reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
dziewczyny, po woli zaczynam myśleć wyprawce. Czy polecacie jakiś sklep internetowy gdzie mogę zakupić większość potrzebnych rzeczy?
 
dziewczyny, po woli zaczynam myśleć wyprawce. Czy polecacie jakiś sklep internetowy gdzie mogę zakupić większość potrzebnych rzeczy?
Szczerze, to polecam olx :D przy blizniakach jest taki przerob WSZYSTKIEGO ze jesli chodzi o ciuszki to ja poszlam w ilosc. Dzieki temu nie piore 2x dziennie i nie musze prasowac bez przerwy. A w kwestii wyprawki to jeszcze zalezy czego potrzebujesz, co juz masz albo dostaniesz w spadku ;)
 
ja ubranek to trochę mam. Wiec z nowymi szaleć nie będę, tylko parę do szpitala. Nie wiem czy potrzebne na 50 rozmiar? Racze chodzi o kocyki, ręczniki i taki tam.
Aha, no i butelki. Czy potrzebny od razu? I jaki laktoror polecacie?
 
ja ubranek to trochę mam. Wiec z nowymi szaleć nie będę, tylko parę do szpitala. Nie wiem czy potrzebne na 50 rozmiar? Racze chodzi o kocyki, ręczniki i taki tam.
Aha, no i butelki. Czy potrzebny od razu? I jaki laktoror polecacie?
Moi urodzili sie 48 i 51 cm. Rozmiar 50 byl dobry, dzis maja dwa tygodnie i dopiero niektore sa na styk, niektore jeszcze chwile posluza, to zalezy od producenta. Bo 56 tez nosza i sa ok, ale nie wszystkie. Kupilam butelki aventa, bo mam reczny laktator też od nich i mozna od razu sciagac do tych butelek i podawac. Z tym ze ani razu nie skorzystalam z laktatora, bo chlopaki bez przerwy ciagna. Jak mam godzine wolna to chetnie daje cyckom odpocząć, nie katuje ich w czasie tych krotkich przerw odsysaniem (bo i tak nie ma co) ;) jak juz nie maja co ssac, a sa nadal glodni to daje im mm. Wypijaja np po 20 albo 40ml zeby dopchnac kiszki i maja dosc.
 
To pewnie trzeba dokupić parę ciuszków w 50 rozmiarze. A może ktoś chcę odsprzedać?
Ja nie wiem jak będzie z pokarmem. Z synkiem prawie nie miałam. Od samego początku byl na mieszanym. Ciekawie jak będzie tym razem.
Chyba trzeba kupić parę buteleczek. Laktator ręczny mam,ale zastanawiam się nad elektrycznym,podwójnym. Ale czy warto wydawac kase, czy dokupić w razie potrzeby.
No i wózek. Jaki?
 
To pewnie trzeba dokupić parę ciuszków w 50 rozmiarze. A może ktoś chcę odsprzedać?
Ja nie wiem jak będzie z pokarmem. Z synkiem prawie nie miałam. Od samego początku byl na mieszanym. Ciekawie jak będzie tym razem.
Chyba trzeba kupić parę buteleczek. Laktator ręczny mam,ale zastanawiam się nad elektrycznym,podwójnym. Ale czy warto wydawac kase, czy dokupić w razie potrzeby.
No i wózek. Jaki?
Elektryczny to na pewno oszczednosc czasu, wiem ze duzo mam kupuje na aliexpress czyli tym chinskim allegro. Maja tam duzo roznych rzeczy duzo taniej, tylko na paczke czeka sie okolo miesiaca. Jakoscia podobno w niczym sie nie roznia te produkty, ale ja doświadczenia nie mam, to tylko sugestia ;)
Pamietaj, że z laktacja roznie bywa, wtedy nie mialas wiele pokarmu, a teraz moze sie okazac ze dla dwojga wystarczy :)
O wozkach to ja wiem niewiele, zalezy jakich funkcji oczekujesz, co Ci sie podoba, ile chcesz wydac itd. My kupilismy uzywke jeden obok drugiego. Szalu nie ma, ale jest ok. Gondolki waziutkie, nie wiem jak sie beda miescic chlopaki w zimowych kombinezonach/spiworach, zobaczymy. Tu juz kilka razy byl poruszany temat wozka, nawet nie tak dawno, moze znajdziesz modele o ktorych dziewczyny pisaly :)
 
reklama
To pewnie trzeba dokupić parę ciuszków w 50 rozmiarze. A może ktoś chcę odsprzedać?
Ja nie wiem jak będzie z pokarmem. Z synkiem prawie nie miałam. Od samego początku byl na mieszanym. Ciekawie jak będzie tym razem.
Chyba trzeba kupić parę buteleczek. Laktator ręczny mam,ale zastanawiam się nad elektrycznym,podwójnym. Ale czy warto wydawac kase, czy dokupić w razie potrzeby.
No i wózek. Jaki?

Jakby okazalo sie ze potrzebny bedzie laktator elektryczny to polecam z Medeli. Moja siostra go miala i bardzo sobie chwali. Dobry jakosciowo sprzet, dzieki czemu szybko i bezbolesnie sciagnie pokarm, a przy okazji odciazy od karmienia ;-)
Kojarze ze szpitale korzystaja z ich sprzetu wiec rowniez mozna sprobowac u nich jak dziala;)
My obecnie rowniez jestesmy na etapie wyboru wozka - ,,ogromny'' temat ;)
 
Do góry