodzicom małe paputki z doczepiona kartka będziecie dziadkami itp i czasami je widzę gdzieś u rodziców, trochę serce pęka i smutek ogarnia... stąd może taka ostrożność.
 
Spoko :) allegro na te higieniczne cuda wianki polecam bo niebywala oszczędznosc kasy, i w sumie tez wygoda...

Mamuski, ma ktoras doświadczenia z Dada 1 dla noworodkow? Pamiętam ze mysmy kupowali Pampersa bardzo dlugo, a na Dade przeszlismy jak mloda miala z pol roczku dopiero, roznica w cenie w sumie jest duza bo tego schodzi ogrom, i teraz sie zaczelam orientowac do co tych Dady na maleńkie rozmiary. I byly opinie, ze nie trzymaja dobrze, ze sa za luzne i wszystko bokiem wylatuje. Uzywala ktoras i sie wypowie? Bede wdzięczna :)
Ja dostalam kilka tych najmniejszych dada z polski ale mały miał odparzenia po nich i nie trzymaly za dobrze. Od poczatku miałam pampersy i dodoty (hiszpański odpowiednik pampersow) i wszystko super. Jak mały był starszy to czasami kupowalam jakieś zwykle o polowe tańsze ale na noc albo gdzieś na wyjście zakladalam dodota bo wiedziałam ze w razie największej bomby nic nie zdąży wycieknąć:p
 
Ja dostalam kilka tych najmniejszych dada z polski ale mały miał odparzenia po nich i nie trzymaly za dobrze. Od poczatku miałam pampersy i dodoty (hiszpański odpowiednik pampersow) i wszystko super. Jak mały był starszy to czasami kupowalam jakieś zwykle o polowe tańsze ale na noc albo gdzieś na wyjście zakladalam dodota bo wiedziałam ze w razie największej bomby nic nie zdąży wycieknąć:p
Ok czyli na razie ogolna opinia sie potwierdza:)
 
Jestem w szoku waszych zakupow [emoji14] wczoraj po prenatalnych jak poszliśmy na zakupy, znalazłam fajna bluzeczke za 13 zl w New Yorkerze dłuższa i luźna więc zaraz brzuch wypełni przestrzeń, mam 2 pary leginsow ciazowych z h&m (wszystkie spodnie które nosiłam Cisna mnie w podbrzusze) zakupiłam fajne ponczochy grube czarne - przydadza sie zamiast rajstop na zime no i nowe biustonosze... mam sporo dzianinowych sukienek wiec mam zamiar glownie chodzic w nich... i chyba jeszcze boję się kupić coś dla bobaska. Poki co na spokojnie z mezem omowilismy plan ze przeniesiemy gabinet (jest obok sypialni) do pokoju gościnnego piętro niżej, A obok nas zamieszka dzidzia. Wykonanie na nowy rok... A jakieś ciuszki, bajery to chyba po 20tc... jakoś tak chyba boimi się kupować... za pierwszym razem jak byłam w ciazy kupiliśmy rodzicom małe paputki z doczepiona kartka będziecie dziadkami itp i czasami je widzę gdzieś u rodziców, trochę serce pęka i smutek ogarnia... stąd może taka ostrożność.
W sumie to zakupów tu mało ;) ja ubranek tez nie kupuje, chyba ze trafie cos fajnego w lumpku.
 
Ok czyli na razie ogolna opinia sie potwierdza:)
Opini napewno będzie tyle ile mam które te pieluszki używały/używają. Mi zachwalali ze tanie i dobre, okazało się co innego, ale tak czy siak nic by mi to nie dało bo tu biedronki nie ma:p
Mi np dużo rzeczy z lidla sie podoba jakościowo i oczywiście cenowo, nie zawsze ale często są dość dobre ubranka dla dzieci czy buty, kurtki zimowe dla synka miałam chyba już ze 4 z lidla i super sie sprawdziły.
No i oto moje lidlowskie bobasowe rzeczy :)
 

Załączniki

  • 153796224152727825957.jpg
    153796224152727825957.jpg
    2,5 MB · Wyświetleń: 212
  • 15379623012721541644754.jpg
    15379623012721541644754.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 182
Opini napewno będzie tyle ile mam które te pieluszki używały/używają. Mi zachwalali ze tanie i dobre, okazało się co innego, ale tak czy siak nic by mi to nie dało bo tu biedronki nie ma:p
Mi np dużo rzeczy z lidla sie podoba jakościowo i oczywiście cenowo, nie zawsze ale często są dość dobre ubranka dla dzieci czy buty, kurtki zimowe dla synka miałam chyba już ze 4 z lidla i super sie sprawdziły.
No i oto moje lidlowskie bobasowe rzeczy :)
Jesli opinii takich ze kupa wylatuje bokiem jest duzo, to zazwyczaj swiadczy o tym, ze rzeczywiście sa nienajlepsze :) ewentualnie moze to jeszcze zalezec od tego, czy maluszek nalezy do szczuplejszych, moja mloda byla chudzinka wiec u nas moglyby sie nie sprawdzic.

Ubranka z lidla sa rzeczywiście z fajnej jakosci bawelny. Ladne kolorki tego zestawu :)
 
Jesli opinii takich ze kupa wylatuje bokiem jest duzo, to zazwyczaj swiadczy o tym, ze rzeczywiście sa nienajlepsze :) ewentualnie moze to jeszcze zalezec od tego, czy maluszek nalezy do szczuplejszych, moja mloda byla chudzinka wiec u nas moglyby sie nie sprawdzic.

Ubranka z lidla sa rzeczywiście z fajnej jakosci bawelny. Ladne kolorki tego zestawu :)
Moze być właśnie tak jak mowisz ze dzieciom z pelniejszą pupcią będą sie sprawdzały, ale mój po 2 razach miał odparzenia odrazu, o dziwo z pampersow które inne dzieci slyszalam ze czesto odparzaja nie miał nic, więc kwestia prób i bledow.
A zestawik noo taki patriotyczny właśnie zauważyłam:p ale będzie pasować i do chłopczyka i do dziewczynki. O dziwo mój starszy synek nie chciał dla siebie go jak zobaczył, strasznie się przejmuje nowymi rzeczami dla maluszka, juz mu wózek wybiera, fotelik do auta, smoczki, butelki itd:p widzę ze zaczyna dorastać do roli starszego brata:)
 
reklama
Moze być właśnie tak jak mowisz ze dzieciom z pelniejszą pupcią będą sie sprawdzały, ale mój po 2 razach miał odparzenia odrazu, o dziwo z pampersow które inne dzieci slyszalam ze czesto odparzaja nie miał nic, więc kwestia prób i bledow.
A zestawik noo taki patriotyczny właśnie zauważyłam:p ale będzie pasować i do chłopczyka i do dziewczynki. O dziwo mój starszy synek nie chciał dla siebie go jak zobaczył, strasznie się przejmuje nowymi rzeczami dla maluszka, juz mu wózek wybiera, fotelik do auta, smoczki, butelki itd:p widzę ze zaczyna dorastać do roli starszego brata:)
Może nie nadaje się to ja watek zakupowy, ale a propos reakcji przyszłego starszego rodzenstwa- wczoraj az mi lzy w oczach stanely jak rozmawialam z corcia.
Powiedzialam jej, ze jak dzidzius sie urodzi to mamusia bedzie czesto zmeczona i bedzie sie bardzo duzo zajmować dzidziusiem, a ona na to- ale mamo, jak tylko bede umiala to ci pomogę.
No zatkalo mnie! 4 lata ma. Taka troskliwa z niej dziewczynka:)
 
Do góry